Jak najít levnou dovolenou?
Cestovní kanceláře nabízejí first minute zájezdy hned v prvních týdnech po otevření prodeje na nadcházející sezónu. Díky tomu můžete získat zájezdy do nejrůznějších destinací za velmi atraktivní ceny, které by byly jinak mnohem vyšší. Krom výhodné ceny mají first minute zájezdy i další nesporné výhody.Mimo sezónní dovolená Nejlevnější dovolená letecky, autobusové zájezdy i pobyty s vlastní dopravou je mimo sezonu, květen – červen, září – říjen. Výhody: nejnižší ceny, menší nápor turistů – můžete si svou dovolenou prožít v klidu, nepřelidněné pláže i v rušnějších střediscích.Nejlevnější dovolená u moře

 • Bulharsko. Bulharsko je jednou z nejlevnějších možností pro dovolenou u moře pro české turisty.
 • Chorvatsko. Chorvatsko je další oblíbenou destinací pro levnou dovolenou u moře.
 • Egypt. Egypt je třetím tipem na levnou dovolenou u moře.
 • Turecko. Turecko je čtvrtým tipem pro levnou dovolenou u moře.

Jak sehnat nejlepší last minute : Jak vybrat Last Minute dovolenou

 1. Nabídky pečlivě sledujte.
 2. Pokud nechcete odjíždět doslova za pár hodin, nabídka pro vás bude podle znalců nejvýhodnější už 2-3 týdny před termínem.
 3. Nekývejte hned na první, která se vám zalíbí.
 4. Ověřte si cenu, kterou stál zájezd ještě předtím, než se objevil v sekci Last Minute.

Kam na dovolenou za málo peněz

Podívejte se na těchto 15 úžasných míst, kam cestovat, když jste mladí a máte málo peněz:

 1. Thajsko. Thajsko je jednou z nejlevnějších zemí pro cestovatele.
 2. Vietnam. Vietnam je cenami velmi podobný Thajsku.
 3. Kambodža.
 4. Mexiko.
 5. Bali, Indonésie.
 6. Lisabon, Portugalsko.
 7. Marrakech, Maroko.
 8. Peru.

Jak ušetřit za dovolenou : Ceny rychle rostou jak u nás, tak i v zahraničí, proto pár tipů jak na levnější dovolenou se může hodit.

 1. Cestujte na vlastní pěst bez cestovky.
 2. Využijte své zaměstnanecké benefity na platbu ubytování
 3. Sjednejte si výhodné cestovní pojištění
 4. Pro nákup letenky využijte srovnávače cen letenek.

Už více než 20 let se na prvním místě nejoblíbenějších destinací Čechů drží Chorvatsko. Jen občas ho předběhne jiný stát, jako třeba v roce 2015 Slovensko. Na žebříčku oblíbenců se umístily také další evropské země: Itálie, Rakousko, Řecko, Bulharsko či Španělsko.

Stále totiž platí, že nejdražší jsou zájezdy v nepojmenovaném období mezi „first minute“ a „last minute“, tedy například měsíc dva před odletem. Zájezdy na poslední chvíli, tedy takové, které s přibližujícím se časem nástupu skutečně zlevňují, stále existují, jen je třeba si na ně počkat.

Kde je tepleji Hurghada nebo Marsa Alam

V zimních měsících je tepleji v Marsa Alam. Hurghada je starší a větší než Marsa Alam a má bohatší nabídku hotelů, restaurací, obchodů a nočního života. Na druhou stranu, Marsa Alam je klidnější a méně rušná, s menším množstvím turistických zařízení.Nejlepší dovolená u moře – SROVNÁNÍ

Pořadí Destinace Naše skóre
1. Itálie 21/26
2. Řecko 21/26
3. Turecko 20/26
4. Dubaj 20/26

LAST MINUTE – tyto slevy začínají platit v době, kdy se blíží termín odletu. Bývá to zhruba měsíc – měsíc a půl před odletem.

12 šikovných rad, jak ušetřit na dovolené

 1. Cestujte na vlastní pěst bez cestovky.
 2. Využijte své zaměstnanecké benefity na platbu ubytování
 3. Sjednejte si výhodné cestovní pojištění
 4. Pro nákup letenky využijte srovnávače cen letenek.
 5. Předem si vytvořte denní rozpočet a držte se ho.
 6. Jezte tam, kde jedí místní

Kam se vydat sama : Pojďme se podívat jaké destinace jsou pro ženy cestovatelky ideální.

 • MADEIRA – pro rozené turistky.
 • KYPR – pro zkušené cestovatelky a milovnice koček.
 • MAĎARSKO – pro unavené managerky.
 • MALEDIVY A MAURICIUS – pro náročné samotářky i obdivovatelky přírody.
 • JORDÁNSKO – pro obdivovatelky památek.

Kolik utratit za dovolenou : Průměrná cena napříč republikou v dané době je aktuálně 2 786 korun, loni se jednalo o 2 237 korun,“ popisuje Herget. Češi přitom plánují za letošní letní dovolenou utratit v průměru 8 363 korun na osobu. Nejvíc peněz jde na ubytování (3 957) následuje stravování (1 414) a kultura, sport a památky (1 013 Kč).

Kde Češi letos plánuji strávit letní dovolenou nejčastěji Podle červnového průzkumu naší pojišťovny

Nejpopulárnější zahraniční destinací, kde Češi plánují strávit svou letní dovolenou je Slovensko, následované Itálií, Řeckem a Chorvatskem. V první pětici nejpopulárnějších destinací je ještě Rakousko. Data vyplývají z nového průzkumu agentury NMS Market Research.

Češi chodí do letního kina nebo na letní scénu divadla. Filmy a divadelní představení mají kouzelnou atmosféru, když se konají venku v přírodě.Nejlepší doba na plánování first minute dovolené je již v zimě, tedy několik měsíců před jejím konáním. V té době jsou totiž nabídky nejvýhodnější. Pokud si chcete vybírat z těch nejlepších hotelů a termínů, je dobré začít plánovat alespoň 6 měsíců před odjezdem.

Kde je nejhezčí moře v Egyptě : Mezi nejvyhlášenější pláže v Egyptě patří pláž Sharm El Luli, která se nachází poblíž letoviska Marsa Alam. Pláž je díky svému jemnému bílému písku přirovnávána k plážím Karibiku. Je vhodným místem ke šnorchlování, najdete zde řadu korálů a bohatý podmořský svět. Další oblíbenou pláží je pláž Mangrove.