Jak si udělat Fake nehty?
Obecně však platí základní postup, který je zcela jednoduchý:

  1. přirozené nehty obruste do požadovaného tvaru, nezapomeňte zmatnit i povrch nehtové ploténky – na takto odmaštěných nehtech vám gel vydrží déle.
  2. odstraňte zbytky prachu po broušení
  3. zatlačte nehtové lůžko.
  4. naneste primer.
  5. naneste gel v tenké vrstvě

Nejdříve důkladně očistěte přírodní nehty (čističem na nehty) a nechte oschnout.

  1. Poté vyberte správnou velikost tipu. Je to ta, která nejlépe odpovídá vašemu přírodnímu nehtu.
  2. Nehtový tip přiložte v úhlu 45°. Tip přikládejte sklápěním na přírodní nehet.
  3. Nalepené tipy zkrátíme na požadovanou délku pomocí gilotiny.

Před samotným lakováním je potřeba odmastit nehty. „Těsně před nanesením podkladového laku nehty odmastěte, ideálně s použitím odlakovače,“ radí Martina Muroňová. Tip redakce: My doporučujeme Ameté Odlakovač na nehty s dávkovačem (koupit v e-shopu), nebo Profesionální bezacetonový odlakovač (koupit v e-shopu).

Jak si udělat umělé nehty : Pomocí štětce naneseme slabší vrstvu podkladového gelu. Aplikace gelu by měla začínat od středu nehtu ke špičce nehtu a nakonec k nehtovému lůžku. Před umístěním do UV lampy se ujistíme, že gel nestekl na pokožku a pokud se tak stalo, odstraníme ho pomocí dřevěné tyčinky. Necháme vytvrdit v UV lampě po dobu 2 minut.

Jak si doma udělat akrylové nehty

Štětec namočte do tvrdidla, otřete o hrany kalíšku, poté hned špičkou naberte malé množství akrylového prášku – vytvořte malou kuličku, kterou nanesete na nehet. Akrylovou kuličku na nehtu zpracujte a stejným způsobem nanášejte a roztírejte další akryl, dokud nebudete mít na nehtu potřebné množství materiálu.

Co je lepší gelové nebo akrylové nehty : Akryl je mnohem tvrdší a pevnější než gel, což je jeho velká přednost. Pěkné nehty si tak mohou dopřát i ženy, které vykonávají manuálně náročnější práci, protože riziko poškození je mnohem menší. Jeho výhodou je i to, že zpevní slabé přírodní nehty nebo opraví nehet zdeformovaný úrazem či nemocí.

Pokud jsou press-on nehty nalepeny pomocí lepících pásků, vydrží až několik dní. Pokud je zvolena aplikace pomocí lepidla, nehty vydrží až dva týdny. Po aplikaci nehtů je dobré přibližně 2 hodiny ruce nenamáčet, aby mohlo lepidlo řádně zaschnout.

Nalepovací nehty sundáte tak, že namočíte vatový tamponek do odlakovače a chvíli přidržíte na nehtu. V žádném případě se nesnažte umělý nehet strhnout, mohli byste si tak poškodit ten váš.

Proč se mi loupou nehty

Příčin lámání a třepení nehtů může být více: Nejčastěji to bývá nedostatek vitamínů a minerálů, zejména zinku a vápníku, ale i dalších látek. Dalším důvodem je dlouhodobý stres, který tělo vyčerpává po všech stránkách, ale i fakt, že své nehty nešetříte.Umělé nehty stačí jemně odlepit od přírodního nehtového lůžka, například pomocí pomerančového dřívka či jiné manikúrní pomůcky. Ze zadní strany press-on nehtu už jen stačí odstranit zbytky lepicích pásek. Nehty můžeš odložit do krabičky pro další použití.

MODERACE UMĚLÝCH NEHTŮ
Akrylové Gelové
Francouzská 450 Kč 450 Kč
Francouzská kombinace dvou barev 500 Kč 500 Kč
Do ztracena 450 Kč 450 Kč


Příprava nehtového lůžka před modeláží je stejná jako u jiných materiálů, pouze s tím rozdílem, že použijete místo obyčejného kyselý primer, který napomáhá akrylu lépe přilnout k nehtovému lůžku. Akrylové nehty se správnou úpravou vydrží obvykle až do dalšího doplnění, takže i 4-5 týdnů.

Co s nehty po gelových nehtech : Po celou dobu, bez ohledu na to, ve které fázi regenerace jste, aplikujte každý den na nehet a nehtovou kůžičku regenerační olej, určený právě pro tuto část těla. Přípravky často kombinují mandlový, avokádový, arganový nebo některý další olej.

Jaké nehty vydrží nejdéle : UV gely jsou (a jsme přesvědčeni, že stále budou) nejoblíbenější typ modelace nehtů. Kvalitně udělané nehty vypadají velmi půvabně a přirozeně a vydrží 3-5 týdnů (dle rychlosti odrůstání nehtů), jsou pevné a jsou ideální např. pro kosmetičky, kadeřnice, zdravotní sestry.

Jak dlouho vydrží Press on nehty

Pokud jsou press-on nehty nalepeny pomocí lepících pásků, vydrží až několik dní. Pokud je zvolena aplikace pomocí lepidla, nehty vydrží až dva týdny. Po aplikaci nehtů je dobré přibližně 2 hodiny ruce nenamáčet, aby mohlo lepidlo řádně zaschnout.

Surový methylethylketon lze použít jako náhradu acetonu.Typickým důsledkem kousání nehtů jsou citlivé a bolavé konečky prstů, krvácení či hnisání kolem nehtového lůžka. Co se týče samotných nehtů, tak častým a opakovaným okusováním dochází i k nevratné změně jejich tvaru. A co víc, deformace může zasáhnout do nehtového lůžka.

Kolik lidí si kouše nehty : Výzkumy se neshodují, kolik procent lidí si okusuje nehty. „Odhaduje se, že může postihovat od 0,9 procenta až 20 či 30 procent populace,“ poznamenává Bažant.