Jak se zbavit plísně z nehtů?
Nejúčinnějšími léky na nehtovou plíseń jsou přípravky terbinafinem. Dobře fungují také masti s ciklopiroxem. Tyto preparáty jsou na předpis. Volně dostupnými produkty pro léčbu plísně nehtů jsou bezbarvé laky, které obsahují nanovlákna s výtažkem z oregana a aloe vera.Ozonizované oleje. Přípravky s obsahem ozonizovaného olivového nebo slunečnicového oleje dokáží podle odborných výzkumů spolehlivě zneškodnit organismy, jako jsou plísně, kvasinky a bakterie. Postup: 2x denně vmasírujte olej do postiženého nehtového lůžka.Při prvních příznacích můžete první pomoc najít i doma. Mezi babské rady patří například octová koupel nohou, přičemž nehty lze octem přímo potírat. Dále může pozitivně působit odvar z přesličky, koupel nohou v zeleném čaji nebo v odvaru z levandule a šalvěje.

Co způsobuje plíseň nehtů : Plíseň na nehtech, také známá jako onychomykóza, je způsobena infekcí houbou. Tato infekce obvykle začíná na konci nehtu nebo pod ním a postupně se šíří po celém nehtu. Když plíseň pronikne do nehtu, může růst a šířit se v celé nehtové ploténce.

Co zničí plíseň

Bílý ocet je účinný proti plísním, protože je kyselý. Kyselost octu může proniknout buňkami plísně a zničit je. Navíc ocet může zabránit růstu plísně tím, že mění pH povrchu, na kterém roste plíseň, což ztěžuje přežití. Použití bílého octa pro úklid plísně je poměrně jednoduché.

Jak odstranit plíseň : Velmi účinným pomocníkem je i ocet, který využijete zejména na plíseň na zdech – nalijte jej neředěný do rozprašovače a nastříkejte na postižené místo a nechte působit. Použít jej můžete i na umývání vany, umyvadla či sprchového koutu a sprchové vaničky, zde je ale vhodné naředit jej v poměru 1:1 s vodou.

Nejsilnější z uvedených receptů je mix jedlé sody (dvě a půl polévkové lžíce) a jedna lžíce 3% roztoku peroxidu vodíku. Mix těchto dvou složek vytvoří účinnou pastu, která vybělí vaše nehty znatelně už s prvním použitím, pasta se nanáší na nehty za pomoci vatové tyčinky a smývá se po třech minutách působení.

Abyste se zbavili plísně na stěnách, smíchejte ocet a vodu v poměru 1:4. Tímto roztokem nastříkejte postižené místo na stěně a nechte zaschnout. Poněkud drobným problémem může být nepříjemný zápach octa, proto by bylo nejlepší místnost po použití dobře vyvětrat.

Jak topit proti plísní

Jestli doma nechcete mít plíseň a nechcete být nemocní, je potřeba topit. Lékaři doporučují doma udržovat 20 až 21 stupňů Celsia. Pro starší lidi je optimálních 23 stupňů v domácnosti a máte-li doma novorozeně, zvyšte teplotu ještě o jeden stupeň, aby se při přebalování nenachladilo.Jak vyčistit od plísně oděvy

Ocet se najde v každé kuchyni a právě ten budete potřebovat. Pokud máte plíseň na oblečení, namočte jej přes noc do octa. Další den použitý ocet vylejte a postup opakujte s novým čistým octem. Kyseliny v octu by měly pomoci živou plíseň nejen zahubit, ale i rozložit.Postříkejte plesnivé místo roztokem jedlé sody a vody. Použijte houbu nebo kartáč a vydrhněte místo. Opláchněte povrch vodou, abyste odstranili případné zbytky plísně. Místo znovu nastříkejte a nechte povrch zaschnout.

Řešení: Zažloutlé nehty musíte nechat odrůst, proti opětovnému zažloutnutí používejte podkladové bezbarvé laky, které zamezí obarvení nehtů a zároveň nehty zpevní, posílí a vyživí, jako například Dermacol Fast Dry Podkladový lak na nehty (koupit v e-shopu), který zlepšuje přilnavost laku k nehtu a zabraňuje zabarvení …

Jak si rychle nechat narůst nehty :

  1. Posilte své nehty biotinem ve formě suplementu. Užívejte biotin denně, můžete jej sehnat ve větších drogeriích nebo lékárnách, či obchodech se zdravou stravou.
  2. Jezte potraviny bohaté na vitamín B7.
  3. Vyhněte se působení vody.
  4. Vyhněte se agresivním prostředkům a chemikáliím.
  5. Přestěhujte se do oblasti s teplejším podnebím.

Co zabije plíseň : Co zabije plíseň Velmi účinné je bělidlo, SAVO a jiné přípravky určené přímo na boj proti plísním v bytě. Dalším způsobem, jak se zbavit plísní, jsou ozonové čističky vzduchu. Zbaví vás nejen plísní, ale i dalších alergenů, bakterií, virů i zápachu.

Jak zabránit plísní v bytě

Větrejte, kde můžete

Doma si pravidelně větrejte, a to i v zimě. Po sprchování či praní prádla zavřete dveře do koupelny a vyvětrejte pomocí světlíku. Pokud v koupelně nemáte okno, nebojte se použít elektrický větrák. Čím lépe totiž místnost vysušíte, tím menší je riziko vzniku plísně.

Bílý ocet je účinný proti plísním, protože je kyselý. Kyselost octu může proniknout buňkami plísně a zničit je. Navíc ocet může zabránit růstu plísně tím, že mění pH povrchu, na kterém roste plíseň, což ztěžuje přežití.Citróny s jedlou sodou – jedlá soda je známá nejen pro své kypřící schopnosti v potravinářství, ale i pro ty čistící. Krásně bělí a platí to, i když dojde na vaše nehty. Smíchejte dvě polévkové lžíce s citronovou šťávou, dokud nevznikne jemná pasta. Tu třete na nehty pomocí vatové tyčinky a nechte působit 10-15 minut.

Jak vypadají nemocné nehty : Zvlněné či rýhovité nehty

Je-li povrch nehtu vlnitý nebo jsou na něm patrné rýhy, může se jednat o časný příznak lupénky nebo zánětlivé artritidy. U lupénky bývají nehty navíc propadlé ve tvaru lžičky, stejně tak u anémie. Příčné rýhy mohou také způsobovat infekce, dna či nadměrná intoxikace organismu.