Jak uložit obrázek z PDF?
Kopírování textu a obrázků z PDF

 1. Klikněte pravým tlačítkem na dokument a z rozbalovací nabídky vyberte možnost Nástroj pro výběr.
 2. Přetažením vyberte text nebo kliknutím vyberte obrázek.
 3. Klikněte pravým tlačítkem na položku a vyberte možnost Kopírovat.

Pomocí online převaděče Acrobat můžete rychle převést soubor PDF na obrázek ve formátu PNG, TIFF nebo JPG v libovolném webovém prohlížeči. Stačí si vybrat preferovaný formát souboru. Acrobat pak během několika sekund soubor převede na obrázek JPG v kvalitě, které můžete důvěřovat.Převod PDF na upravitelný soubor aplikace Word

S online nástrojem aplikace Adobe Acrobat snadno a rychle převedete PDF na dokument aplikace Word. Jednoduše přetáhněte požadované PDF a pak si stáhněte převedený soubor aplikace Word.

Jak převést PDF do jiného formátu : Převod PDF

 1. Otevřete PDF v aplikaci Acrobat a vyberte možnost Převod z horního panelu nástrojů.
 2. Vyberte požadovaný formát souboru (například Microsoft Word) a poté vyberte možnost Převést do (zvolený formát souboru).
 3. Chcete-li konfigurovat nastavení převodu, vyberte a poté upravte nastavení podle potřeby.

Jak uložit obrázek z PDF do JPG

Vytvořit z dokumentu obrázek není problém, pokud používáte program Acrobat. V pravém panelu stačí zvolit možnost Exportovat PDF, dále kliknete na Obrázek jako formu exportu a následně si vyberete konkrétní formát: JPEG, TIFF nebo PNG. Kliknete na vybraný formát a tlačítko Exportovat.

Jak uložit dokument jako obrázek : V normálním zobrazení otevřete snímek, který chcete uložit. V nabídce Soubor vyberte Exportovat. V části Formát souboru vyberte požadovaný formát obrázku (JPEG, TIFF, PNG nebo BMP).

Jak převést dokument PDF do formátu JPG online:

 1. Chcete-li začít, přetáhněte soubor PDF nebo jej nahrajte ze zařízení nebo z cloudové služby úložiště.
 2. Náš nástroj začne automaticky převádět soubor.
 3. Stáhněte převedený soubor JPG do počítače nebo jej uložte přímo do cloudové služby úložiště.


Jak uložit soubory jako obrázky

 1. Klepněte na nabídku Soubor > Uložit jako.
 2. V poli Uložit jako typ zadejte: Soubory BMP (*. bmp) Soubory GIF (*. gif) Soubory JPEG (*. jpg) Soubory PNG (*. png) Soubory TIFF (*. tif)
 3. Zadejte Název souboru a klepněte na Uložit.

Jak si Kopírovat obrázek

PC: Ctrl + c pro kopírování, Ctrl + x pro vyjmutí a Ctrl + v pro vložení. Mac: ⌘ + c pro kopírování, ⌘ + x pro vyjmutí a ⌘ + v pro vložení.Klikněte na místo, kam chcete propojený dokument vložit. Poté v hlavní liště jděte do kategorie Vložení. V ní vyhledejte část s označením Text a klikněte na pole Objekt. Ve vyskakovacím okně klikněte na záložku Vytvořit ze souboru a vyberte PDF dokument, který chcete do Wordu vložit jako propojený dokument.Převod souboru PDF do formátu Word

 1. Otevřete PDF v aplikaci Acrobat.
 2. V horní nabídce panelu nástrojů vyberte možnost Převod.
 3. Na panelu Převod vyberte jako formát exportu možnost Microsoft® Word a poté vyberte možnost Převést do formátu DOCX.


Jak lze převést soubory PDF Převaděč PDF aplikace Acrobat umožňuje exportovat soubory PDF do následujících typů souborů: DOCX, XLSX, PPTX, JPEG, JPG, PNG a TIFF. Stačí jednoduše nahrát soubor PDF nebo jej přetáhnout do zóny pro přetažení a nechat si jej převést.

Jak uložit obrázek do formátu JPG : Klikněte pravým tlačítkem na obrázek, který chcete uložit jako samostatný soubor obrázku, a potom klikněte na příkaz Uložit jako obrázek. V seznamu Uložit jako typ vyberte požadovaný formát souboru. Do pole název souboru zadejte nový název obrázku nebo přijměte navrhovaný název souboru.

Jak uložit obrázek : Klikněte pravým tlačítkem na obrázek, který chcete uložit jako samostatný soubor obrázku, a potom klikněte na příkaz Uložit jako obrázek. V seznamu Uložit jako typ vyberte požadovaný formát souboru. Do pole název souboru zadejte nový název obrázku nebo přijměte navrhovaný název souboru.

Jak zkopírovat obrazek na PC

Zkopírování celého obrázku na obrazovce

 1. Otevřete vše, co chcete zkopírovat, a umístěte ho požadovaným způsobem.
 2. Stiskněte PRINT SCREEN.
 3. Vložte (CTRL+V) obrázek do aplikace Office nebo jiné aplikace.


Tip: Ke zkopírování formátu použijte Kombinaci kláves Alt+Ctrl+Ca k vložení formátu použijte Kombinaci kláves Alt+Ctrl+V.Občas se stane, že potřebujete vložit do příloh své bakalářské / diplomové práce rozsáhlejší PDF soubor. V případě, že se jedná o PDF s jednou stránkou, je situace jednoduchá. Zvolíme nabídku z karty Vložení > Objekt > Objekt … Dále už vybereme Adobe Acrobat Document > Ok a vybereme požadovaný soubor.

Jak uložit dokument ve Wordu jako obrázek : Uložení obrázku jako samostatného souboru

V seznamu Uložit jako typ vyberte požadovaný formát souboru. Do pole název souboru zadejte nový název obrázku nebo přijměte navrhovaný název souboru. Vyberte složku, do které chcete obrázek uložit. Klikněte na tlačítko Uložit.