Jak odstranit zaseknutý papír v tiskárně HP?
Zkontrolujte zda:

 1. Papír není pomačkaný či zkroucený
 2. Papír nepřesahuje přes značku uvnitř podavače.
 3. Stoh papírů nepřesahuje daný limit pro vaši konkrétní tiskárnu.
 4. Papír neuvízl uvnitř tiskárny. Pokud ano, je potřeba jej odstranit.
 5. Inkoustové kazety mají stále náplň. Pokud jsou prázdné, vyměňte je.

Pomalý tisk patří mezi nejčastější závady, které lze poměrně snadno odstranit. Často je však charakteristickou vlastností daného modelu tiskárny. V některých případech je tak jedinou možnou cestou pořízení nové tiskárny s lepšími parametry. Problém se mnohdy vyřeší výměnou inkoustových kazet či tonerů za nové.pokud tiskárna tiskne, ale tiskne jenom modře, není to problém ovladačů, ale inkoustových kazet. Vypadá to na zaschlé trysky. Nejdříve tedy zkuste spustit funkci čištění inkoustové hlavy. Tutu funkci najdete ve vlastnostech tiskárny, případně to umí spustit i tiskárna v menu nastavení.

Proč špiní tiskárna : Nekvalitní tisk, tiskárna špiní papír

Jedná se u tonerových strojů o problém spotřebního materiálu, válce, nebo stěrky u inkoustových strojů je problém v tiskové hlavě nebo zanesení stroje. Po zjištění přesného problému se oprava takto poškozené tiskárny řeší jejím vyčištěním případně výměnou uvedeného dílu.

Jak odstranit zaseknutý papír v tiskárně

Se zaseknutým papírem uvnitř tiskárny si poradíte následujícím způsobem:

 1. Vypněte tiskárnu a ze zástrčky vytáhněte síťový kabel.
 2. Zatažením otevřete horní kryt tiskárny.
 3. Opatrně vytáhněte optický válec a kazetu s tonerem.
 4. Pomalu uvolněte zaseknutý papír.
 5. Válec a kazetu s tonerem zasuňte zpět do tiskárny.

Jak otevřít tiskárnu HP : Zapněte tiskárnu. Ujistěte se, že je v tiskárně vložen běžný bílý papír. Jemně uchopte držadla na obou stranách tiskárny a poté zvedejte přístupová dvířka inkoustové kazety, dokud nezaklapnou na svém místě.

Se zaseknutým papírem uvnitř tiskárny si poradíte následujícím způsobem:

 1. Vypněte tiskárnu a ze zástrčky vytáhněte síťový kabel.
 2. Zatažením otevřete horní kryt tiskárny.
 3. Opatrně vytáhněte optický válec a kazetu s tonerem.
 4. Pomalu uvolněte zaseknutý papír.
 5. Válec a kazetu s tonerem zasuňte zpět do tiskárny.


Buď je ucpaná, nebo nefunkční. Ucpanou hlavu lze vyřešit vyčitěním – funkce tiskárny. Pokud ale ani po několikanásobném čištění není chyba odstraněna, můžete ještě vyzkoušet vyměnit kazety za jiné (je možné, že nepouští barvu). Pokud ani pak nebude tiskárna tisknout bez vad, bude potřeba, aby ji prohlédl odborník.

Jak vyčistit hlavu tiskárny HP

Čištění tiskové hlavy (aplikace HP Smart)

Otevřete aplikaci HP Smart a poté kliknutím na obrázek tiskárny otevřete nastavení a nástroje pro správu. V části Nástroje klikněte na možnost Nástroje kvality tisku a vyberte možnost Vyčistit tiskovou hlavu nebo Vyčistit.Standardní inkoustová kazeta Kazeta HP Instant Ink

 1. Zapněte tiskárnu.
 2. Otevřete přístupová dvířka inkoustové kazety.
 3. Než budete pokračovat, počkejte, až se vozík přestane pohybovat.
 4. Slabým stisknutím inkoustovou kazetu uvolněte a poté ji vytáhněte ze slotu.
 5. Vyjměte novou inkoustovou kazetu z obalu.

Poklepejte na ikonu tiskárny na hlavním panelu systému Windows. Objeví se okno ukazující všechny tiskové úlohy aktuálně čekající ve frontě na tisk. Zkontrolujte aktuální stav úlohy, kterou chcete zrušit.

Hlavní příčiny tisku prázdných stránek

Uživatelé často přehlédnou potřebu doplnění nebo výměny inkoustu či toneru. Zaschnutí inkoustu: U inkoustových tiskáren může docházet k vysychání inkoustu, pokud nejsou pravidelně používány, což brání správnému tisku.

Proč Tiskárna tiskne prázdný papír : Hlavní příčiny tisku prázdných stránek

Uživatelé často přehlédnou potřebu doplnění nebo výměny inkoustu či toneru. Zaschnutí inkoustu: U inkoustových tiskáren může docházet k vysychání inkoustu, pokud nejsou pravidelně používány, což brání správnému tisku.

Proč dělá tiskárna pruhy : Pokud vám tiskárna při tisku vytváří na papíře nežádoucí pruhy, je zřejmě zanesena tisková hlava a je potřeba ji vyčistit. Tiskárny od různých výrobců mají různé způsoby čistění, je tedy vždy dobré zkonzultovat manuál k vaší konkrétní tiskárně.

Jak spustit čištění tiskové hlavy

Používání nástroje Čištění hlavy v systému Windows

Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu tiskárny na taskbar (hlavní panel) a dále zvolte položku Head Cleaning (Čistění hlavy). Pokud se nezobrazí ikona tiskárny, přidejte ji podle pokynů v následující části. Postupujte podle pokynů na obrazovce.

Nejjednodušším způsobem je umístit tiskovou hlavu (popřípadě celou cartridge, jestliže je hlava její součástí) na kapesník navlhčený teplou vodou. Postupně by se měl začít uvolňovat zaschlý inkoust, který vytvoří výraznou skvrnu. Umístěte proto kapesník s hlavou na snadno omyvatelnou plochu.Pokud vám schází alkoholový sprej, na bílou látku můžete použít i bělidla na bázi chloru smíchaná se studenou vodou. Důležité je pokaždé použít studenou vodu, teplá by pomohla inkoustu zapustit se hlouběji do látky. Jedlá soda vám při odstraňování inkoustových skvrn přijde vhod.

Jak resetovat tiskárnu : Následující postup vám pomůže s resetem do továrního nastavení:

 1. Vypněte tiskárnu a na 30 vteřin odpojte napájecí kabel.
 2. Po zapojení kabelu zapněte tiskárnu a tlačítko 15 vteřin držte.
 3. Měla by se rozsvítit kontrolka tlačítka pozor zastav.
 4. Tlačítko můžete uvolnit.
 5. Počkejte na obnovení tiskárny/kontrolky budou svítit.