Jak správně vyměnit brzdovou kapalinu?
Zvuky a vibrace: Pokud při brzdění slyšíte zvuky nebo cítíte vibrace, může to být důsledkem znečištěné nebo ztracené brzdové kapaliny.Stačí odšroubovat víčko na nádržce a potřebné množství prostě a jednoduše dolít. I takovou věc ale dokáží někteří zdramatizovat. Předně je dobré se pokusit kapalinou nepocintat. Na oblečení to vytváří nevzhledné skvrny.Interval výměny brzdové kapaliny. Obecně doporučujeme měnit brzdovou kapalinu každé 2 roky nebo po ujetí 40 000 km u osobních aut a každý rok nebo po ujetí 20 000 km u motocyklů. Tyto intervaly jsou však jen orientační a mohou se lišit podle typu vozidla, stylu jízdy, podmínek provozu nebo doporučení výrobce.

Jak na výměnu brzdové kapaliny : Po každé brzdě je potřeba zkontrolovat a případně doplnit kapalinu v nádržce. Odtud totiž potrubí novou kapalinu nasává, takže ta pochopitelně ubývá. Nakonec ještě doplníme brzdovou kapalinu do nádržky tak, aby byla těsně pod ryskou „max“. Zašroubujeme víčko, a tím je hotovo.

Co se stane kdyz Vytece brzdová kapalina

Nedoporučuje se pokračovat v jízdě, protože při spojování a brzdění s příliš malým množstvím brzdové kapaliny v systému může dojít k dalšímu poškození. Oprava by měla být provedena v servisu, protože je nutné následně odvzdušnit celý brzdový systém.

Jak se kontroluje brzdová kapalina : Stačí otevřít kapotu a najít zásobník na brzdovou kapalinu, který je obvykle označen symbolem brzdy. Pak už jen zkontrolujte, zda je hladina kapaliny mezi minimem a maximem. Pokud je hladina nízká, může to znamenat únik nebo opotřebení brzdových destiček.

Brzdová kapalina je na omak také mazlavá, ale jinak než olej. Barvu má většinou čirou, případně fialovou nebo červenou. Pozor, pokud to voní, je to s jistotou kapalina do ostřikovačů, což není až tak fatální závada.

A právě odolnost proti teplotě je jedna z nejdůležitějších vlastností brzdové kapaliny. „Životnost brzdové kapaliny je určena tím, že na sebe váže vzdušnou vlhkost. Proto je rozumné po zhruba dvou letech přistoupit k výměně.

Kolik stojí výměna brzdové kapaliny

Kapalina jako taková obvykle stojí jen několik stovek korun. Nejlevnější jsou k dostání za cca 100 Kč, dražší za přibližně 1000 Kč. Stále však musíte počítat s poplatkem za dílnu, který se samozřejmě liší podle konkrétního servisu a obvykle se skládá z času a úsilí potřebného k provedení prací.Brzdová kapalina je na omak také mazlavá, ale jinak než olej. Barvu má většinou čirou, případně fialovou nebo červenou. Pozor, pokud to voní, je to s jistotou kapalina do ostřikovačů, což není až tak fatální závada.V případě, že máte na voze systém ABS, odpojte autobaterii. S odvzdušněním brzd se obvykle postupujte zezadu dopředu. To znamená od zadního kola ke přednímu. Prvně pravé zadní, levé zadní, pravé přední a nakonec levé přední.

Doporučujeme provádět kontrolu brzdové kapaliny každý rok, nejpozději po dvou letech. Navštivte váš autoservis, kde přesně změří bod varu a zároveň provedou výměnu brzdové kapaliny, je-li to třeba.

Co se starou brzdovou kapalinou : Starou brzdovou kapalinu rozhodně nevyléváme do kanalizace, ale odevzdáme na některém ze sběrných míst! Odvzdušňování probíhá konvenčním způsobem známým z motorových vozidel.

Co delat kdyz dojde brzdová kapalina : Nedoporučuje se pokračovat v jízdě, protože při spojování a brzdění s příliš malým množstvím brzdové kapaliny v systému může dojít k dalšímu poškození. Oprava by měla být provedena v servisu, protože je nutné následně odvzdušnit celý brzdový systém.

Čím se měří brzdová kapalina

Refraktometr na brzdovou kapalinu

Jedná se o optický refraktometr vybavený čtyřmi stupnicemi pro měření: bod varu brzdové kapaliny specifikace DOT4. obsah vody v brzdové kapalině specifikace DOT4.

Zavzdušněné brzdy poznáš snadno a ani nemusíš mít nastartovaný motor,stačí sešlápnout opakovaně pedál brzdy pokud zůstává po opakovaném sešlápnutí ve stejné poloze je to v pořádku jestli-že se pedál začne zvedat a zabírat dřív znamená to zavzdušněný systém.Pokud jsou okruhy instalovány paralelně a spojují zadní a přední kola, pak se systém musí odvzdušnit v kruhovém směru. Nejdříve se vzduch odstraní z mechanismu zadní brzdy, nejdále od hlavního brzdového válce, pak z druhé zadní brzdy. Následně se přejde na přední kola.

Jak se projevují Zavzdusnene brzdy : Zavzdušněné brzdy poznáš snadno a ani nemusíš mít nastartovaný motor,stačí sešlápnout opakovaně pedál brzdy pokud zůstává po opakovaném sešlápnutí ve stejné poloze je to v pořádku jestli-že se pedál začne zvedat a zabírat dřív znamená to zavzdušněný systém.