Jak pristava balón?
Až se balon naplní studeným vzduchem, pilot ohřeje vzduch hořákem a balon se zvedne. Poté budete vyzváni ke vstupu do koše. Následně se balon dostatečně „natopí”, pilot vyzkouší paraventil (záklopku vrchlíku) a můžete odletět! Samotný let trvá přibližně 1 hodinu.Jak daleko doletí balón Balón letí stejně rychle, jako fouká vítr. Většinou uletíme za hodinu 6 až 20 km. Za silnějšího větru ve vyšších vrstvách i kolem 30 km od místa startu.Horkovzdušný balón je poháněn větrem a ve vzduchu může pouze stoupat nebo klesat podle toho, jak se ohřívá vzuch uvnitř balónu. Balon je tedy ovládán pouze pomocí hořáků, které spalují propanbutanový plyn. I přesto lze ovládat směr letu balónu vystoupáním do výšek, kde vítr vane požadovaným směrem.

Jak darovat let balónem : Můžete darovat vyhlídkový let balónem i jako úplné překvapení. Stačí zakoupit letenku, rezervovat místo v koši pod Vaším jménem a pak pouze přijít k připravenému balónu a dárek "předat" obdarovanému. Letenka je přenositelná na další osoby.

Kdy je nejlepší letět balónem

Létat balónem je možné po celý rok. Samozřejmě s ohledem na počasí. Nejlepší podmínky jsou od dubna do října.

Kolik lidí muze Letet balonem : Vyhlídkový let balonem je druh adrenalinového zážitku, kdy pilot buď letí sám, nebo s posádkou. V koši balonu se v závislosti na velikosti konstrukce nachází zpravidla 2 – 30 lidí. Obvyklá nadmořská výška letu činí 500 – 700 m, ale i nad 1000 m.

Jedinou cestou, jak vyfouknout foliový balónek je obyčejné brčko. Brčko zavedeme do balónku přes samouzavíratelný ventil a začneme vyvíjet tlak na balónek, dokud jej nevyfoukneme úplně. Upozornění: Tímto způsobem může být samouzavíratelný ventil poškozen a nelze garantovat, zda bude do budoucna těsnit.

Kolik to stojí Cena balónového kompletu (pro 2 pasažéry a pilota) připraveného k letu vás příjde na cca 800 000,- Kč. Můžete však také koupit ojetý-olétaný balón za polovinu této částky.

Co si obléct na let balónem

Doporučujeme pohodlné, sportovní oblečení a pevné boty. Není třeba oblékat se tepleji, než je venkovní teplota při zemi. Změna teploty s výškou je cca 0,7 °C na 100 m výšky. Jinak není třeba žádné speciální vybavení.Kolik to stojí Cena balónového kompletu (pro 2 pasažéry a pilota) připraveného k letu vás příjde na cca 800 000,- Kč. Můžete však také koupit ojetý-olétaný balón za polovinu této částky.Zabalte poukázku do celofánu, dejte na to mašličku, rolničku, zvoneček, cokoliv… prostě z toho udělejte ozdobu a pověste na vánoční stromeček. Pod stromek pak můžete dát vzkaz, že dárek je ukrytý na stromečku: „Hledej, šmudlo. “

Kóje v balónu Chad jsou vypolstrovány a tak se i při nárazu opřete do měkkého. Přistávací pozici číslo dvě můžete vidět na obrázcích níže a obvykle se trénuje za letu. Spočívá v tom, že se pasažéři zcela schovají do kójí tak, aby byli chráněni. Tato pozice se používá při přistání v silnějším větru.

Jak se Oblect na let balónem : Jak se obléct na vyhlídkové lety balónem Doporučujeme starší sportovní oblečení a pevnou kotníkovou obuv, protože se může stát, že balón přistane např. na poli v oranici.

Jak má být spravne nafouknuty balón : Míč je vhodné hustiti nebo nafukovat kovovou jehlou. Jehla musí vklouznout do ventilku lehce, pokud to není možné, zkuste jeho jemně natřít olejíčkem nebo navlhčit vodou. Jehla se musí do míče zastrčit celá. Důležité je nezasouvat jehlu velkou silou a nepoužívat jehlu zdeformovanou.

Na jaký tlak nafouknout fotbalový míč

Dle oficiálních regulí FIFA musí být balon na fotbal tlak 8,5 PSI a 15,6 PSI.

Zároveň slavný let balónem stojí 230 EUR (!) za osobu v balónu, do jeho koše se vejde celkem 16 osob a většina balónů odlétá okolo 6. ranní hodiny.Vyhlídkový let balónem začíná na ceně od 4 190 Kč. Pokud budete mít štěstí v akci se lze dostat i na cenu okolo 3 000 Kč. Privátní (soukromý) let balónem pro dvě osoby pak začíná na ceně od 14 000 Kč. Ceny se však v průběhu roku mohou lišit a to v rámci několika stokorun.

V jaké výšce letí balón : V koši balonu se v závislosti na velikosti konstrukce nachází zpravidla 2 – 30 lidí. Obvyklá nadmořská výška letu činí 500 – 700 m, ale i nad 1000 m. Maximální výše není stanovena, minimální výška v České republice činí 150 m, a to nad volnou krajinou. Za hodinu se v průměru nalétá 10 – 15 km.