Jak se projevuje u slepic ptačí chřipka?
Ptačí chřipka u drůbeže se projevuje takřka stejně jako silná chřipka u člověka. Slepici může téct ze zobáku, mají nateklé sliznice a zarudlé oči. Drůbež má zpomalené a těžkopádné pohyby, působí zmateně. Vykazují nechuť k jídlu a mohou být načepýřené.U člověka se nákaza ptačí chřipkou projevuje horečkou, postižením dýchacích cest, zápalem plic, průjmovými onemocněními. Pravděpodobnost onemocnění lidí v našem prostředí však je velmi malá. V podmínkách České republiky jde především o veterinární problém.antivirotika (Česká republika zajistila v době ohrožení antivirový přípravek Tamiflu), nutné je jejich včasné podání do 48 hodin po objevení se prvních příznaků nemoci a nasazení léku v předepsaných dávkách. Antibiotika ptačí chřipku neléčí, mohou ale pomoci při druhotné bakteriální infekci oslabeného organismu.

Jak ochránit slepice před ptáci chřipkou : ideální je drůbež chovat v uzavřených objektech a chránit ji před kontaktem s volně žijícím ptactvem; • slepice, kohouty a krůty nedržet společně s vodní drůbeží; • v chovech, kde není možno zajistit chov v uzavřeném objektu, přijmout opatření, která v nejvyšší možné míře zabrání kontaktu s volně žijícími ptáky; • …

Co dělat s uhynulou slepici

Většina chovatelů zakopává mrtvá těla slepic hluboko do země. Žádný zákon tím neporušuje. Další možností je uhynulou slípku předat veterináři a on už se o její ostatky postará sám. Většinou ji čeká cesta do kafilerie.

Jak se projevuje slepičí chřipka : Příznaky ptačí chřipky:

Příjem krmiva je výrazně snížen nebo se objeví úplné nechutenství. Rovněž snáška se výrazně snižuje nebo se úplně zastaví. Vejce jsou deformovaná a mají tenkou skořápku. Některá zvířata vykazují příznaky nachlazení (výtok z nosu, kýchání).

K lékaři se vydejte, pokud vás celkový stav dítěte znepokojuje, má nepolevující horečku, nepije, je apatické či má jiné komplikace.

Co je chřipka ptáků Influenza drůbeže, známá také jako ptačí chřipka je virové onemocnění postihující ptáky. Postihuje jak volně žijící ptáky, tak drůbež jako slepice, krůty, kachny a husy. Postižená zvířata mají dýchací potíže, trpí ztrátou chuti a masivně hynou v průběhu 1 – 2 dnů.

Jak se projevuje slepici chřipka

Příznaky ptačí chřipky:

Příjem krmiva je výrazně snížen nebo se objeví úplné nechutenství. Rovněž snáška se výrazně snižuje nebo se úplně zastaví. Vejce jsou deformovaná a mají tenkou skořápku. Některá zvířata vykazují příznaky nachlazení (výtok z nosu, kýchání).Nešťastné náhody, co zabijí slepice

  • Otrava. Otrava patří mezi nejčastější nešťastná úmrtí slepiček na dvorků chovatelů.
  • Požár kurníku. Bohužel i požár může někdy zachvátit váš kurník.
  • Domácí mazlíček. Hrozba číhá především od psů a koček.
  • Málo vody.
  • Nebezpečný materiál.

Slepice začínají snášet ve věku 20 až 22 týdnů, tedy zhruba po pěti měsících. Tento věk se však může lišit podle plemene, prostředí a stravy.

Jak obecně poznáte nemocnou slepičku Bývá apatická, není moc aktivní, různě posedává a má načepýřené peří. Hřebínek může blednout a kolem kloaky se objevuje špína od trusu (platí hlavně pro průjmová onemocnění). Podobně jako u ostatních zvířat slepička vyhledává ústraní, schovává se, nemá zájem o společnost i potravu.

Kdy jet s chřipkou na pohotovost : U starších dětí se obracíme na lékaře, pokud horečka trvá déle než 3 dny a nebo při zhoršování doprovodných symptomů. U dospělých je důvodem k vyhledání lékaře dlouhotrvající horečka nebo vysoká neklesající horečka (přes 41°C).

Jak dlouho ležet s chřipkou : V ČR ročně umírá na nemoci související s chřipkou přibližně 2000 lidí. Nepodceňujte proto „blbou“ chřipku, zůstaňte doma alespoň 7-10 dní a i po odeznění příznaků mějte ještě alespoň týden klid bez větších sportovních výkonů, aby mělo tělo čas na regeneraci a zvýšení potřebné imunity.

Co nesmí jíst slepice

Nepodávejte slepicím zejména tyto potraviny: avokádo, rebarboru, slupky z citrusů, pór, cibuli, lilky, nezralá rajčata, zelené nebo syrové brambory, chemicky ošetřenou zeleň, slané pečivo a jiné solené pochutiny, nevařenou rýži a fazole, nakládané okurky, čokoládu nebo sladkosti.

Slepice jsou velmi citlivé na nejrůznější změny, které jim mohou způsobit stres, jenž způsobí, že najednou slepice nesnáší. Stres má mnoho příčin, např. zařazení nových ptáků do hejna, změny v kurníku nebo ve stravě, ale i prudké výkyvy počasí.Jak poznat, že se blíží přelomový bod začátku snášky

  • • Slepičí hřeben a laloky se zvětšily a získaly na syté červené barvě.
  • • Slípka začíná být neklidná, shání se po místě, kde bude moci snášet vajíčka.
  • • Bude v kurníku vyhledávat tmavší a klidné prostory.
  • • Dostává se jí časté pozornosti od kohouta.

Čím nikdy Nekrmit slepice : Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.