Jak se zbavit Tejpu?
Jak na správné odstranění tejpů

 1. Nikdy netrhejte: První a nejdůležitější pravidlo při odstraňování tejpů je nikdy netrhat.
 2. Odstraňujte pomalu: Začněte od jednoho konce a pomalu odstraňujte tejp ve směru růstu chloupků.
 3. Přidržujte kůži: Pomalu “sloupávejte” tejp a při tom přidržujte kůži.

Úvod. MUELLER Remover Odstraňovač tejpu ve spreji je velice kvalitní odstraňovač tejpů a dobře se aplikuje. Stačí když jej nastříkáte na vnější stranu tejpu a ten po několika sekundách začne sám povolovat.Kineziotejpy si svou elasticitu udržují 3 – 5 dní, pak začne výrazně klesat. Tato doba tak určuje jeden cyklus léčby nebo užívání. Po uplynutí 5 dní se musí tejp vyměnit, ale pozor je důležité si nechat 24 hodin na regeneraci a tejp vynechat. V mnoha případech bolesti odezní, pokud ne je možné zahájit cyklus nový.

Co se stane při špatném tejpování : Pokud si je někdo aplikuje špatně, může si ublížit. „Nezpůsobí akutní úraz, mohou ale problém prohloubit. Pokud by někdo například potřeboval úlevu od bolesti, a tím pádem elevaci měkkých tkání, bolest by se v případě špatně nalepeného tejpu pod velkým tahem a ve špatné pozici mohla ještě zhoršit.

Jak dlouho si mohu nechat tejpy

MD: Pokud máme nalepený kineziotejp, nosí se zpravidla 3-5 dnů, záleží na tom, jak moc jsme ho při aplikaci natáhli. Pokud jsme stabilizovali rameno, které jsme tejpem dost utáhli, po třech dnech se obvykle páska vytahá a ztrácí funkčnost. Pokud budeme inhibovat bolestivé trapézy, účinek bývá až 5 dnů.

Jak sundat tejpy z prsou :

 1. Speciálním sprej BoobTape (50 ml) pomáhá odstranit prsní tejp bezbolestně a bez poškození kůže.
 2. BoobTape Spray se používá k bezbolestnému odstranění tejpů na prsa Boob Tape.
 3. Sprej obsahuje směs složek, které tvoří vrstvu mezi lepidlem tejpu BoobTape a pokožkou.

Jak dlouho nechat pusobit temtex tape

Průměrná doba působení kineziologického tejpu (nejen Temtexu) na pokožku je pět dnů až týden. Tuto dobu vydrží kvalitní tejp bez větších problémů nalepený.

Akutol odstraňovač náplastí ve spreji je pomocníkem pro bezbolestné odstranění textilních či plastových náplastí, obvazů a jiných zdravotnických pomůcek lepených na povrch těla. Odstraňovač je bezpečný a šetrný k pokožce, nemá vliv na proces hojení rány a rána jej může vstřebat.

Proč jsou tejpy barevné

Čistě pro západní pohled je barva pouze módní trend, např. doplněk k oblečení, ale také nutnost barevného rozlišení např. ve sportovních klubech (klubové barvy) a případně rozlišovat určitou barvou techniky aktivující / zvyšující svalový tonus (např. červená, růžová) nebo techniky pro snížení napětí, tlumící (např.Doporučuje se tejp nechat nalepený 3–5 dnů. Záleží na osobním pocitu. Při bolesti, svědění nebo jakémkoliv nepohodlí tejpovací pásku sundejte. Než si nalepíte další tejp, nechte místo alespoň 24 hodin zregenerovat.Doporučuje se tejp nechat nalepený 3–5 dnů. Záleží na osobním pocitu. Při bolesti, svědění nebo jakémkoliv nepohodlí tejpovací pásku sundejte. Než si nalepíte další tejp, nechte místo alespoň 24 hodin zregenerovat.

Tejpy jsou pohodlné a nevyžadují speciální péči. Kvalitní tejpy (například již zmíněný ImuMedCZ Tape) jsou lehké a dají se nosit až týden v kuse bez problémů. Doba, po kterou můžete nosit jeden tejp, závisí na povaze problému, pro který je aplikovaný. Neměla by však překročit jeden týden.

Kolik stojí kurz tejpování : Jaká je cena kurzu Dvoudenní kurz "Terapeutické využití Temtex tapu" stojí 5500 Kč. V ceně je zahrnutý materiál, skripta a občerstvení.

Co obsahuji tejpy : Tejp v podrobnostech

 • Je ultra pevný a přilnavý ke kůži.
 • Obsahuje hypoalergenní lepidlo.
 • Je voděodolný
 • Složení: 97 % bavlna, 3 % nylon.
 • Roztažnost až 180 %, v důsledku čehož po aplikaci není omezen pohyb v plném rozsahu.
 • Neobsahuje latex ani zinek.
 • Po aplikaci běžně vydrží 2 až 7 dnů

Jak dlouho nechat tejpy na zadech

Tejp se nechává na těle podle techniky jeden až pět dní nepřetržitě. Pro opakování stejné techniky na stejné místo je vhodné nechat mezi aplikacemi odstup alespoň jeden až dva dny pro správnou regeneraci. Během této doby je vhodné kůži promastit a masírovat.

Prsy (singulár prs, mužského rodu; hovorově prso; latinsky mamma), též ňadro, je párový útvar na přední stěně hrudníku. U žen jsou prsy vyvýšené výrazněji než u mužů. Ženské prsy obsahují mléčné žlázy a tukovou vrstvu.Akutol odstraňovač náplastí ve spreji je pomocníkem pro bezbolestné odstranění textilních či plastových náplastí, obvazů a jiných zdravotnických pomůcek lepených na povrch těla. Odstraňovač je bezpečný a šetrný k pokožce, nemá vliv na proces hojení rány a rána jej může vstřebat.

Jak odstranit lepenku z nabytku : Nejčastěji se používá aceton, ředidlo nebo technický benzín. Pomocí hadříku a malého množství rozpouštědla otřete postižené místo. Postup několikrát opakujte a pohlídejte si, aby vám rozpouštědlo nezateklo do spár, lepidlo by změklo i tam.