Jak se dává inkoust do tiskárny?
Pro výměnu toneru v tiskárně doporučujeme následující postup:

 1. Vypněte tiskárnu.
 2. Vyjměte prázdnou tonerovou kazetu.
 3. Plastová kazeta nepatří do koše.
 4. Zkontrolujte nový toner.
 5. Protřepat, nemíchat.
 6. Pryč s ochrannými prvky.
 7. Připravit návod a vložit.
 8. Tiskárnu zavřete, zapněte, a máte hotovo.

Vyjměte starou inkoustovou kazetu. U některých tiskáren ji stačí lehce vyjmout, jinde ji musíte nejdříve uvolnit páčkou poblíž kazety. Vložte novou inkoustovou kazetu do tiskárny, a to ideálně podle návodu k tiskárně. Manipulujte s ní opatrně a nedotýkejte se kontaktů ani trysek.Většina tonerů má na boku uzávěr, který před plněním odstraníte plochým šroubovákem. Následně je z již uvedených důvodů nutné z kazety vysypat zbytkový tonerový prášek. Poté můžete např. pomocí papírového trychtíře do kazety opatrně doplnit tonerový prášek.

Jak zjistím stav inkoustu v tiskárně : Některé tiskárny mají vestavěný displej pro zobrazování úrovně zbývajícího inkoustu a dalších informací. Některé tiskárny hlásí úroveň zbývajícího toneru nebo inkoustu počítači a údaje pak můžete najít v panelu Tiskárny v Nastaveních. Pokud jsou informace dostupné, uvidíte je v podrobnostech o tiskárně.

Jak se dává inkoust do tiskárny

Nutné je, inkoust tlačili do kazety pomalu, aby nedošlo k jeho přetečení. Jakmile máte kazetu naplněnou, tak ji opětovně zalepte nálepkou. Nalepte ji tak, aby nebyly přelepeny dírky na kazetě. Pokud dojde k přeplnění inkoustové náplně, tak natáhněte inkoust zpět do stříkačky a poté ho vytlačte do lahvičky s inkoustem.

Kdy menit toner : Tiskový válec obvykle zvládne nanést toner na až 30 000 tištěných stran. Tento spotřební materiál byste ale měli vyměnit, i když Vaše tiskárna ještě nehlásí tuto nutnost. Neklamným znakem opotřebení tiskového válce je snížená kvalita tisku, kterou je možné už pozorovat při letmém pohledu na tištěný dokument.

Vyjměte černou (K) tonerovou kazetu ze sáčku a několikrát jei vertikálně nebo horizontálně protřepejte. Nainstalujte startovací černou tonerovou kazetu (K) do zařízení. Startovací tonerové kazety (C/M/Y) nainstalujte stejným způsobem jako černého startovací tonerové kazety (K). Přední kryt pevně zavřete oběma rukama.

Kazetu položte na pevný podklad, protože vrtání vyžaduje větší tlak. Následně nasaďte jehlu na sříkačku a natáhněte inkoust z lahvičky. Zasuňte jehlu do plnícího otvoru do hloubky asi 2 cm. Mírným tlakem začněte vytlačovat inkoust do tiskové kazety.

Jak dlouho vydrží inkoust v tiskárně

Tonerová kazeta by měla vydržet bez problémů i rok, dva. Pokud máte inkoustovou tiskárnu HP s 2 nebo 4 kazetami, určitě byste měli alespoň jednou za měsíc cokoliv vytisknout, a to i barevně. Propláchnou se tak tiskové hlavy a nemusíte se bát, že by inkoust ve standartním prostředí v náplních vyschnnul.Při občasném tisku vám postačí inkoustová tiskárna, ale nesmíte zapomínat na to, že u ní hrozí zasychání inkoustu. Proto se doporučuje vytisknout alespoň jednu stránku za týden. Pokud tisknete nepravidelně či méně než jednou týdně, raději zvolte tiskárnu laserovou.Jak toner nanést a používat Je to vlastně hodně jednoduché – vezměte si vatový tampon, naneste na něj trochu toneru a jemně si ho otřete po celé tváři nebo jednoduše naneste prsty.

Standardní inkoustová kazeta Kazeta HP Instant Ink

 1. Zapněte tiskárnu.
 2. Otevřete přístupová dvířka inkoustové kazety.
 3. Než budete pokračovat, počkejte, až se vozík přestane pohybovat.
 4. Slabým stisknutím inkoustovou kazetu uvolněte a poté ji vytáhněte ze slotu.
 5. Vyjměte novou inkoustovou kazetu z obalu.

Jak doplnit papir do tiskárny : Neposouvejte papír v zásobníku o více než několik milimetrů. Přílišné posouvání vloženého papíru může způsobit poškození okrajů papírů na otvorech zvedací desky zásobníku, což má za následek, že se papíry přeloží nebo uvíznou. Zvedněte přední stranu zásobníku a pak ho zasuňte opatrně do tiskárny až nadoraz.

Jak dlouho schne inkoust : UV inkoust se "zapéká" UV lampou do podkladu okamžitě po nanesení, což umožňuje se zdi dotýkat několik vteřin po vytisknutí, k úplnému vytvrzení (pro omyvatelnost) dochází cca po 12 hodinách. V interiéru až 12 – 15let.

Jak se dělá inkoust

INKOUST. Médium dříve získávané z duběnek, kůr či listů stromů a keřů. Inkousty zaznamenáváme již ve středověkých rukopisech, kdy nejčastější byl inkoust červený a černý. Duběnky obsahují tanin, který díky výluhu, příměsi arabské gumy, zelené skalice a cukru vytvářel psací barvu.

S vyrovnáním pH pleti vám pomůže vhodná esence nebo toner, který by měl být součástí vaší ranní i večerní rutiny.Jednou z možností, jak se prázdných tonerů zbavit je jejich odevzdání ve sběrovém dvoře. Tam zajistí jejich recyklaci nebo likvidaci dle předpisů. Prázdné tonery nepatří do směsného ani separovaného odpadu. Likvidaci zajistí sběrový dvůr ve vašem městě.

Jak doplnit inkoust do tiskárny : Postup plnění cartridge:

 1. Nejdříve odlepte nálepku na inkoustové náplni.
 2. Vezměte injekční stříkačku a nasajte cca 5ml inkoustu.
 3. Injekční stříkačku vložte do díry (víz obrázek v návodu)
 4. Pomalu tlačte na stříkačku a vpouštějte inkoust do kazety.
 5. Jakmile máte kazetu naplněnou, tak ji opětovně zalepte nálepkou.