Jak odstranit mech ze střešních tašek?
Magie modré skalice a vysokotlaké čističe

Roztok modré skalice a vody je silným spojencem proti mechu. Připravte směs z 500 g modré skalice a 10 litrů vody a postříkejte střechu. Tento postup pomáhá zabránit budoucímu růstu mechu. Pokud máte k dispozici vysokotlaký čistič, neváhejte.Vertikutace trávníku pomáhá zbavit se veškerého plevele a tím pomáhá proti příchodu mechu. Špatná drenáž – Když je trávník špatně odvodněný, mech roste velmi snadno. Samotný mech je z 90 % tvořen vodou, proto rád roste ve vlhkém prostředí. Tomu opět pomůže zabránit pravidelné provzdušňování, které do půdy udělá díry.Mechům svědčí také kyselé pH půdy, trávník však snese i mírně zásaditý substrát. Velmi jednoduchým způsobem, jak zabránit růstu mechu, je tedy aplikace vápna či vápenných hnojiv přímo na trávník.

Jak se zbavit mechu bez chemie : Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se zbavit mechu, je jeho mechanické odstranění. To může zahrnovat vertikutaci, která pomáhá odstranit mech a provzdušnit půdu. Použijte vertikutátor nebo hrábě na mech, abyste fyzicky odstranili mech z trávníku.

Jak vyčistit plechovou střechu

Nejprve celou střechu očistěte, buď mechanicky pomocí koštěte a smetáku, nebo nejlépe za použití tlakové vody (tzv. wapky, doporučujeme rotační trysku). Zaměřte se na odstranění prachu, mechů, lišejníků, listí, sazí a podobných nečistot.

Jak chodit po plechové střeše : Vyvarujte se chůzi po starých, poškozených nebo měkkých místech. Pokud je to možné, choďte po střeše podél středového rozestupu plechů, kde jsou plechy pevnější a méně pravděpodobné, že se prohnou. Chůze po mokré, kluzké nebo zamrzlé plechové střeše je mimořádně nebezpečná.

Mechu v zámkové dlažbě se můžete zbavit i dřevěným popelem. Obsahuje totiž směs fosforu, draslíku a hořčíku. Jednoduše dlažbu posypte a počkejte, než se mech udusí. Pokud se vydáte touto cestou, nezapomeňte, že stačí málo a popel zašpiní co může.

Účinným řešením je zakoupení přípravku proti mechu na střeše, terase nebo jiném povrchu. Pomocí HG odstraňovače zelených povlaků a mechů koncentrát můžete odstranit mech a řasy do 36 hodin. Zabráníte také jejich opětovnému růstu na několik měsíců dopředu.

Jak se ekologický zbavit mechu

Odstranění mechu a jiných mikroorganismů přípravkem Katepal K-10 Mechstop. Přípravek Katepal K-10 je vysoce účinný a ekologický likvidátor mechu a jiných mikroorganismů na různých površích střech. Je to zcela ekologický přípravek, který krytině neškodí. Stejně tak i dešťové vodě, kterou používáte na zalévání.Použití: V době intenzivního růstu trav tzn. na jaře a po seči, v případě potřeby, ale i v létě a na podzim rovnoměrně rozhodíme Mech-stop na suchý travní porost. Po této aplikaci na trávník nevstupujeme a následně 48 hodin po aplikaci trávník dobře zalijeme.Nejčastější účinnou složkou v boji proti mechu je síran železnatý, do některých výrobků se přidává i síran amonný, který pomáhá k regeneraci travního porostu.

Ano, mech se může kompostovat. Mech je organického původu a lze ho tedy bez problému zkompostovat stejně jako trávu, listí a jiný organický odpad ze zahrady.

Jak očistit střechu od mechů : Chemické řešení

Velice oblíbené je použití směsi modré skalice (síran měďnatý) s vodou. Na střechu se nanáší pomocí stříkací pistole, postřikovače či zahradní konve. Směs míchejte vždy podle návodu výrobce, obvykle se používá cca 500 g modré skalice na 10 l vody.

Jakou barvu pouzit na plechovou střechu : Výběr barev

Na očištěnou plechovou střechu je možné použít dvousložkovou epoxidovou základní barvu, na kterou poté nanesete dvousložkovou polyuretanovou vrchní barvu ve stejném odstínu. Existují však nátěry, které je možné aplikovat i bez podkladové barvy.

Co se dává pod plechovou střechu

K-Roof je těsnící a protihluková folie určená pro plechové krytiny. Spodní vrstva umožňuje odvod kondenzátu ze spodního líce krytiny a vrchní strukturovaná vrstva tlumí hluk od krupobití, silného deště a bubnování plechů od podfouknutí a saní větru.

Na šikmé střechy rodinných domů se instalují stoupací plošiny, lávky a nášlapy v kombinaci s bezpečnostními háky. Jsou to kotevní body se zachycovacím postrojem na laně. Připevníme k nim i střešní žebříky zajišťující dočasný pohyb na střeše.Pokud chcete účinně odstranit mech z velkých ploch, je ideálním řešením roztok 10 litrů vroucí vody a 15 až 20 gramů sody. Před použitím roztoku zhruba odstraňte mech například z terasových dlaždic, které chcete vyčistit, za suchého dne a poté rozetřete sodovou vodu po ploše pomocí koštěte.

Jak vyčistit zašlou venkovní dlažbu : V závislosti na druhu dlaždic a stupni jejich znečištění lze dlažbu vyčistit i jednoduchými domácími prostředky, jako je soda a ocet. Tyto metody jsou vhodné zejména pro betonové dlažby. Tvrdou dlažbu je také vhodné čistit strojem, například tlakovou myčkou.