Jak odstranit inkoust z tiskarny?
Pokud je inkoustová skvrna ještě čerstvá, odsajte ji savým papírem, novinami nebo papírovým ubrouskem. Následně ji ponořte zhruba na 2 hodiny do bílého octa. Po této době by se skvrna měla rozpustit.Nejjednodušším způsobem je umístit tiskovou hlavu (popřípadě celou cartridge, jestliže je hlava její součástí) na kapesník navlhčený teplou vodou. Postupně by se měl začít uvolňovat zaschlý inkoust, který vytvoří výraznou skvrnu. Umístěte proto kapesník s hlavou na snadno omyvatelnou plochu.Tonerová kazeta by měla vydržet bez problémů i rok, dva. Pokud máte inkoustovou tiskárnu HP s 2 nebo 4 kazetami, určitě byste měli alespoň jednou za měsíc cokoliv vytisknout, a to i barevně. Propláchnou se tak tiskové hlavy a nemusíte se bát, že by inkoust ve standartním prostředí v náplních vyschnnul.

Jak dostat inkoust ze sedačky : Vezměte si k ruce líh. Roh čistého hadříku namočte lihem, přiložte namočený hadřík ke skvrně a jemně do něj nasajte inkoust ze sedačky. Pozor, skvrnu rozhodně nedrhněte! Akorát byste si zbytečně přidělali práci.

Jak odstranit zaschlý inkoust

Zaschlou skvrnu nejdříve pokapejte vodou a po chvíli přebytečnou vlhkost odsajte savým papírem. Místo, kde byla skvrna, pak pečlivě vyčistěte běžným pracím prostředkem, dokud se skvrna neotlačí. Následně použijte kyselinu citronovou či šťávu z citronu. Potom opět pečlivě vyčistěte běžným pracím prostředkem.

Jak odstranit skvrny na podlaze : Smíchejte ¼ šálku octa s jednou kapkou saponátu a teplou vodou v půllitrové nádobě. Nalijte do rozprašovače. Mop při čištění podlahy udržujte jen vlhký, nesmí z něj kapat voda. Podlahu jemně postříkejte, ale opravdu jen málo.

V závislosti na typu tiskárny vyjměte buď celou cartridge nebo pouze tiskovou hlavu (pokud je to možné) a položte ji tryskami na vlhký kapesník. Z tiskové hlavy se bude postupně uvolňovat inkoust, proto kapesník položte na nějaký omyvatelný předmět. Přibližně po třiceti minutách by měla být tisková hlava opět uvolněná.

Stačí vědět, že zaschlý akryl rozpustíte například alkoholem, klidně i lakem na vlasy. Skvrnu od akrylových barev zakapejte alkoholem, nechte proschnout a pak vyperte v ruce pod tekoucí vodou a posléze ještě v pračce.

Jak často tisknout na inkoustové tiskárně

Při občasném tisku vám postačí inkoustová tiskárna, ale nesmíte zapomínat na to, že u ní hrozí zasychání inkoustu. Proto se doporučuje vytisknout alespoň jednu stránku za týden. Pokud tisknete nepravidelně či méně než jednou týdně, raději zvolte tiskárnu laserovou.Následující postup vám pomůže s resetem do továrního nastavení:

  1. Vypněte tiskárnu a na 30 vteřin odpojte napájecí kabel.
  2. Po zapojení kabelu zapněte tiskárnu a tlačítko 15 vteřin držte.
  3. Měla by se rozsvítit kontrolka tlačítka pozor zastav.
  4. Tlačítko můžete uvolnit.
  5. Počkejte na obnovení tiskárny/kontrolky budou svítit.

K běžnému čištění vám bude stačit, když smícháte vodu s octem v poměru 3 díly vody na 1 díl octa. Pokud je znečištění větší, můžete si klidně připravit i silnější roztok v poměru 2 díly vody na 2 díly octa. Roztok promíchejte, přelijte do nádoby s rozprašovačem a nastříkejte na povrch sedačky.

Posloužit může i žlučové mýdlo, teplý líh nebo lak na vlasy

Oblečení potřete žlučovým mýdlem a vyperte v rukách. Poté jako vždy do pračky a vyperte běžným způsobem. Ne vždy ale žlučové mýdle máte doma. Naštěstí vám může pomoci i teplý líh, u kterého je trochu větší šance, že ho v koupelně najdete.

Jak odstranit inkoust z podlahy : Používejte k čištění skvrn vždy bílé látky, které nemohou pustit do podlahy nežádoucí barvy. Skvrny od krve či inkoustu odstraníte pomocí silně zředěného alkoholu. Ten nechte na skvrnu několik minut působit a následně postižené místo bez drhnutí otřete vodou a následně suchým hadrem.

Jak na šmouhy na podlaze : K odstranění výraznější šmouhy naneste na vlhkou houbičku jedlou sodu a jemně šmouhu třete, dokud nezmizí. Otřete vlhkým papírovým ubrouskem a vyleštěte dosucha.

Jak vyčistit hlavu u tiskárny

Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu tiskárny na taskbar (hlavní panel) a dále zvolte položku Head Cleaning (Čistění hlavy). Pokud se nezobrazí ikona tiskárny, přidejte ji podle pokynů v následující části. Postupujte podle pokynů na obrazovce. Indikátor napájení v průběhu čisticího cyklu bude blikat.

K mytí nezaschlé barvy postačí teplá voda se saponátem a kapkou octa a měkký hadr, kterým si vybavení bytu nepoškrábete. Hadr často ždímejte a vodu pravidelně měňte vždy, když zpozorujete šmouhy na stíraném povrchu. Je lepší nejprve umýt nejhrubší nečistoty a pak stáhnout celý povrch čistou vodu ještě jednou.Dobrý den, můžete vyzkoušet navlhčit postižené místo na delší dobu překrytím mokrým hadříkem, houbičkou. Pokud se to nepodaří odstranit, vyzkoušejte opatrně silnější rozpouštědlo např. ředidlo BALTECH ŘEDIDLO C6000 nebo některý z čističů plastů, lina (dodává firma HG).

Jaké jsou výhody a nevýhody inkoustové tiskárny : Inkoustová tiskárna se spíše hodí k tisku malého a středního objemu tisku. Pokud pravidelně tisknete ve větších množstvích, její pořízení se vám nevyplatí. Největší nevýhodou ale u ní zůstává riziko vysychání inkoustu, a to v případě, že zařízení není dlouho používáno. Při vysychání inkoustu navíc hrozí ucpání trysek.