Jak spustit Ovládací panely ve Windows 10?
Otevření Ovládacích panelů

Potáhněte prstem směrem od pravého okraje obrazovky, klepněte na Hledat (nebo pokud používáte myš, přejděte do pravého horního rohu obrazovky, sjeďte dolů a klikněte na Hledat), do vyhledávacího pole zadejte Ovládací panely a pak klepněte nebo klikněte na Ovládací panely.Klepněte na tlačítko Start umístěné zcela vlevo na hlavním panelu. Klikněte na Ovládací panely . Klikněte na Systém a zabezpečení . Správce zařízení se zobrazí v části Systém.Vyberte spustit > Nastavení > přizpůsobení > hlavní panel.

Jak přesunout hlavní panel Windows 10 : Stiskněte a podržte libovolné prázdné místo na hlavním panelu nebo na něj klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte Nastavení hlavního panelu. Vyberte Přetečení rohu hlavního panelu.

Jak spustit panel nástrojů

Příkazy pro umístění můžete nastavit v části Možnosti. Vyberte Možnosti> soubor > panelu nástrojů Rychlý přístup>umístění panelu nástrojů.

Jak spustit Příkazový řádek jako správce Windows 10 : Klikněte na tlačítko Start, do pole Hledat zadejte příkaz Příkazový řádek nebo cmd, klikněte pravým tlačítkem myši na položku Příkazový řádek a pak klikněte na příkaz Spustit jako správce.

Do vyhledávacího pole vedle tlačítka Start na hlavním panelu napište ovládací panely. V seznamu výsledků vyberte Ovládací panely.

Windows (české): Start → napsat na klávesnici „cmd“ → Příkazový řádek. Windows (anglické): Start → napsat na klávesnici „cmd“ → Command Prompt.

Jak obnovit hlavní panel

Pokud nevidíte Start nebo hlavní panel, může být hlavní panel skrytý. Pokud ho chcete zobrazit, vyzkoušejte tento postup. Stisknutím klávesy s logem Windows + I přejděte na Nastavení a pak vyberte Přizpůsobení > hlavním panelu. Zapněte Uzamknout hlavní panel.Hlavní panel je obvykle uprostřed plochy, ale můžete ho taky přesunout na pravou stranu plochy. Stiskněte a podržte libovolné prázdné místo na hlavním panelu nebo na něj klikněte pravým tlačítkem myši.Hlavní panel (anglicky taskbar) je v informatice část grafického uživatelského prostředí, která obvykle zobrazuje spuštěné počítačové programy, nabídku start, oznamovací oblast a hodiny.

Klávesa Windows + klávesa R.

Jak spustit Příkazový řádek zkratka : Příkazový řádek ve Windows spustíte stiskem klávesové zkratky Win-R a zadáním textu "cmd". Lze také spouštět pomocí vyhledávání v nabídce Start, rovněž uvedením textu "cmd".

Jak se dostat do příkazového řádku při startu : Cesta 1: z vyhledávání v nabídce Start

Do vyhledávacího pole nabídky Start zadejte příkazový řádek (nebo cmd). Když se ve výsledku hledání zobrazí aplikace Příkazový řádek, klikněte na ni pravým tlačítkem a vyberte příkaz Spustit jako správce.

Kde najdu panel nástrojů

Vyberte Možnosti> soubor > panelu nástrojů Rychlý přístup>umístění panelu nástrojů.

Klikněte na Hlavní panel vlevo a posuňte se dolů a vyhledejte Vyberte ikony, které se zobrazí na hlavním panelu . Zapněte nebo vypněte ikony podle potřeby pro oblast oznámení (pravý dolní roh hlavního panelu).Jak zapnout, nebo vypnout přepínače v Rychlém nastavení

  1. Otevřete systémové nastavení.
  2. Přejděte do sekce Oznámení a stavový řádek.
  3. Otevřete Pozice přepínačů.
  4. Klepnutím na ikony po levé straně seznamu můžete tlačítka přidávat (pak mají modrý podklad), nebo odebírat (pak mají bílý podklad).

Jak zapnout command line : Příkazová řádka (respektive program, kterému se říká i konzole či terminál; anglicky command line, console, terminal) se na různých systémech otevírá různě:

  1. Windows (české): Start → napsat na klávesnici „cmd“ → Příkazový řádek.
  2. Windows (anglické): Start → napsat na klávesnici „cmd“ → Command Prompt.