Jak poznat sjeté brzdové destičky u auta?
Jak poznám, že jde do tuhého

Co prozradí to, že je čas na výměnu destiček, může být akustický signál – tedy skřípavý zvuk při brzdění, kdy destičce došla brzdící hmota a tak se tře kov o kov. Občas se mohou objevovat i vibrace, nebo v případě že se namáhá jedna strana více než druhá, pak může auto táhnout i do strany.Jak rozpoznat přehřívání brzdového kotouče

Ocelový kotouč zahřátý na kritickou teplotu se stává jasně oranžovým a po ochlazení získá fialovou barvu. V případě, že vizuální kontrola odhalí barevnou změnu brzdového kotouče, měli byste okamžitě kontaktovat servisní stanici pro komplexní diagnostiku.Brzdové destičky vydrží obvykle minimálně 20 000 km, průměrné brzdové destičky jsou konstruovány tak, aby vydržely v optimálních podmínkách provozu až čtyřnásobek. Obecně platí, že výměna destiček je častější než výměna brzdových kotoučů.

Jaká je minimální tloušťka brzdových destiček : “ Krom toho platí, že se se sjetím destiček většinou blíží ke konci i životnost brzdového kotouče. Tloušťka nového může být řekněme 26 mm, ovšem po najetí 150 000 kilometrů a sjetí prvních brzdových destiček se tloušťka zúží třeba na 23 mm. Pokud potom výrobce udává minimální tloušťku 22 mm, není již na co déle čekat.

Po kolika km se mění brzdové destičky

Dle stylu jízdy, konstrukce vozidla a typu materiálu desek to může být mezi 15 000 až 40 000 km.

Po kolika km delat brzdy : V moderních autech bývá dnes přítomno i čidlo, které řidiče upozorní, pokud jsou již destičky na konci své životnosti Jak poznat opotřebovanou brzdu Interval výměny 20-60tis km.

Dle stylu jízdy, konstrukce vozidla a typu materiálu desek to může být mezi 15 000 až 40 000 km. Moderní vozidla již disponují senzorem stavu opotřebení brzdových destiček, starší automobily spoléhají na akustický signál v podově pískavého zvuku (indikační plíšek na brzdové destičce).

Zavzdušněné brzdy poznáš snadno a ani nemusíš mít nastartovaný motor,stačí sešlápnout opakovaně pedál brzdy pokud zůstává po opakovaném sešlápnutí ve stejné poloze je to v pořádku jestli-že se pedál začne zvedat a zabírat dřív znamená to zavzdušněný systém.

Po kolika km měnit brzdové destičky

S kotouči je to podobné – většina lidí jejich výměnu u nově koupeného vozu ani nepozná, aktivním řidičům ale může stačit 10 až 20 tisíc km a dvě sady desek na jejich úplné opotřebení.Opotřebení brzdových destiček poznáte podle tloušťky třecího materiálu na destičce, vrstva by měla mít alespoň 3 mm. Některé destičky mají nalisován proužek plechu, který při opotřebení začne zvukem signalizovat, že je čas k výměně. Na jednom kole jsou dvě brzdové destičky, na kotouč tlačí z obou stran.Cena výměny brzd

 1. Diagnostika brzdového systému od 800 Kč
 2. Výměna brzdové kapaliny 1100 Kč
 3. Výměna brzdových destiček na ose od 800 Kč
 4. Výměna brzdových kotoučů a destiček na osa od 1400 Kč


Každým zatlačením pedál více ztvrdne. Někdy se brzdění začne až když je pedál úplně zatlačen. Obecně se výrazně prodlouží brzdná dráha vašeho vozidla. Pokud zaznamenáte alespoň jeden z těchto příznaků, nechte si odvzdušnit brzdy vašeho auta.

Jak sám odvzdušnit brzdy : Jak odvzdušnit brzdy: Krok za krokem

 1. Krok 1: Příprava nástrojů a materiálů
 2. Krok 2: Zvedněte auto a odstraňte kola.
 3. Krok 3: Lokalizujte odvzdušňovací ventily.
 4. Krok 4: Nastavte odvzdušňovací nádobu.
 5. Krok 5: Otevřete odvzdušňovací ventil.
 6. Krok 6: Kontrola a dolévání kapaliny.
 7. Krok 7: Zavřete odvzdušňovací ventily.

Jak poznam že mám spatne brzdy : Můžete slyšet skřípání nebo jiné nezvyklé zvuky. Při brzdění vám může vibrovat volant či brzdový pedál. Nebo pedál může mít dlouhý nebo naopak krátký zdvih. Vůz také může při brzdění táhnout na stranu.

Kdy měnit brzdové destičky na autě

Za běžných jízdních podmínek můžete předpokládat, že brzdové destičky vydrží minimálně 20 000 km a nejpozději po najetí 60 000 km nastane v zájmu vaší osobní bezpečnosti čas na pořízení nových součástek.

Náš tým zkušených profesionálů provede výměnu vašich brzd rychle (běžná výměna destiček na jedné nápravě trvá nejčastěji 1-1.5 hodiny v závislosti na typu vozu apod.), přitom se však budete moci spolehnout na kvalitu provedení kontroly i montáže.Zavzdušněné brzdy poznáš snadno a ani nemusíš mít nastartovaný motor,stačí sešlápnout opakovaně pedál brzdy pokud zůstává po opakovaném sešlápnutí ve stejné poloze je to v pořádku jestli-že se pedál začne zvedat a zabírat dřív znamená to zavzdušněný systém.

Jak poznat spatne odvzdušnit brzdy : Každým zatlačením pedál více ztvrdne. Někdy se brzdění začne až když je pedál úplně zatlačen. Obecně se výrazně prodlouží brzdná dráha vašeho vozidla. Pokud zaznamenáte alespoň jeden z těchto příznaků, nechte si odvzdušnit brzdy vašeho auta.