Jak nastavit barvy pro tisk?
Postup pro nastavení barev v ovladači tiskárny:

 1. Otevřete okno nastavení ovladače tiskárny.
 2. Zvolte ruční nastavení barev.
 3. Vyberte opravu barev.
 4. Nastavte barevný režim.
 5. Nastavte ostatní položky.
 6. Dokončete nastavení

Monitory používají barevný model RGB (červená, zelená, modrá), který obvykle nabízí větší spektrum barev. Tiskárny používají barevný model CMYK (azurová, purpurová, žlutá, černá), který dokáže reprodukovat většinu barev (ale ne všechny) barevného modelu RGB.Tiskárna tiskne zeleně, červeně nebo žlutě

zanesené trysky tiskové hlavy, nekompatibilní nebo nesprávně zasunutý toner nebo přeinstalování ovladače.

Jak nastavit na tiskárně barevný tisk : Barevný tisk

Klikněte na Soubor > Tisk. V části Nastavení zvolte možnosti barevného tisku a jakékoli další požadované možnosti a klikněte na tlačítko Tisk.

Jak zmenit barvu tisku

Tisk barvy a obrázků pozadí

 1. Přejděte na Soubor > Možnosti.
 2. Vyberte Zobrazit.
 3. V části Možnosti tisku vyberte Tisk barev a obrázků pozadí.

Jak se mění barva v tiskárně : Pro výměnu toneru v tiskárně doporučujeme následující postup:

 1. Vypněte tiskárnu.
 2. Vyjměte prázdnou tonerovou kazetu.
 3. Plastová kazeta nepatří do koše.
 4. Zkontrolujte nový toner.
 5. Protřepat, nemíchat.
 6. Pryč s ochrannými prvky.
 7. Připravit návod a vložit.
 8. Tiskárnu zavřete, zapněte, a máte hotovo.

Problém ale nastává v momentě, když barevnou grafiku tvořenou na bázi RGB chcete vytisknout. Azurová – Cyan, Purpurová – Magenta, Žlutá – Yellow a doplňková čtvrtá barva černá – Key. CMYK nedosáhne takových odstínových variací jako RGB. Vytisknuté obrazy jsou tedy méně syté a kontrastní oproti zobrazení na monitoru.

Každá barva je udána mohutností tří základních barev – komponent (červené – red, zelené – green a modré – blue, odtud RGB). Základní barvy mají vlnové délky 630, 530 a 450 nm.

Proč tiskárna tiskne pomalu

Produkt tiskne pomalu.

Pokud produkt nakonfigurujete tak, aby tiskl na určité typy papíru, například na těžký papír, tisk je pomalejší, aby se toner správně nanášel na papír. Jestliže není nastavení typu papíru správné pro typ papíru, který používáte, změňte nastavení na správný typ papíru.Zvolte Nastavení / Ovládací panely / Zařízení a tiskárny – pravým tlačítkem klikněte na Vaší tiskárnu a zvolte Předvolby tisku. Obvykle úplně vpravo bývá záložka Služby nebo Údržba či Maintenance, na tu klikněte a zvolte čištění trysek tiskové hlavy. Potom vytisknete vzorek tisku a zkontrolujete zda, je v pořádku.Pro výměnu toneru v tiskárně doporučujeme následující postup:

 1. Vypněte tiskárnu.
 2. Vyjměte prázdnou tonerovou kazetu.
 3. Plastová kazeta nepatří do koše.
 4. Zkontrolujte nový toner.
 5. Protřepat, nemíchat.
 6. Pryč s ochrannými prvky.
 7. Připravit návod a vložit.
 8. Tiskárnu zavřete, zapněte, a máte hotovo.


Přejděte na Word > Předvolby. V části Výstup a sdílení vyberte Tisk. V části Možnosti tisku zaškrtněte políčko Tisknout barvy pozadí a obrázky .

Jak změnit barvu tisku : Přejděte na Word > Předvolby. V části Výstup a sdílení vyberte Tisk. V části Možnosti tisku zaškrtněte políčko Tisknout barvy pozadí a obrázky . Zavřete dialogové okno Tisk a přejděte na Soubor > Tisk.

Jak zjistit množství barvy v tiskárně : Některé tiskárny mají vestavěný displej pro zobrazování úrovně zbývajícího inkoustu a dalších informací. Některé tiskárny hlásí úroveň zbývajícího toneru nebo inkoustu počítači a údaje pak můžete najít v panelu Tiskárny v Nastaveních. Pokud jsou informace dostupné, uvidíte je v podrobnostech o tiskárně.

Jak převést obrázek do CMYKu

Otevřete snímek ve Photoshopu a vyberte nabídku Obraz > Režim > Stupně šedi, nechte snímek přepočítat a ihned převeďte do CMYKu (Obraz > Režim > CMYK). Fotografie pak budou v knize nádherně prokreslené, kontrastnější a skutečně černé. “

RGB(255, 160, 64) = dekadický zápis osmibitového čísla. #FFA040 = hexadecimální zápis. RGB(100%, 63%, 25%) = barevné složky v procentech. RGB(1, 0.63, 0.25) = barevné složky jako čísla od 0 do 1.Čištění tiskové hlavy (aplikace HP Smart)

Otevřete aplikaci HP Smart a poté kliknutím na obrázek tiskárny otevřete nastavení a nástroje pro správu. V části Nástroje klikněte na možnost Nástroje kvality tisku a vyberte možnost Vyčistit tiskovou hlavu nebo Vyčistit.

Jak nastavit tiskárnu : Přidání tiskárny nebo skeneru do Windows

 1. Vyberte spustit > Nastavení > Bluetooth & zařízení > tiskárny & skenery .
 2. Vedle možnosti Přidat tiskárnu nebo skener vyberte Přidat zařízení.
 3. Počkejte, až najde blízké tiskárny, vyhledejte tiskárnu, kterou chcete použít, a vyberte Přidat zařízení.