Jak si upravit obočí?
Tvar obočí radikálně neměňte. Jen jej lehce dotvarujte podle bodů, kde má končit, začínat a klenout se nad okem. Pokud máte obočí například ve tvaru do stříšky místo oblouků, stříšku zachovejte. To samé platí naopak: nesnažte se vytvarovat z oblouku nepřirozenou stříšku.Náš tip: Nejlepší je použít tužku s ostrou špičkou a jednotlivé chybějící chloupky domalovat. Dokonalého vzhledu přirozeného obočí pak docílíte rozetřením linií na vnitřní straně obočí do ztracena. Pokud nechcete pracovat s tužkou, sáhněte po pudru na obočí, který vám rovněž pomůže vykouzlit přirozený efekt.Nic nepokazíte, pokud tvar obočí necháte na kosmetičce, pakliže si na úpravu netroufáte sami. Nepotřebujete žádné speciální přípravky, bohatě postačí pinzeta. Pokud však máte pokožku pod obočím často vysušenou, používejte dle potřeby hydratační krém. Krásné obočí si zaslouží piercing.

Jak si upravit obočí podle tvaru obličeje : U obdélníkového tvaru obličeje je vhodné zanechat obočí ploché a dlouhé a měli bychom myslet na to, aby bylo umístěné co nejvíce ve středu obličeje. Čtverci sluší obočí tvarované do měkkého polooválu, který opticky sníží vysoké čelo. Trojúhelník potřebuje krátké a měkké obočí, které odvede pozornost od ostré brady.

Jak si správně barvit obočí

Doporučujeme aplikovat barvu ve směru růstu chloupků od středu obočí k tenčímu konci. Jakmile jste s jedním obočím hotovi, postupujte stejně i s druhým obočím a nechte barvu působit. Pokud se vám stane, že při nanášení barvy přetáhnete, barvu z kůže ihned odstraňte pomocí vlhké vatové tyčinky.

Čím kreslit obočí : „Ideální je proto klasická tužka na obočí, která je tvrdší než tužka na oči a jde o předmět naší ruce bližší, než je třeba štěteček s barvou,“ říká vizážistka. Ořežeme ji co nejvíc do špičky, abychom mohli nakreslit přirozené krátké tahy podobné chloupkům.

K zázrakům přírodní apatyky patří ricinový olej, který obočí posiluje, zhušťuje a zpevňuje. Rozetřete si tenkou vrstvu na obočí před spaním a nechte přes noc působit. Stejně tak můžete aplikovat kokosový nebo olivový olej. Vlasové folikuly stimuluje i šťáva z cibule, kterou stačí nechat působit 5 až 10 minut.

Podpořit růst obočí lze také prostřednictvím nejrůznějších sér, která koupíte v drogériích. Můžete ale také vyzkoušet jednu babskou radu, a to ricinový olej. Potírejte si kapkou po odlíčení jak obočí, tak řasy. Důraz je také potřeba klást na přísun biotinu, což je vitamin skupiny B.

Jak si vytrhat obočí bez bolesti

Jak si vytrhat obočí bez bolesti <

  1. Pořiďte si kvalitní pinzetu z oceli se zkosenými hroty.
  2. Využijte zvětšovací zrcátko, abyste žádný chloupek nepřehlédli.
  3. Vytrhávání obočí provádějte nejlépe za denního světla a u okna.
  4. Před samotnou akcí si napařte obličej horkým ručníkem, nebo si dopřejte horkou koupel.

Když dojde k poškození, špatnému vytrhání nebo ztrátě obočí je možné použít speciální séra pro růst a zhuštění řas a obočí. Použijte přírodní sérum bez konzervantů (parabenů). Na účinek sér musíte být pečlivá a trpělivá. Při každodenní aplikaci na oblast růstu chloupků obočí se výsledek dostaví během jednoho měsíce.Obočí by mělo začínat nad vnitřním koutkem oka, tedy vše, co přesahuje nad kořen nosu můžete bez obav vytrhnout. Obočí příliš blízko sebe dodává obličeji zamračený výraz a opticky zmenšuje oči. Naopak pokud byste obočí vytrhala až nad oči, budou vypadat vaše oči nepřirozeně daleko od sebe.

OBOČÍ
ÚPRAVA A BARVENÍ OBOČÍ 500 – Kč
LAMINACE (DLOUHODOBÁ FIXACE) + BARVENÍ OBOČÍ 1200 – Kč
BOTOX NA OBOČÍ 300 – Kč
ÚPRAVA OBOČÍ NITÍ / VOSK / PINZETA 300 – Kč

Co na růst obočí : Náš jídelníček by měl proto obsahovat ořechy a semínka, mrkev a listovou zeleninu, ryby, hnědou rýži, luštěniny či avokádo. Jídla zkuste dochutit skořicí a lněným nebo konopným olejem. To vše podporuje vlasy a chloupky v růstu. K zázrakům přírodní apatyky patří ricinový olej, který obočí posiluje, zhušťuje a zpevňuje.

Jak dlouho působí barva na obočí : Barva na řasách či obočí vydrží 4 – 6 týdnů. 6. Kdy nejdříve mohu obočí znovu nabarvit Pokud barva neodpovídá požadovanému odstínu či Vašemu očekávání, lze obočí ihned znovu nabarvit.

Jaké obočí se ke mě hodí

Malé oči lépe orámuje tenčí obočí než velmi husté. Ženám s hranatým obličejem lichotí zaoblené obočí, kulatému obličeji sluší ostřejší hrany. Husté obočí se nejlépe hodí k oválnému obličeji. Pokud máte protáhlý obličej, obočí může být mírně zkosené, ale nemělo by se příliš dlouho zužovat.

Náš jídelníček by měl proto obsahovat ořechy a semínka, mrkev a listovou zeleninu, ryby, hnědou rýži, luštěniny či avokádo. Jídla zkuste dochutit skořicí a lněným nebo konopným olejem. To vše podporuje vlasy a chloupky v růstu. K zázrakům přírodní apatyky patří ricinový olej, který obočí posiluje, zhušťuje a zpevňuje.Pokud jste se rozhodli podpořit růst obočí právě sérem, zkuste se inspirovat našimi recenzemi:

  • FacEvolution – Hairplus.
  • Tolure Cosmetics – Hairplus.
  • Eveline Cosmetics – SOS Lash Booster.
  • Elizabeth Arden – Prevage Brow Enhancing Serum.
  • Shiseido – Makeup Full Lash Serum.

Jak si zvýraznit obočí : Barvení patří k oblíbeným způsobům, jak obočí zvýraznit. K dosažení perfektní barvy můžete použít tužku na obočí, řasenku, stíny, ale také barvu na vlasy. Při barvení je ale potřeba pamatovat na několik zásad – a pokud si kromě obočí barvíte také vlasy, je obezřetnost obzvlášť namístě.