Jak si vyčistit hlavu od stresu?
Následující tipy vám pomohou zklidnit se již za několik málo vteřin.

  1. Vyzkoušejte osvědčené dechové techniky. „Dýchej zhluboka“, zní často rada, když s vámi stres lomcuje.
  2. Poslouchejte hudbu, nejlépe po ránu.
  3. Obklopte se jasnými barvami.
  4. Jděte se projít ven.
  5. Dejte si bylinný čaj.
  6. Zkuste masáž dlaně
  7. Zajděte si za zvířaty.

Mírné projevy úzkosti a stresu mohou pomoci zvládnout léky s obsahem guaiafenesinu, vitamínů skupiny B, třezalky, kozlíku, chmele, meduňky, mučenky, hořčíku či rhodioly.Co pomáhá na stres a nervozitu Uvolnění, zmírnění napětí, nervozity a úzkosti napomáhají mnohé tradičně užívané byliny, jako je kozlík, meduňka, chmel, levandule či třezalka. Jsou k dostání ve formě tablet, či uklidňujících čajových směsí. Výhodou je, že se mohou užívat dlouhodobě a pomáhají i zlepšovat spánek.

Jak se vnitřně uklidnit : Dejte si pauzu a najděte způsob, jak se uklidnit, vyčistit si hlavu. Pomáhá procházka, běh, oblíbená hudba. Odolejte nutkání přemýšlet nad tím, co vás rozpálilo a nepřehrávejte si v duchu hádku znova a znova. Stejně tak v ní vnitřně nepokračujte.

Jak dostat stres z těla

pohyb – ten, co vás opravdu baví, se sluchátky nebo bez, alespoň 30 minut v kuse několikrát týdně. Pomáhá uvolnit fyzické a duševní napětí, protože se do krevního oběhu vyplavují endorfiny, které nám dovolují zapomenout na všechny starosti, zlepšují náladu a zbavují úzkosti.

Co je vnitřní neklid : vnitřní neklid – třes, tj. vnitřní třes celého těla. z psychosomatik může vznikat třeba i tlak na hrudi. bolest břicha ze stresu (stresové břicho)

V nabídce naleznete heřmánkový čaj, čaj se šípkem, lípou, ale i kontryhelový, zázvorový nebo kopřivový čaj. Velmi oblíbené jsou čaje na detox, urologické obtíže nebo na spánek a uklidnění.

Odpočívejte, relaxujte a meditujte. Pusťte si hudbu a čtěte, napusťte si horkou vanu nebo si třeba jen tak povídejte s rodinou. Najděte si koníček, kterému se budete věnovat ve volném čase, a spěte alespoň 6 hodin denně. Odpočinek je nejúčinnější zbraní, kterou můžete proti chronické únavě bojovat.

Co uklidňuje stres

Jděte ven – z práce se projděte pěšky, najděte si čas opustit stresující prostředí. Uvařte si dobrý čaj – mým favoritem je heřmánek, bazalka posvátná, měsíček a sléz. Na stres se výborně hodí i meduňka, mučenka nebo levandule.Mezi volně prodejné léky snižující duševní napětí a pocity úzkosti patří Novo-passit a produkty značky Persen. Lék na úzkosti Novo-passit je kombinací rostlinných extraktů se sedativním (tlumivým) účinkem a guaifenesinu. Guaifenesin odstraňuje strach a úzkost a uvolňuje kosterní (příčně pruhované) svalstvo.Pečovat o své psychické zdraví je důležité v každém období nehledě na okolní situaci. Naučte se starat se o svou životosprávu – pravidelně spěte, jezte, odpočívejte a dělejte to, co máte rádi. Práci si zkuste strukturovat.

Spolehlivým pomocníkem v odbourávání stresu a udržení psychické pohody a zdraví je jednoznačně fyzický pohyb. Ať už běháte, jezdíte na kole, cvičíte jógu, nebo třeba plavete – cvičení nejlépe funguje jako pravidelný rituál. Zkuste si proto vymezit pro svůj oblíbený sport den a určitý čas, které vám umožní pravidelnost.

Jak dlouho trvá dlouhodobý stres : Chronický stres je dlouhodobý stres, který může trvat měsíce nebo v některých případech i roky. Může být způsoben opakujícími se stresovými faktory, mezi něž patří finanční potíže, chronické zdravotní problémy, dlouhodobé pracovní problémy nebo složité rodinné situace a vztahy.

Jak se pozná špatná psychika : Napoví vám následující výčet příznaků, které mohou být důvodem k návštěvě odborníka.

  • Potíže se spánkem.
  • Snížený zájem o věci, které vás dříve bavily.
  • Všechno vás rozčiluje.
  • Jste zaplaveni hanbou a pocity viny.
  • Vaše chutě se výrazně změnily.
  • Pociťujete nadměrnou únavu.
  • Neschopnost se soustředit.

Co se děje v mozku při úzkosti

Záchvat úzkosti může způsobit, že někdy mozek vyškrtne zrak, nebo jiný smysl, jindy myšlení, paměť nebo dokonce dojde k celkové ztrátě vědomí. Takový extrémní záchvat úzkosti se objeví, pokud mozek hlásí ohrožení smrtí nebo extrémní bolestí včetně bolesti psychické.

Volně dostupné jsou přírodní přípravky s obsahem kozlíku, chmele, meduňky, mučenky a třezalky. Účinkují u lehčích stavů stresu a úzkosti. Pro těžší stavy se používají léky (antipsychotika a antidepresiva), které jsou na lékařský předpis.Mezi známé vitaminy a minerály pozitivně ovlivňující psychickou pohodu rozhodně patří vitaminy skupiny B a magnesium (hořčík). Z přírody mají blahodárné účinky proti stresu a únavě bylinky, jako je maca peruánská, ashwagandha, rozchodnice růžová, kozlík lékařský, mučenka pletní a třezalka tečkovaná.

Jak se dostat z psychického vyčerpání : Odpočívejte, relaxujte a meditujte. Pusťte si hudbu a čtěte, napusťte si horkou vanu nebo si třeba jen tak povídejte s rodinou. Najděte si koníček, kterému se budete věnovat ve volném čase, a spěte alespoň 6 hodin denně. Odpočinek je nejúčinnější zbraní, kterou můžete proti chronické únavě bojovat.