Jak obarvit vajíčka Voskovkami?
Na vyfouklá nebo celá vajíčka nanesete voskové kapičky, např. pomocí rozehřátého špendlíku či jehly upevněné na tužce, ze kterých vytvoříte rovnoměrné čáry. Kombinací různých čar a teček vytvoříte velké množství překrásných vzorů. Navoskované vajíčko obarvíte za studena barvami na vajíčka.Vajíčko nasaďte a špejli a na chvíli ho podržte nad svíčkou, vosk se tak nahřeje a změkne.Můžete použít kvalitní voskovky, které nalámejte a položte v přiměřeném množství na lžíci. Nad plamenem svíčky se rozpustí poměrně rychle. Vezměte tužku se zapíchnutým špendlíkem, jeho hlavičku namáčejte do rozehřátého vosku a kreslete jím na vajíčko.

Čím doma obarvit vajíčka : Asi nejznámějším postupem je barvení vajíček pomocí cibulových slupek. Hnědá vajíčka získáte také povařením s dubovou kůrou, o tmavší hnědou se pak postará vaření v silné kávě se lžící octa nebo luhování v silném černém čaji. Nejtmavších odstínů docílíte vařením vajíček ve vodě spolu s dávkou sazí.

Jak správně barvit vajíčka

Barvivo: 500 ml vody, 600 g nakrouhaného červeného zelí a buď 2 lžíce octa nebo 2 lžičky jedlé sody. Modrá vejce doporučuji barvit metodou zastudena. Nejsilněji a nejlépe barví barvivo s přídavkem octa. Pokud si ale chcete vyzkoušet jiné odstíny, můžete do šťávy přidat i trochu jedlé sody nebo nechat šťávu jen tak.

Čím se dá malovat na vajíčka : Jak na malování vajec akrylovými barvami

Nejjednodušší technika zdobení velikonočních vajíček, kterou zvládnout i děti a úplní začátečníci, je pomalování vajec barvami. Místo klasických temper můžete tentokrát vyzkoušet barvy akrylové. Na vejcích krásně drží a pracuje se s nimi velmi podobně.

Vosk seškrábejte tupým příborovým nožíkem, tak abyste tkaninu nepoškodili. Vosk vsáknutý do oblečení nejsnáze odstraníte pomocí žehličky, kterou nastavíte na nejnižší teplotu. Před žehlením látku podložte silnou vrstvou novin, papírových ubrousků či kapesníčků, abyste předešli vsáknutí vosku na zadní díl oblečení.

Oranžová a červená vejce

Barvení s pomocí slupek ze žluté cibule je jedno z nejznámějších. Cibulové slupky totiž barví naprosto spolehlivě a dávají pěkné syté barvy. Můžete si tady vybírat od jasně oranžové, přes červenou až k tmavé červenohnědé barvě.

Co se starými voskovkami

Poradíme vám co se starými voskovkami

  1. Nastrouhejte zbytky z voskovek na papír.
  2. Přikryjte odřezky pečícím papírem a opatrně, za pomoci rodičů, ho zahřejte fénem nebo jemně přejíždějte žehličkou.
  3. Teplem se odřezky rozehřejí a vytvoří zajímavou barevnou mozaiku.

Voskovky se po řezu rychle ohnou, ale jakmile je hydratujete, narovnají se a vydrží ve váze 7 až 10 dní.Do starého hrnce vložíme slupky z cibulí, přidáme 2 lžíce octa a lžíci soli. Vše povaříme, až bude "odvar" pěkně zbarvený. Poté slupky vyndáme a vložíme syrová vejce. Vaříme cca 15 -30 min na mírném ohni.

Modrá barva – vajíčka vyvařte s listy červeného zelí. Ocet nahraďte jedlou sodou. Pomohou i borůvky. Budete-li barvit vejce hnědá, odstín bude modro-zelený.

Jak obarvit vajíčka aby nebyla Flekata : Přírodní barvení velikonočních vajíček cibulí, červeným zelím, řepou, kurkumou, čajem i kávou. Efektní a levné – to je přírodní barvení velikonočních vajec, které si získává čím dál více příznivců. S dosažením překrásných odstínů vám pomůžou cibulové slupky, kurkuma, červené zelí, řepa, špenát, káva i černý čaj.

Jak dlouho dopredu barvit vajíčka : Barvivo dejte do sklenice, přidejte ocet a promíchejte. Opatrně vložte již uvařená a zchlazená vejce natvrdo a nechte nabarvit přes noc v lednici.

Jak nejrychleji obarvit vejce

Vejce nejlépe chytají odstíny zastudena, pro silný odstín nechte vejce barvit i 12 hodin. Namodralou barvu připravíte i ze silného vývaru ibišku (např. ibiškový čaj) se lžící octa (tmavší modrá barva). Zelená světlá i tmavá – svěží jarní barvy docílíte pomocí špenátového protlaku nebo petrželové nati.

Vosk se používá včelí, nebo z klasické svíčky, popř. smíchaný z obou zdrojů. Využít můžeme také voskové pastelky (voskovky). Buď můžeme rozpustit kousky voskovek a využít je k barvení, nebo je můžeme přimíchat do rozpuštěného vosku.Škrabkou vyčleněnou na “lepivé” vosky (tuhé stoupací vosky, klistry) nejprve stáhněte z lyže co největší množství vosku. Tuto škrabku následně vyčistěte pomocí utěrky (hadru) a smývače, ať ji máte do příště zase čistou. Na fiberlene utěrku naneste smývač a očistěte zbytky vosku ze skluznice.

Co na vosk : Pokud nemáte žehličku

Namočte v horké vodě s jedlou sodou – ve velkém hrnci uvařte vodu a přidejte do ní 5–6 čajových lžiček jedlé sody a nechte asi minutu louhovat, případně postup opakujte, dokud skvrna zcela nepustí. Látku zmrazte – tkaninu vložte do mrazáku alespoň na hodinu, poté se pokuste vosk šetrně sloupnout.