Jak se čistí chemické WC?
V závislosti na použité chemii je nutné vyřešit, kam lze WC vyprázdnit. U ekologicky rozložitelných přípravků to můžete provést i do klasické toalety. Jinak je nutné použít speciální výlevku, dnes bývají již přístupné například v kempech či benzinových pumpách.

 1. Odemknete servisní poklop a vytáhnete WC kazetu.
 2. Vylijete obsah kazety do odpadu k tomu určenému.
 3. Kazetu propláchněte vodou.
 4. Vyprázdněnou kazetu vložíte zpět na své místo.
 5. V obytném autě skrz WC vhodíte do kazety.

Chemická toaleta je vybavena tzv. vyjímatelnou kazetou, ve které je chemie, která pomáhá rozkládat obsah a zároveň zabraňuje zápachu. Dle intenzity používání, počtu osob i velikosti této kazety pak závisí frekvence nutnosti tuto kazetu vyprazdňovat. Někomu vystačí 2 dny, někomu až týden.

Jak se likviduje odpad z chemického záchodu : V průměru je nutné WC vyprázdnit přibližně každých 5 až 14 dní. Pozor, obsah z chemického WC nikdy nepatří do volné přírody. Vyloučeno je i jeho vylévání na kompost. Spláchnout ho můžete do klasického WC a například v kempech už pro tento účel jsou navrženy výlevky, kam můžete odpad bez obav odstranit.

Jak často vylévat chemické WC

Modrá chemie obvykle po prvním použití toalety vydrží účinkovat 4-5 dní, zatímco ekologičtější zelenou chemii je obvykle zapotřebí vyměnit o den dříve, tedy maximálně čtvrtý den používání.

Jaký toaletní papír do chemického WC : Speciální, dvouvrstvý toaletní papír je vhodný pro chemická WC.

Chemické WC se skládá ze dvou nádob oddělených záklopkou. Ve spodní odpadní nádrži chemické toalety se hromadí fekálie a je do ní nutné přidávat chemické prostředky. Vrchní nádrž je tzv. splachovací a je v ní voda.

Pro odvoz nebezpečného odpadu kontaktujte profesionály

Chemikálie a nebezpečné odpady ve větším množství je vhodné ukládat do speciálních jímek či nádrží, ze kterých je odpad třeba odčerpat. K tomu slouží sací vozy, které jsou vybaveny sací hadicí pro odsávání tekutých odpadů z úložných nádrží či jímek.

Jak nahradit toaletní papír

Nejvhodnějšími kandidáty se ukázaly být následujcí exempláře:

 • Javor klen (Acer pseudoplatanus)
 • Šeřík obecný (Syringa L.)
 • Lopuch větší (Arctium lappa)
 • Smetánka lékařská (Taraxacum officinale)
 • Brukev řepka (Brassica napus)
 • Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica)

CHEMIKÁLIE – Nebezpečný odpad, sběrný dvůr. Nevylévat do záchodů, umyvadel, van nebo kanalizace! IGELIT – Žlutý kontejner na plast. INFEKČNÍ ODPAD – Specializované firmy.CHEMIKÁLIE – kontejner na nebezpečné odpady, sběrný dvůr. Nevylévat do záchodů, umyvadel, van nebo kanalizace!

Dvě třetiny testovaných papírů skončily v celkovém hodnocení lidí na dvojku, tedy jako velmi dobré. Jeden vzorek, Sanft & Sicher, získal jedničku, dva vzorky, Harmony Comfort a Tento, dostaly trojku a Tesco Value si odneslo čtyřku.

Jak se zbavit chemikálií : Pro odvoz nebezpečného odpadu kontaktujte profesionály

Chemikálie a nebezpečné odpady ve větším množství je vhodné ukládat do speciálních jímek či nádrží, ze kterých je odpad třeba odčerpat. K tomu slouží sací vozy, které jsou vybaveny sací hadicí pro odsávání tekutých odpadů z úložných nádrží či jímek.

Co na smrad v odpadu : Zápach ze sifonu

Vše, co budete potřebovat, najdete v kuchyni. Do odpadu nasypte větší sáček jedlé sody, přidejte 200 ml octa a po chvilce zalijte vroucí vodou. Ocet se sodou dokáží rozpustit mastnotu a usazeniny, které jsou obvyklou příčinou zápachu.

Co pouzit na smrad z odpadu

První pomoc s tím, co máte doma. Jste-li zastánci šetrnějšího způsobu čištění, než je používání hektolitrů chemikálií, nasypejte do sifonu větší sáček jedlé sody – třeba Tip Line Jedlá soda (koupit v e-shopu), přidejte 200 ml octa a po chvilce doplňte ještě vroucí vodou.

Papírové ručníky Hydrosol a toaletní papíry ze 100% celulózy Celtex s technologii Flutech® se rozpustí během 9 vteřin bez použití enzymů. Inovativní formule Flutech® tak garantuje maximální servis hygieny nejen na veřejných toaletách a v umývárnách.Zapáchající odpad může mít několik příčin. Nejčastější je špatně provedená nebo narušená pachová uzávěra či rozkládající se zbytky jídla. A často se na zápachu odrazí i lajdácky odvedená práce instalatérů. Zápach z odpadů dokáže znepříjemnit život.

Co na Smradlavy odpad ve sprse : Domácí přípravek na čištění odpadů

Nasypte šálek sody do odpadu, nechte minutu působit, zalijte hrnkem teplého octa a po zhruba pěti minutách spláchněte proudem horké vody. Ocet má silné antibakteriální a odmašťovací účinky, díky čemuž snadno a jednoduše zbaví odpad zápachu.