Jak poznat starou brzdovou kapalinu?
Nedostatek brzdové kapaliny v lepším případě zjistíte rozsvícenou kontrolkou brzd nebo louží pod autem, v horším případě pak propadlým pedálem až na podlahu a náhlé ztráty brzdného účinku.Kdy měnit brzdovou kapalinu a jak často Výrobci automobilů zpravidla doporučují výměnu brzdové kapaliny ve lhůtě od 1 do 3 let. Záleží na kvalitě brzdové kapaliny a provozních podmínkách. Není-li takové doporučení k dispozici, pak se obecně výměna běžné kapaliny provádí ve lhůtě do 2 let.Stačí otevřít kapotu a najít zásobník na brzdovou kapalinu, který je obvykle označen symbolem brzdy. Pak už jen zkontrolujte, zda je hladina kapaliny mezi minimem a maximem. Pokud je hladina nízká, může to znamenat únik nebo opotřebení brzdových destiček.

Co se starou brzdovou kapalinou : Starou brzdovou kapalinu rozhodně nevyléváme do kanalizace, ale odevzdáme na některém ze sběrných míst! Odvzdušňování probíhá konvenčním způsobem známým z motorových vozidel.

Jak poznat opotřebovaný brzdový kotouč

Opotřebované kotouče zpravidla znamenají vyšší hlučnost a nižší účinek navzdory použití zánovních desek. Všechno toto jsou signály pro to začít věc řešit, vážnějším problémem může být úbytek brzdové kapaliny a rozhodně jím bude příliš dlouhá brzdná dráha, to už se vyplatí s důkladnou kontrolou neotálet ani minutu.

Jak Smrdi brzdová kapalina : Brzdová kapalina:

Brzdová kapalina je čirá, nahnědlá nebo nazelenalá, pokud je starší. Má olejovitou konzistenci a štiplavý zápach. Nejsnadněji ji poznáte podle místa, kde se skvrna nachází. Pokud se nachází v blízkosti kola, lze předpokládat, že došlo k úniku v brzdovém systému.

Interval výměny brzdové kapaliny. Obecně doporučujeme měnit brzdovou kapalinu každé 2 roky nebo po ujetí 40 000 km u osobních aut a každý rok nebo po ujetí 20 000 km u motocyklů. Tyto intervaly jsou však jen orientační a mohou se lišit podle typu vozidla, stylu jízdy, podmínek provozu nebo doporučení výrobce.

Za výměnu typicky zaplatíte něco mezi 700 a 1 000 Kč, a to včetně materiálu, tedy samotné brzdové kapaliny. Jen ta vás vyjde na 250 – 400 Kč, takže nakonec necháte mechanikovi za práci cca 500 Kč.

Co se stane kdyz dojde brzdová kapalina

Má ale smysl zdůraznit, že je nutné brzdovou kapalinu pravidelně měnit. Řidiči na to totiž často zapomínají, pokud o tom tedy vůbec vědí. Auto se starou brzdovou kapalinou nejen špatně brzdí, ale může přestat brzdit úplně. Význam pravidelného servisu je proto v tomto případě obrovský.Jak vybrat vhodnou brzdovou kapalinu pro vaše vozidlo Výběr ideální brzdové kapaliny je velmi snadný. Stačí totiž otevřít kapotu a podívat se na nádržku určenou pro dolévání brzdové kapaliny. U každého vozidla je na víčku vytištěný nebo vyražený nápis udávající vhodný druh kapaliny.Zavzdušněné brzdy poznáš snadno a ani nemusíš mít nastartovaný motor,stačí sešlápnout opakovaně pedál brzdy pokud zůstává po opakovaném sešlápnutí ve stejné poloze je to v pořádku jestli-že se pedál začne zvedat a zabírat dřív znamená to zavzdušněný systém.

Když svítí kontrolka systému ABS, autoservis je potřeba navštívit co nejdříve. Také v případě, že se při brzdění třese volant. Když se na vodě nebo na kluzkém povrchu auto stáčí do strany, když při brzdění slyšíte divné zvuky. Také v případě, že se Vám na přístrojové desce objeví symbol opotřebení brzdových destiček.

Po kolika km měnit brzdové kotouče : Výdrž nejčastěji používaných kotoučových brzd se odvíjí od stylu jízdy. Normální tempo na nákupy a do práce znamená klidně i přes 100 tisíc kilometrů ujetých na jednu sadu desek, při aktivnější jízdě nebo použití měkčího materiálu může jít klidně i o méně než 10 tisíc km.

Co delat kdyz Smrdi brzdy : Jak zabránit přehřívání brzdových kotoučů

  1. Vyměnit brzdové destičky na auto a kotouče včas;
  2. Instalaci vysoce kvalitních komponentů;
  3. Svěřit opravu mechanikovi do servisu, pokud vám chybí zkušenosti;
  4. Vyměnit disky v párech stanovené nápravou pro vyvážení zátěže;
  5. Při delší jízdě z kopce cvičit brzdění motoru;

Kolik stojí vymena brzdové kapaliny

Za výměnu typicky zaplatíte něco mezi 700 a 1 000 Kč, a to včetně materiálu, tedy samotné brzdové kapaliny. Jen ta vás vyjde na 250 – 400 Kč, takže nakonec necháte mechanikovi za práci cca 500 Kč. To za jistotu a pocit bezpečí určitě stojí.

Má ale smysl zdůraznit, že je nutné brzdovou kapalinu pravidelně měnit. Řidiči na to totiž často zapomínají, pokud o tom tedy vůbec vědí. Auto se starou brzdovou kapalinou nejen špatně brzdí, ale může přestat brzdit úplně. Význam pravidelného servisu je proto v tomto případě obrovský.Rozeznání opotřebovaných brzd se za jízdy dá spolehlivě poznat sluchem či citem v rukou a nohách. Ojeté destičky se projevují zvýšenou hlučností, vada se pozná rovněž taháním auta na stranu, vibracemi ve volantu nebo impulsy v brzdovém pedálu.

Kolik brzdové kapaliny na výměnu : Na výměnu stačí litr. Nejhorší je vydloubnout sítko zásobní nádobky aby se dala vysát stará náplň. Pak se dolije nová kapalina a postupně se odvzdušní všechny třmeny. Takže s půllitrem navíc je to tutovka.