Jak se přihlásit na Impulsovi?
Každý herní den ráno mezi 5:00 a 9:00 moderátor v živém vysílání Rádia Impuls zavolá jednomu vybranému účastníkovi Hry na telefonní číslo, které účastník použil při zaslání SMS nebo uvedl v přihlašovacím formuláři na www.impuls.cz (dále jen „vybraný účastník Hry“).Rádio Český Impuls pokrývá signálem celou ČR v DVB-T2. Lze ji tak poslouchat v televizoru. Program Českého Impulsu je dostupný i na internetu, tedy na chytrém telefonu, počítači nebo wi-fi rádiu. Stanice dále vysílá na středních vlnách, AM 981 kHz, z vysílače Líbeznice ve středních Čechách.Náš internetový stream můžete poslouchat na našich stránkách nebo v aplikaci Ráááádia Impuls. Tu si stáhnete zdarma z Google Play nebo App Store do svého telefonu nebo tabletu. Hrajeme i v dalších aplikacích, např. play.cz, TuneIn či Pure Connect.

Kdo vlastní rádio Impuls : Vlastníkem rozhlasové stanice je LONDA spol. s r. o., která do roku 2023 spadala pod holding Agrofert, a.s. ze svěřenského fondu Andreje Babiše. 1. září 2023 byla společnost odkoupena investiční skupinou Kaprain podnikatele Karla Pražáka.

Co je to impuls

Impuls nebo impulz (z lat. impellere, udeřit, narazit, podnítit) znamená náraz či podnět, náhlou a rychlou (skokovou) změnu vnějších podmínek či vlastností, která vyvolá (indukuje) nějakou další změnu. V informatice je obvykle nosičem signálu. V přeneseném významu znamená popud, podnět, inspiraci.

Kdo vyhral Haló tady Impulsovi : 👍👍👍 Milion z Haló, tady Impulsovi vyhrál pan Petr!

s r.o., IČO: 49241931, se sídlem Praha 1, Na příkopě 859/22, PSČ 110 00, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 20283 (dále také jen „LONDA“). Kontaktní údaje správce naleznete zde. V této části se dozvíte, jaké typy osobních údajů o Vás budeme zpracovávat.

Po naladění naší frekvence 89,5 MHz se na displeji objeví zkrácený název stanice, tedy COUNTRY.

Jak naladit internetové rádio

Jak naladit internetové rádio

Nejčastěji tedy přímo moderní radiopříjímač, případně AV receiver. Ten doma připojíte k internetu – běžně pomocí domácí WiFi sítě a některé pokročilé modely i pomocí síťového portu RJ-45. Pak už stačí jen naladit požadovanou stanici podle integrovaného vyhledávače.Rádio Impuls vysílá monofonně

Změna je dělána kvůli běžným posluchačům a nikoliv profesionálům z rozhlasového oboru. V rámci pilotu už její test probíhal od loňského října do února 2015 na Žižkovském vysílači.

Rádio Blaník
Spuštěno 5. června 1999
Vlastník Media Bohemia
Ředitel Mgr. Ing. Daniel Rumpík
Stát Česko


Dobrou zprávou je, že téměř nelze v psaní tohoto výrazu udělat chybu. Jsou totiž dvě uznávané varianty, a to s různými souhláskami na konci slova. Ve výslovnosti je totiž slyšet „s“, které je možné psát, ale chybu neuděláte ani když napíšete „z“. Správně tedy je impuls i impulz.

Jakou jednotku má hybnost : Jednotkou hybnosti je kg m s-1. Isaac Newton.

Kdo vlastni rádio krokodyl : Media Bohemia

MEDIA BOHEMIA a.s.
Základní údaje
Zaměstnanci 600
Majitelé Daniel Sedláček, Jan Neuman
Identifikátory

Na jakých vlnách vysílá rádio Blaník

Vysílače

Vysílač Kmitočet Polarizace
Domažlice 101 MHz vertikální
Liberec – Ještěd 101,4 MHz horizontální
Uherské Hradiště 101,4 MHz vertikální
Hranice 102,5 MHz vertikální


RDS (Radio Data System) zabezpečuje doplňkové informace a služby šířené analogovým rozhlasovým vysíláním. Díky RDS jste informováni nejen o jménu stanice (PS), identifikaci dopravního hlášení (TP), dopravním hlášení (TA), radiotextu (RT), přesném čase (CT), ale také o dalších možnostech.Na internetu můžete rychle zjistit, např. na www.digitalradiodab.cz, polohu nejbližšího vysílače. Začněte s prvním vyhledáváním u okna se směrem ke stožáru vysílače. Při špatném počasí může být příjem DAB pouze omezeně možný.

Jak přijímat DAB+ : Chcete-li přijímat rádio přes DAB+, potřebujete digitální přijímač s podporou DAB+. Všechny současné digitální rádia s DAB+ i nadále přijímají FM. Při nákupu rádia je tedy nejlepší požádat přímo o standard DAB+. Existuje i mnoho hybridních zařízení, která mohou přijímat kromě DAB+ a FM i internetová rádia.