Jak udělat sníh bez mixéru?
Při mechanické cestě jde o běžné šlehání, kdy sníh narůstá vháněním vzduchu do kapsiček bílkovin. Pomocí soli, cukru a octa můžeme také sníh zpevnit. Pokud vejce nejsou čerstvá, ubývá v něm bílkovin a kazí se.Začněte šlehat na nízkou rychlost a postupně ji plynule zvyšujte, až se bílky promění v pěnu a začnou tuhnout. Metličkami při tom pohybujte po celé míse, aby nikde nezůstávaly tekuté bílky. V momentě, kdy po metličkách zůstává viditelná stopa, přestaňte, sníh by měl být dostatečně ušlehaný.Připravte si hrnec, kam pěkně sedne mísa s bílky. Do hrnce nalijte vodu a přiveďte k varu. Až bude voda vřít, umístěte nad rendlík mísu s bílky a začněte hned šlehat. Pokud chcete vyšlehat sníh s cukrem, vyčkejte až na vhodnou příležitost, která nastává, když se bílky trochu ohřejí.

Co dělat když nejde ušlehat sníh : Sníh se nevyšlehal: Pravděpodobně jste měli mastné nádoby, metly nebo bílky se zbytky žloutku. Všechny nádoby a pomůcky je nutné mít odmaštěné, můžete je před šleháním potřít citronovou šťávou nebo octem. Také je nutné pečlivě oddělit žloutky od bílků. I malý kousek žloutku zamezí správnému vyšlehání sněhu.

Jak zahustit sníh

Pokud chcete dosáhnout extra tuhého sněhu, přidejte k bílkům trochu cukru. Ideálně krupicového cukru. Cukr pomáhá stabilizovat sníh a zajistí mu dokonalou texturu.

Jak na tuhý sníh : Jakmile bílky zbělají (pokud je v receptu přidání cukru do sněhu, přidejte ho nyní), zvyšte rychlost a šlehejte, dokud z bílků není hustá pěna, která nechává tuhé špičky. Pozor, abyste sníh nepřešlehali, protože z něj nakonec unikne potřebný vzduch, který má kypřit těsto. Přešlehaný sníh se „trhá“ a tvoří krupičku.

Náplň: šleháme bílky se štipcem soli a přidáváme pískový cukr. Po mírném prošlehání vložíme nádobu se sněhem do parní lázně. Pokračujeme ve šlehání, během něhož přidáme moučkový cukr, až docílíme tuhé, lesklé bílé hmoty, kterou po zchladnutí naplníme do trubiček.

Jak správně šlehat

Do bílků dejte špetku soli nebo kávovou lžičku vody a šlehejte zpočátku na nižší rychlost, aby se bílky napěnily a začaly nabírat vzduch. Na povrchu křupavé, uvnitř vláčné – takhle božsky chutná cukroví upečené z bílkového sněhu.

Jak poznat Přešlehaný sníh

Přešlehaný sníh – pokud to přeženete, sníh se bude trhat a ztrácet na objemu .Ať už šleháte ručně nebo elektrickým šlehačem, vždy dbejte na to, aby metly byly zcela čisté. Raději volte širší a mělčí mísu než vysoký úzký pohár. Až si budete jistí, že je sníh opravdu vyšlehaný, můžete vzít nádobu, ve které ho připravujete a otočit ji dnem vzhůru. Hotový sníh zůstane na svém místě.Co potřebujete na šlehání

Dobře oddělte žloutky od bílků, bílky nalijte do vyšší nádoby vhodné na šlehání. Cukr je nejlepší krupicový (pískový), má správnou velikost krystalků, takže na sebe dobře váže vzduch, který kypří sníh. Moučkový cukr je moc jemný a bývají v něm příměsi.

Vlož to do vodní lázně, přisyp cca 200g cukru krystal nebo krupice a šlehej. Dělá se to na plotně a pokud možno ručním šlehačem. Trvá to 10-20 minut, podle množství bílků.

Čím plnit trubičky : Trubičky můžete naplnit šlehačkou vyšlehanou s cukrem a oříškovou pastou (máslem), která dodá trubičkám jiný rozměr. Budete k naplnění potřebovat trezírovací (cukrářský) sáček a zdobící cukrářskou špičku s dlouhým aplikátorem.

Kolik cukru na 1 bílek : Správný poměr cukru k bílkům: Na jeden bílek použijte 50-60 g cukru. Nižší množství cukru může vést k příliš měkkému sněhu, který v troubě neudrží tvar kokosek.

Jak poznam Vyslehany sníh

To poznáte tak, že když metličkou vytvoříte ve středu mísy špičku, zachová si svůj tvar. Ruční šlehání je o něco pracnější, nicméně do bílku dostanete víc vzduchu. Správně vyšlehaný sníh nevyteče, ani když otočíte misku dnem vzhůru.

Sníh začněte šlehat zlehka

Zhruba po 2 minutách se v bílcích začnou tvořit bublinky, budou však stále polotekuté.Žloutek a poutko (uzlík) musí být úplně odděleny od šlehaného bílku. Lépe ušleháme starší (řidší) bílky, když k nim přidáme zrnko soli. Šlehání bude trvat déle, ale pěna bude pevná, nebo můžeme přidat místo soli kapku kyseliny (citrónová šťáva, ocet).

Kolik kostek cukru je v půl litru piva : Například jedna tabulka Studentské pečeti obsahuje přes 24 kostek cukru. Aby člověk spálil energii, kterou obsahuje, měl by vyrazit na dvouhodinovou procházku. Půllitr českého národního nápoje – pivního ležáku – obsahuje dvě až tři kostky cukru.