Jak se čistí Selenit?
Jak už jsme zmínili, selenit by se čištěním vodou poškodil, proto je vhodné volit např. vykuřování a kamínek dobít buď při úplňku nebo společně s křišťálem. Sodalit je vhodné nabít společně s křišťálem nebo při slunečním světle. Tygří oko se očistí tekoucí vodou a nabije slunečním světlem.Zpravidla záleží na tom, jak často se svými kameny pracujete, nebo jestli šperky s minerály nosíte denně. Každý z Vás ví, v jakém životním období se nachází, kolik toho aktuálně řeší a jakou energii musí Vaše krystaly absorbovat. Kameny a šperky, které nosíte každý den doporučuji čistit a dobíjet denně.Jedná se zejména o avanturín, ametyst, akvamarín, beryl, citrín, fluorit, kunzit, safír, růženín, záhněda.

Jak očistit a nabít křišťál : Kámen čistíme společně s křišťálem pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce s vodou. Nabíjet jej můžeme libovolně dlouho na přímém slunci. Přes noc v misce s vodou, nebo několik minut pod proudem vody. Přímé slunce snáší dobře, takže ho můžeme nechat nabíjet i několik hodin.

Které krystaly nesmí do vody

Do vody nepatří lepidolit, selenit, kalcit, malachit, azurit, fluorit, celestýn, rodonit nebo hematit. Pokud plánujete pít vodu, ve které předtím necháte minerál, ujistěte se, že pochází od důvěryhodného zdroje a nemůže vám ublížit třeba tím, že na něm ulpěly stopové prvky nebezpečných látek.

Které kameny nesmí na slunce : vybrané kameny a minerály, které by neměly být dlouho na přímém slunci:

  • akvamarín.
  • amazonit.
  • fluorit.
  • růženín.
  • ametyst.
  • morganit.
  • záhněda.
  • celestin.

Osobně ráda čistím krystaly a minerální kameny ponořením do misky s vlažnou vodou a trochou mořské soli (přírodní , chemická s jodem ne) po dobu jedné hodiny, někdy i celý den. Někdo si dělá i rituál s křišťálové misce s vodou s přidáním levandule, bazalky nebo šalvěje.

Kameny, které můžeme nabíjet na slunci: tygří oko ,tyrkys, amazonit, pyrit křišťály, karneol, obsidián, jaspisy všech kategoriích, sodalit, sluneční kámen……. kamenům neubližuje. Měsíc má mnohem vlídnější jemnou a uklidňující energii.

Které kameny nesmí do vody

Do vody nepatří lepidolit, selenit, kalcit, malachit, azurit, fluorit, celestýn, rodonit nebo hematit. Pokud plánujete pít vodu, ve které předtím necháte minerál, ujistěte se, že pochází od důvěryhodného zdroje a nemůže vám ublížit třeba tím, že na něm ulpěly stopové prvky nebezpečných látek.Při čištění se používají různé chemikálie – kyseliny, jejich soli, peroxid vodíku a hořlavá rozpouštědla. Při manipulaci s nimi je nutné používat potřebné ochranné pomůcky a dodržovat základní pravidla pro práci s nimi.Může jím být ametyst, růženín, citrín, křišťál nebo celá řada dalších kamenů, které jsou pro obohacování vody vhodné. Můžete je vybrat na základě účinků, které slibují, nebo jen tak podle pocitu. Sklenici s vodou a vybraným minerálem potom nechte několik hodin a ideálně přes celou noc odstát.

Jahodový křemen

Je považován za kámen lásky, štěstí, bohatství a zdraví. Pomáhá se zbavovat melencholických stavů a zvyšuje sebevědomí…

Kdy nabit krystaly : Nejsilnější je přímo úplňková noc, ale pro nabití kamenů je dostačující i síla jedné noci před úplňkem a jedné noci po úplňku. Nabíjení kamenů při úplňku je narozdíl od slunečního záření bezpečné pro všechny kameny. Nejlepší je nechat kameny nabít při každém úplňku, abyste je udržovali stále v kondici.

Jaký kámen se hodí k Vodnáři : Drahé kameny pro znamení Vodnáře jsou: akvamarín, amazonit, ametyst, Boji a Moqui kameny, celestin, čaroit, fluorit, fosilie, gagát, granát, chalcedon, chryzokol, chryzopras, jantar, jaspis, labradorit, lapis lazuli, křišťál, měsíční kámen, obsidián, opál, safír, sodalit, sugilit, topaz (modrý), tyrkys.

Co léčí křišťál

Mírní bolest, podporuje činnost imunitního systému, pomáhá při cestovní nevolnosti. Křišťál vyrovnává, čistí a chrání auru, odstraňuje zábrany a v dlaňových čakrách odstraňuje blokády brzdící volný tok energie a nabíjí novou energií. Vnáší do duše jasno a čistotu.

ŠUNGIT se totiž sušením čistí. Po usušení se póry ŠUNGITu uzavřou a ten je tak po opětovném vložení do vody znovu schopen vázat na sebe škodliviny, pročišťovat a aktivovat vodu.Dehydratace, únava a toxiny se hromadí, pokud tělo dostatečně nezavlažujete. Neokysličená krev, ospalost a bolest hlavy nebo kloubů – za to všechno může pouhý nedostatek tekutin. Vše vyřeší obyčejná voda!

Který kámen přitahuje peníze : Pyrit. Dalším kamenem, který může pomoci podpořit finance a blahobyt, je pyrit. Je známý jako “kámen peněz” a je údajně schopen přitáhnout bohatství a prosperitu do vašeho života. Podporuje pozitivní energii a má neskutečný tah na branku.