Jaký papír do inkoustové tiskárny?
Orientujte se podle gramáže

Gramáž papíru se udává v gramech na metr čtvereční. Čím vyšší číslo, tím je papír těžší – v praxi tedy hrubší, silnější, tvrdší a méně průsvitný. Pokud hledáte univerzální kancelářský papír pro tisk standardních dokumentů, vybírejte typy s gramáží 80 g/m2.Papír použitý v kancelářích se zpravidla pohybuje v tloušťce 0,1 mm. Rozdíl pouhým okem není viditelný. Samozřejmě platí, čím vyšší tloušťka papíru, tím vyšší kvalita a neprůhlednost.Při občasném tisku vám postačí inkoustová tiskárna, ale nesmíte zapomínat na to, že u ní hrozí zasychání inkoustu. Proto se doporučuje vytisknout alespoň jednu stránku za týden. Pokud tisknete nepravidelně či méně než jednou týdně, raději zvolte tiskárnu laserovou.

Kolik gramů má tvrdy papir : Gramáž 150 až 250 g/m

Takto silný a tvrdý papír již nepropouští inkoust. Řadí se sem čtvrtky a skicáky, které se hodí na výtvarné účely, pozvánky, brožury, pohlednice, nápojové lístky, katalogy a různé kartičky. Často se setkáte i se “čtvrtkami” s méně než 150 g/m2.

Jaká gramáž papíru do tiskárny

Jakou gramáž zvolit

Pokud ho budete používat na obyčejný černobílý tisk, různé poznámky a obvyklé využití v kanceláři, bude vám stačit papír gramáž 80 gsm, což je obvyklá gramáž papíru do tiskárny. . Potřebujete-li však oboustranný tisk nebo chcete tisknout barevně, je lepší volbou kancelářský papír gramáž 90-100 gsm.

Jak vytisknout A3 na tiskárně A4 : Pro uživatele Windows:

  1. V nastavení vaší aplikace vyberte Soubor, Tisk… a vyberte Vlastnosti.
  2. Jako Rozměr papíru nastavte A3.
  3. Jako Zdroj papíru vyberte Automatický výběr.
  4. Klikněte na tlačítko OK.

Kancelářský papír má gramáž 80 g/m².

To znamená, že pokud bychom měli 1 kancelářský papír o rozměru 1×1 m (neboli metr čtvereční), vážil by právě 80 gramů.

Inkoustová tiskárna se spíše hodí k tisku malého a středního objemu tisku. Pokud pravidelně tisknete ve větších množstvích, její pořízení se vám nevyplatí. Největší nevýhodou ale u ní zůstává riziko vysychání inkoustu, a to v případě, že zařízení není dlouho používáno. Při vysychání inkoustu navíc hrozí ucpání trysek.

Jak dlouho vydrží inkoust v tiskárně

Tonerová kazeta by měla vydržet bez problémů i rok, dva. Pokud máte inkoustovou tiskárnu HP s 2 nebo 4 kazetami, určitě byste měli alespoň jednou za měsíc cokoliv vytisknout, a to i barevně. Propláchnou se tak tiskové hlavy a nemusíte se bát, že by inkoust ve standartním prostředí v náplních vyschnnul.Postup tisku na tvrdý papír

  1. Otevřete si dokument, který chcete vytisknout, poté klikněte na Soubor a následně na Tisk.
  2. Klikněte na kartu Vlastnosti.
  3. Vyberte Papír a kvalita a následně Médium. Zde vyberte takovou gramáž, jakou má papír, na který budete tisknout.
  4. Potvrďte kliknutím na OK a definitivně odklikněte Tisk.

Jakou gramáž zvolit

Pokud ho budete používat na obyčejný černobílý tisk, různé poznámky a obvyklé využití v kanceláři, bude vám stačit papír gramáž 80 gsm, což je obvyklá gramáž papíru do tiskárny. . Potřebujete-li však oboustranný tisk nebo chcete tisknout barevně, je lepší volbou kancelářský papír gramáž 90-100 gsm.

Gramáže, které se běžně užívají v kanceláři

Gramáž v g/m2 Vhodné použití
80 Běžný kancelářský papír, běžné a interní dokumenty, černobílý tisk
90–120 Prezentace, barevný a oboustranný tisk
100–150 Obyčejné letáky, plakáty, jednorázové tiskoviny
Více než 150 Katalogy, brožury, plakáty

Jak vytisknout z A4 na A5 : Změna formátu papíru

  1. V nabídce Soubor klikněte na Nastavení tisku.
  2. V dialogovém okně Nastavení tisku v části Papír vyberte v seznamu Velikost požadovaný formát papíru.

Jak vytisknout 2 A5 na A4 pdf : V části Měřítko a zpracování stránky dialogového okna Tisk vyberte možnost Více. V nabídce Počet stránek na list zvolte hodnotu. V rozevíracím seznamu Pořadí stránek vyberte položku Vodorovně, Vodorovně obráceně, Svisle nebo Svisle obráceně: Zvolte možnost Tisk.

Co je lepší inkoustová nebo laserová tiskárna

Inkoustová tiskárna nemá tak velkou spotřebu elektrické energie jako laserová, protože se před každým tiskem nemusí zahřívat. Pokud plánujete tisknout především fotografie, doporučuje se inkoustová tiskárna. Nejen, že fotky mají z inkoustovky živější barvy, ale i lépe propracované detaily.

Pokud máte v plánu pouze občasný tisk, doporučujeme laserovou tiskárnu, zde díky použité technologie "zaschnutí" vůbec nehrozí. Tiskárnu můžete klidně rok nepoužívat a po opětovném zapojení bude bez problémů toner zase tisknout.Jak dlouho vydrží toner Na práškové směsi se toho příliš mnoho nezkazí, obecně se tedy dá říci, že náplň do laserové tiskárny vám vydrží, dokud ji nevypotřebujete. Na obalu každého toneru bývá zpravidla uvedený počet stran, který s ním při 5% pokrytí vytisknete.

Na co tisknout samolepky : Řešením by mohlo být jejich laminování, ale pokud nemáte po ruce laminovačku, dobré služby vám prokáže tiskárna s laserovou technologií tisku, která se vyznačuje vyšší voděodolností a stálostí výtisků. V interiéru zvýšenou vlhkost zpravidla řešit nemusíte a k tisku nálepek klidně použijte inkoustovou tiskárnu.