Jak si doma udělat akrylové nehty?
Obecně však platí základní postup, který je zcela jednoduchý:

 1. přirozené nehty obruste do požadovaného tvaru, nezapomeňte zmatnit i povrch nehtové ploténky – na takto odmaštěných nehtech vám gel vydrží déle.
 2. odstraňte zbytky prachu po broušení
 3. zatlačte nehtové lůžko.
 4. naneste primer.
 5. naneste gel v tenké vrstvě

Štětcem lehce namočeným v liquidu naberte akrylový pudr a naneste vrstvu pudru na nehet tak, aby se nedotýkal kůžičky kolem nehtového lůžka a vrstvu vymodelujte pomocí štětce dle vámi požadovaného tvaru s minimálními nerovnostmi. Postupujte co nejrychleji, akryl poměrně rychle zasychá.Kyselený Primer je velmi silný přilnavač a je určený buď pod akryl a nebo pro velmi potivé a mastící se nehty. V případě problematických nehtů se dá použít i pod gel laky a gely. Kyselený Primer používejte velmi opatrně a nedotýkejte se kůžičky!

Co je lepší gelové nebo akrylové nehty : Akryl je mnohem tvrdší a pevnější než gel, což je jeho velká přednost. Pěkné nehty si tak mohou dopřát i ženy, které vykonávají manuálně náročnější práci, protože riziko poškození je mnohem menší. Jeho výhodou je i to, že zpevní slabé přírodní nehty nebo opraví nehet zdeformovaný úrazem či nemocí.

Jak si udělat tvář nehtů

Zaměřte se nejprve na boční strany nehtů a začněte s nimi. Potom přiložte pilník ke špičce nehtu a pilujte odtud do bočních stran. Nakonec opilujte samotné špičky. Hotovo!

Jak si sama udělat gel lak : Opracujeme kůžičku u všech nehtů, obrousíme nehty, očistíme je. Na nehty použijeme přilnavač gelu Primer (nevytvrzujeme v lampě). Naneseme malou vrstvu základního gel laku UV Base po celém nehtu a necháme vytvrdit v UV lampě po dobu 2 minut. Po vytvrzení nestírat výpotek!

Štětec namočte do tvrdidla, otřete o hrany kalíšku, poté hned špičkou naberte malé množství akrylového prášku – vytvořte malou kuličku, kterou nanesete na nehet. Akrylovou kuličku na nehtu zpracujte a stejným způsobem nanášejte a roztírejte další akryl, dokud nebudete mít na nehtu potřebné množství materiálu.

Pokud se rozhodnete vytvořit si akrylové nehty doma, opatřete si nejprve potřebné pomůcky a materiál v akrylové sadě nebo jednotlivě (akrylový prášek, akryl liquid, čistič nehtů, pilníky, leštící pilník..) Podrobnější vysvětlení: Jako u každé modeláže si nejprve provedeme přípravu přírodního nehtu.

Co vše je potřeba na akrylové nehty

Pokud se rozhodnete vytvořit si akrylové nehty doma, opatřete si nejprve potřebné pomůcky a materiál v akrylové sadě nebo jednotlivě (akrylový prášek, akryl liquid, čistič nehtů, pilníky, leštící pilník..) Podrobnější vysvětlení: Jako u každé modeláže si nejprve provedeme přípravu přírodního nehtu.Příprava nehtového lůžka před modeláží je stejná jako u jiných materiálů, pouze s tím rozdílem, že použijete místo obyčejného kyselý primer, který napomáhá akrylu lépe přilnout k nehtovému lůžku. Akrylové nehty se správnou úpravou vydrží obvykle až do dalšího doplnění, takže i 4-5 týdnů.Představte si čáru, která vede od středu nehtové kůžičky až po špičku nehtu. Potom pilujte doleva a doprava v obou směrech, dokud nedocílíte špičatého tvaru. U tohoto tvaru doporučujeme pilování nehtů na chvíli přerušit a zkontrolovat, zda je tvar pěkně zarovnaný a ne křivý.

1. Pomůcky: Co potřebuji

 1. primer.
 2. UV lak (gelový lak)
 3. barevný lak.
 4. UV lampa.
 5. pilníky na nehty (zrnitost nejméně 180)
 6. čistič
 7. vyhlazovací pilník (lešticí pilník/brousicí blok)
 8. pomůcka na zatlačení a odstranění nehtové kůžičky (tyčinky z růžového dřeva)

Jaký je rozdíl mezi gelem a gel lakem : Nehty vypadají jako po úpravě klasickou gelovou modeláží, na rozdíl od ní je ale gel-lak nanášen úplně stejně jako klasický lak přímo na přírodní nehet bez broušení, což je šetrnější. Upravené nehty vydrží 1 – 3 týdny, podle kvality přírodního nehtu a mechanického zatížení.

Jak si udělat gelové nehty doma : 1. Pomůcky: Co potřebuji

 1. primer.
 2. UV lak (gelový lak)
 3. barevný lak.
 4. UV lampa.
 5. pilníky na nehty (zrnitost nejméně 180)
 6. čistič
 7. vyhlazovací pilník (lešticí pilník/brousicí blok)
 8. pomůcka na zatlačení a odstranění nehtové kůžičky (tyčinky z růžového dřeva)

Jak dlouho vydrží akrylové nehty

Příprava nehtového lůžka před modeláží je stejná jako u jiných materiálů, pouze s tím rozdílem, že použijete místo obyčejného kyselý primer, který napomáhá akrylu lépe přilnout k nehtovému lůžku. Akrylové nehty se správnou úpravou vydrží obvykle až do dalšího doplnění, takže i 4-5 týdnů.

Akrylové nehty, i přes jejich velkou odolnost, je nutné každé 3-4 týdny pravidelně doplňovat.Akrylové barvy jsou vodou ředitelné barvy, které jsou vyrobené ze směsi pigmentů a syntetické pryskyřice. Akrylové barvy na rozdíl od olejových barev rychleji usychají a pro ředění není potřeba terpentýn, ale jen voda.

Co všechno potřebuji na gelové nehty : K tomu, abyste si mohly nehty upravit samy, budete potřebovat následující pomůcky:

 • primer.
 • gel na nehty.
 • barevný lak.
 • UV světlo.
 • pilníky na nehty.
 • čistič
 • vyhlazovací pilník.
 • pomůcka na zatlačení a odstranění nehtové kůžičky.