Jak otevřít PPL Parcelbox?
K vyzvednutí potřebujete PIN, který zasíláme v e-mailové a SMS zprávě. Nemůžete-li se na výdejní místo PPL dostavit osobně, je možné PIN pro vyzvednutí poskytnout jakékoliv osobě, která může zásilku vyzvednout za Vás.PPL Parcelshop

Je místo (prodejna, provozovna nezávislého podnikatele), které kromě své hlavní činnosti umožňuje příjem a výdej zásilek PPL. Balík lze vyzvednout nebo podat kdykoli v otevíracích hodinách PPL Parcelshopu kýmkoli, kdo se prokáže PINem pro převzetí.PIN pro vyzvednutí také naleznete v mobilní aplikaci mojePPL. Tento kód naklikáte na displeji umístěném na AlzaBoxu. Po zadání kódu se otevřou dvířka schránky, v níž se nachází vaše zásilka. Pokud je zásilka na dobírku, je nutné jí uhradit předem přes online platební bránu.

Jak vratit zasilku přes Z box PPL : Zásilku opatřete vratnou etiketou nebo SmartPINem (součástí QR kódu), které jsou součástí doručené zásilky a následně ji přineste na jakýkoli PPL Parcelshop nebo PPL Parcelbox. V případě, že vracíte zboží z více zásilek, vždy použijte pouze jednu vratnou etiketu.

Jak vyzvednout z Parcelboxu PPL

Vyzvednutí a poslání zásilky je v PPL Parcelboxu velmi snadné, intuitivní, a navíc bez čekání ve frontě – celý proces tak zabere jen chvíli. K vyzvednutí zásilky stačí zadání PINu, který příjemce obdržel nejen v e-mailu, ale i prostřednictvím sms. Po jeho zadání dojde k otevření příslušné schránky.

Kde najdu PIN GLS : V okamžiku doručení do výdejního místa příjemce obdrží SMS a e-mail s PIN kódem pro vyzvednutí balíku.

ParcelShop (též výdejní nebo odběrné místo) je generický termín pro místo, kde je možné odebrat nebo zanechat balíček. ParcelShopy zřizují zejména poštovní a balíkoví přepravci, ale i e-shopy a další prodejci.

Vyzvednutí a poslání zásilky je v PPL Parcelboxu velmi snadné, intuitivní, a navíc bez čekání ve frontě – celý proces tak zabere jen chvíli. K vyzvednutí zásilky stačí zadání PINu, který příjemce obdržel nejen v e-mailu, ale i prostřednictvím sms. Po jeho zadání dojde k otevření příslušné schránky.

Jak objednat přepravu PPL

Objednávka svozu balíku

Služba pouze pro smluvní zákazníky. Objednání prostřednictvím zákaznické zóny na https://www.ppl.cz předem, nejpozději v 9:00 v požadovaný den vyzvednutí.Zákazník vhodně zabalí vracené zboží a do zásilky případně přidá vratkový formulář dodaný e-shopem. Na zásilku nalepí štítek. Ten mu buď pošlete společně se zásilkou, anebo si jej vytiskne a nalepí pomocí průhledné pásky. Zásilku opatřenou štítkem odnese na jakékoliv podací místo Zásilkovny.Jak služba funguje

  1. Opatřete zásilku podacím heslem. Zboží správně zabalte.
  2. Začíná to v aplikaci Zásilkovna. Zobrazí se vám 6místné podací heslo.
  3. Na místě u Z-BOXu. Zapněte si na telefonu mobilní data, Bluetooth a polohové služby.
  4. Vložte do Z-BOXu zásilku.


Vyzvednutí balíkové zásilky

Po uložení zásilky na poště je možné balík vyzvednout bez nutnosti prokazovat totožnost. Stačí předložit kód pro vyzvednutí, který adresát nalezne v SMS nebo e-mailovém avízu. Zásilku tak může vyzvednout i třetí osoba.

Jak vyzvednout zásilku z BOXu : K otevření Z-BOXu stačí mobilní aplikace Zásilkovna

Pomocí tlačítka v detailu zásilky ji otevřete. Pak už stačí jen vyzvednout zásilku a zavřít schránku. Zásilku na dobírku pomocí aplikace i zaplatíte, a pokud se vám nehodí datum vyzvednutí, můžete si přes appku prodloužit úložní dobu.

Kde najdu heslo GLS : Nastavení a změna hesla

Záložka „Nastavení“ umožňuje GLS Online měnit několik parametrů. Můžete změnit e-mailovou adresu, na kterou se zasílají potvrzení, počet řádků v seznamu, jazyk, typ tiskárny, své heslo atd. V záložce "Nastavení/Nastavení" můžete, po pravé straně, provést změnu svého hesla.

Jak funguje GLS parcel box

Samoobslužné balíkomaty GLS ParcelBox jsou dostupné 24 hodin denně 7 dní v týdnu a slouží k rychlému a pohodlnému vyzvednutí doručovaného balíku nebo podání balíku k přepravě celoevropskou sítí GLS. Jako doplněk k vlastní síti balíkomatů doručuje GLS i do partnerské sítě AlzaBoxů.

PPL Parcelbox je samoobslužný výdejní a podací box. Má nepřetržitý provoz a intuitivní ovládání. Platba je možná pouze kartou a k vyzvednutí zásilky budete potřebovat PIN. Z PPL Parcelboxu si můžete vyzvednout svoji zásilku do 3 kalendářních dnů od obdržení SMS/e-mailu.Návod: jak vyzvednout zásilku ze Z-BOXu bez dat

Appku najdete v Google Play a App Store, lze si ji nainstalovat také pomocí QR kódu, který najdete přímo na Z-BOXu. K Z-BOXu se vydejte poté, co obdržíte z aplikace Zásilkovna notifikaci, že je zásilka připravena k výdeji.

Jak vybrat zasilku že z-BOXu : Jakmile budete u Z-BOXu, zapněte mobilní aplikaci Zásilkovma, která se automaticky spáruje se Z-BOXem pomocí Bluetooth a sama Vás navede. Pak už jen stačí jedno kliknutí a Z-BOX otevře příslušnou schránku s Vaší zásilkou. Kolik času máte na vyzvednutí své zásilky v Z-BOXu 3 dny od doručení.