Jak ulevit od bolesti oči?
Pro zvlhčení a úlevu podrážděných a unavených očí je vhodné použít kyselinu hyaluronovou, například Hyal-Drop, Hylo-Fresh, Comod, Hyabak, Ocutears. Tužší konzistenci (gel), která na oku vydrží déle má Hylo-Gel, Systane Gel Drops, případně existují karbomerové gely – Recugel, Oftagel.Na unavené oči může pomoci sáček černého čaje, který namočíte do vroucí vody, necháte lehce oschnout a vlažný na 5 minut přiložíte na víčka. Když ani tak nic nepomáhá, můžete si krátkodobě od pálení očí ulevit pomocí očních kapek, které oči hydratují a jsou k dispozici bez předpisu v každé lékárně.Ostrá bolest: Je často spojena s poraněním nebo infekcí a může být tak silná, že způsobuje slzení nebo intenzivní mrkání. Tupá bolest: Tento typ bolesti je často spojen s přetížením očí nebo s jinými chronickými problémy. Svědění: Svědění může být způsobeno alergiemi nebo suchýma očima.

Jak zmírnit bolest očí : Při hnisání je možné použít i oční kapky se světlíkem lékařským. Pro nejmenší děti mohou být vhodné třeba oční kapky bez konzervantů. Bakteriální zánět oka obvykle odezní cca za týden. Pokud se stav nezlepšuje, pociťujete bolest nebo snížené vidění, navštivte očního lékaře, který předepíše oční antibiotika.

Jak uklidnit oči

Ptáte se, jak na unavené oči Dopřejte jim pravidelně pauzu, ideálně každých 50 minut po dobu 10 minut. Využijte tohoto času a vyvětrejte v místnosti a napijte se vody nebo neslazeného čaje. Zásobíte tak své oči kyslíkem a oční sliznice zůstane vlhká.

Co je dobré na oči : Léky na oči

 • VISINE Rapid 0,5 mg/ml oční kapky, roztok 15 ml.
 • OPHTHALMO-SEPTONEX Oční mast 5 mg 5 g.
 • ANALERGIN 10 mg 10 potahovaných tablet.
 • OPHTHALMO-SEPTONEX Oční kapky, roztok 10 ml.
 • LIVOSTIN 0,5 mg/ml oční kapky suspense 4 ml.
 • OFTAGEL 25 mg 3x 10 g.
 • VIDISIC 3X10GM Oční gel.
 • XYZAL Potahované tablety 14 x 5 mg.

Studený obklad perfektně zchladí oblast čela a spánků. Nenahraditelný při horečkách, úpalu, úžehu nebo potížích s dutinami. Využijte po operaci očních víček, otocích očí – chlazením zmírníte oční otoky. Gelový obklad má chladící i hřejivý účinek.

Ptáte se, jak na unavené oči Dopřejte jim pravidelně pauzu, ideálně každých 50 minut po dobu 10 minut. Využijte tohoto času a vyvětrejte v místnosti a napijte se vody nebo neslazeného čaje. Zásobíte tak své oči kyslíkem a oční sliznice zůstane vlhká.

Jak se projevují unavené očí

Suché a unavené oči se projevují pálením, svěděním, pocitem cizího tělesa v oku. Ke zvlhčení se používají zvlhčující oční kapky (tzv.Jak poznat příznaky suchého oka

 1. Pálení, píchání, štípání či řezání v očích.
 2. Pocit cizího tělíska v oku.
 3. Pocit unavených očí, rozmazané vidění
 4. Překvapivě i slzení (oči jsou podrážděné)
 5. Obtíže s nošením kontaktních čoček.
 6. Zhoršené vidění v noci, např.
 7. Světloplachost.
 8. Tvorba krust (ospalků) v průběhu celého dne.

Pocit tlaku: Zánět je obvykle doprovázen pocitem tlaku v oku (bolest za okem). Snížená zraková ostrost: Zánět může vést k náhlému poklesu schopnosti vidět jasně a ostře. Zamlžené vidění: Postižení zánětem často způsobí zhoršené nebo zamlžené vidění v jednom nebo obou očích.

Oko na podráždění reaguje slzením, roztažením cév, zčervenáním a pocitem řezání a pálení. Léčba mechanického podráždění spočívá v použití přípravků s dekongesčním účinkem, které stahují cévy a tím odstraňují zčervenání a pocit řezání nebo se léčí použitím dezinfekčních přípravků, které odstraní případné nečistoty.

Jak snížit tlak v očích : Snížení nitroočního tlaku laserem

 1. Provádí se ambulantně v místním znecitlivění, celý zákrok trvá jen několik minut a je prakticky bezbolestný.
 2. Ideální řešení pro všechny:
 3. Ve vyspělých zemích je redukce nitroočního tlaku pomocí speciálního laseru první volbou před očnímu kapkami.

Jak uvolnit očí : Pálení očí

Při pálení a napětí v očích vám nejúčinněji uleví rychlé mrkání . Mrkání po oční rohovce šíří slzný film, který zvlhčuje a čistí oční tkáň, čímž se zmírňuje podráždění. Volně pohybujte očními víčky po dobu 10 vteřin. Během mrkání pravidelně a uvolněně dýchejte.

Jaké vitamíny na oči

Klíčovými hrdiny v boji za jasný zrak jsou vitamíny C a E, karotenoidy lutein, společně s minerály selen a zinek.

Bakteriální zánět spojivek se léčí širokospektrálními antibiotiky v kapkách nebo jako mast, které předepíše lékař. Jeho návštěva je proto v tomto případě nutná. Léčba trvá 7 až 10 dní.Je-li zánět spojivek způsobený viry, infekce musí proběhnout, přičemž příznaky lze zmírnit běžnými očními kapkami s dezinfekčními či zvlhčujícími účinky nebo mastí Ophthalmo Septonex. Pomohou i studené obklady na oči. Jestliže problémy neustupují, lékař může předepsat kortikoidy s dobou používání jeden týden.

Co si vzít na uklidnění : Následující tipy vám pomohou zklidnit se již za několik málo vteřin.

 • Vyzkoušejte osvědčené dechové techniky. „Dýchej zhluboka“, zní často rada, když s vámi stres lomcuje.
 • Poslouchejte hudbu, nejlépe po ránu.
 • Obklopte se jasnými barvami.
 • Jděte se projít ven.
 • Dejte si bylinný čaj.
 • Zkuste masáž dlaně
 • Zajděte si za zvířaty.