Jak skladovat květiny?
Optimální teplota pro skladování řezaných růží je 2-2,5 st C, z tohoto důvodu mají u nás růže svůj zvláštní chladící box. Pro ostatní květiny a dekorační zeleň umístěné v chladném prostředí je optimální teplota 4-5st C. Pro květiny tropické jako jsou květiny z rodu Protea, Orchidea, Anthuria, Heliconia apod.Květy vždy před vložením do vody seřízněte

Pokud si květiny kupujete, nebo jste je dostali darem, měli byste jednotlivé stonky před vložením do vody oříznout. Tento proces byste navíc měli opakovat po několika dnech. Díky prořezávání budou vaše květiny mnohem efektivněji pít vodu a zůstanou tak déle hydratované.Jeden až dva týdny

Mezi poslední skupinu patří květy, které toho vydrží nejvíce. Parádu dokáží dělat dokonce déle než dva týdny! Samozřejmě je důležité pravidelně vyměňovat vodu a zkracovat stonky. Jak sami tušíte, nejčastěji řezané květiny vydrží do dvou týdnů.

Jak zakonzervovat květiny : Jak správně usušit kytici

Vyberte si zdravé květy a ze stonků odstraňte listy. Stonky svažte lýkem nebo gumičkou k sobě a pověste je hlavičkami dolů na tmavé místo, kde proudí vzduch. Po dvou až čtyřech týdnech, až budou květiny usušené, je zafixujte sprejem na sušené květiny.

Jak uchovat jedlé květy

Nedozrálé nebo přezrálé (odkvétající) květy budou hořké a jejich trpkost vás zbytečně zklame. Ideálně pro květy do přírody vyrazte v dopoledních hodinách a s nůžkami v ruce, abyste květy při trhání nechtěně neporušili. Zabalte je do vlhkého ubrousku a krabičky, doma si je pak uložte do lednice.

Co dát do květináče : Do květináčů se nejlépe hodí speciální materiál, kterým je KERAMZIT, SERAMIS nebo PERLIT. Nahradit je mohou ale také střepy hliněných nádob, jemný štěrk nebo kamínky. Písek není nejvhodnější variantou, protože je velmi jemný a příliš propouští vodu nebo vytéká ven odtokovými otvory.

Řezané kytičky udržuje svěží hlavně voda ve váze. Největším nepřítelem řezaných květin jsou totiž bakterie, proto vodu měňte alespoň každý druhý den a nezapomeňte také seřezávat stonky. Než květinu ponoříte do vody, vázu pořádně vyčistěte pod tekoucí vodou a klidně použijte trošku saponátu.

Jiným květům přidejte do vody dvě lžičky jablečného octu a lžičku cukru. 22. Rozdrcená tabletka aspirinu udrží květy dlouho čerstvé. Vodu pak stačí dolévat a měnit jednou za tři dny.

Jak udržet řezané květiny čerstvé

Umístěte vázu s květinami mimo průvan a přímé slunce, prodloužíte tak jejich životnost. Řezané květiny nemají rády ani suchý vzduch z radiátorů. Pokud byste chtěli, aby vám kytice dělala radost v kuchyni, umístěte ji dál od koše s ovocem, které uvolňuje etylén a způsobuje vadnutí květů.Sušené květiny do pryskyřice získáváme nejlépe sušením k tomu určenému gelu – Silikagel. Květiny do pryskyřice usušené tímto způsobem si zachovávají své přirozené barvy.Pokud chcete u stabilizovaných rostlin zachovat jejich “věčnou“ krásu, tak je umisťujte v místnostech o teplotě 15 – 30 C a při optimální vlhkosti 65%. Rostliny jsou bezúdržbové, ale pokud je potřebujete zbavit prachu,či jiných nečistot, tak použijte vlhký (ne mokrý) hadřík a nebo fén za nízké teploty.

Vázu s květinami nedávejte k topení ani na přímé slunce. Chraňte květiny před průvanem. Na noc přeneste vázu s květinami do chladnější místnosti. Řezaným květinám ve váze nestačí pouze pravidelně vyměňovat vodu.

Čím natřít květináč : Zvolte správnou nátěrovou hmotu. Pro plastové povrchy, zejména ABS, tvrdý PVC a umakart, se maximálně hodí Balakryl Plasty. Tato nátěrová hmota je vhodná pro povrchy nacházející se jak venku, tak uvnitř a to nejen plastové. Balakryl Plasty můžete použít i na potrubí nebo elektrikářské lišty.

Co dát do venkovního květináče : Zasadit do květináče můžete pestrou paletu rostlin, které přinášejí nejen vizuální krásu, ale i příjemné vůně. Začněte kombinací barev, velikostí a tvarů květin, jako jsou petúnie, muškáty a begonie. Tím vytvoříte okouzlující a živé prostředí.

Jak zachranit květinu

Zvýšit vlhkost vzduchu můžete pomocí odpařovací misky, do které jednoduše nalijete vodu a postavíte ji do blízkosti radiátoru nebo krbových kamen. Pořídit si můžete také elektrické zvlhčovače vzduchu. Květině ulevíte také tím, že jí budete pravidelně rosit pomocí postřikovače.

Tipy o květiny a kytice

Je také důležité vaši vázu důkladně vyčistit a každé dva až tři dny vyměnit vodu a květinovou výživu vyměnit. Vyhněte se přímému slunečnímu světlu, horku, průvanu a ovoci Vaše květiny vydrží déle v místnosti s chladnými teplotami.Pokud budete pečovat o řezané květiny s láskou, pravidelně měnit vodu a zařezávat (zkracovat) stonky, tak Vám řezané kytice vydrží déle než 2 týdny. Karafiát… těšit se z něj budete více jak 2 týdny.

Jak ošetřit sušené květiny : Proto je dobré jednou za čas suché aranžmá osvěžit. Na usedlý prach platí vítr – a ten se v domácnosti vyrábí pomocí fénu. Nastavte jej na nejmenší rychlost, pusťte chladný vzduch a kytici jemně, raději z větší dálky, oprašte. Pak ji můžete znovu nablýskat další vrstvou lesku na květiny nebo laku na vlasy.