Jak smíchat olej a vodu?
Pomocí naolejované zkumavky naplněné vodou. Olej má menší hustotu než voda, a proto plave na jejím povrchu a je vytlačován do zkumavky.Vysvětlení Voda a olej mají stejný objem, jsou totiž ve stejné sklenici. Voda má ale větší hustotu než olej, to znamená, že je těžší. Tudíž se s olejem vymění a klesá ve sklenici dolů.Jestliže horké spaliny s vodní párou přijdou ve studené klikové skříni do styku se studeným motorovým olejem, pak nutně dochází ke kondenzaci vodní páry. Kapalná voda se pak hromadí v motorovém oleji, který se intenzivně promíchává a vytvářejí se emulze vody v oleji, jejíž vzhled rozhodně není příliš vábný.

Čím naředit vonný olej : Esenciální oleje můžete naředit třeba v rostlinném oleji (skvělý je např. jojobový olej), tekutém mýdle, nebo sprchovém gelu,… Stačit vám bude 5-20 kapek esenciálního oleje na jednu polévkovou lžíci neutrálního základu. A můžete si v klidu a pohodě a hlavně bezpečně užívat aromatické koupele.

Jak smíchat vodu a olej

Při ručních míchání vodou mísitelné kapaliny nezapomínáme že olej (řezná kapalina) se musí se přilévat do vody. Nikdy naopak! Při dolévání oleje do vody je nutné směs oleje/vody stále míchat.

Proč nehasit olej vodou : Každá normální vodní kapka, která se ponoří do tohoto vřícího tuku, zvětší rázem svůj objem 1700 krát, tzn. exploduje a rozhodí hořící tuk z vany do celého prostoru. V domácnosti je nejlepší způsob hašení zamezením přístupu vzduchu např. přehozením mokré utěrky přes pánev nebo zakrytím pánve pekáčem.

Připravte si přibližně 500 ml převařené nebo destilované vody , přidejte 500 ml octa a 20 kapek oblíbeného esenciálního oleje. Připravenou směs přelijte do uzavíratelné nádoby a schovejte na tmavé místo. Před každým použitím ji potřepejte, na běžné praní postačí dle množství prádla 2-5 polévkových lžic domácí aviváže.

Vytváření emulzí

Tvorba emulzí se nazývá emulgace (někdy též emulzifikace). Při smíšení dvou kapalin (často např. olej a voda), ze kterých se má vytvořit emulze, dojde k rozdělení obou složek do jednotlivých vrstev. Olej má menší hustotu než voda a tak olej plave na vodě a fázové rozhraní mezi kapalinami je malé.

Čím ředit olej

K naředění olejů se používají ředidla (rozpouštědla) jako je terpentýn (terpentýnový olej) balzámový, terpentýn (terpentýnový olej) dřevný, terpentýn (terpentýnový olej) indický, pomerančový olej a lakový benzín, které najdete v naší nabídce.Při praní nakapejte vonný olej místo aviváže na prádlo, nebo do pracího prášku v poměru 1 kapka na 1 kg prádla a prádlo vydrží dlouho příjemně provoněné. Domácnost jednoduše provoníte i při vysávání, stačí nakapat 2 až 3 kapky vonného oleje do vysavače.Při ručních míchání vodou mísitelné kapaliny nezapomínáme že olej (řezná kapalina) se musí se přilévat do vody. Nikdy naopak! Při dolévání oleje do vody je nutné směs oleje/vody stále míchat.

Voda v oleji je nechtěnou přísadou, která v systému působí korozivně, urychluje jeho „stárnutí“ a zeslabuje účinek přísad. Mnohdy se na vnik vody do oleje přijde, až když začne stroj reagovat negativně. V horším případě, až když doslova nádrž přetéká.

Jak namíchat masážní olej : Nechce se vám experimentovat Vyzkoušejte osvědčené recepty: Uklidňující masážní olej: 1 díl slunečnicového oleje, 1 díl mandlového oleje, levandulový a meduňkový esenciální olej. Zahřívací masážní olej: 1 díl mandlového oleje, 1 díl meruňkového oleje, pomerančový a skořicový esenciální olej.