Jak umlít kávu na Cold Brew?
NÁVOD NA PŘÍPRAVU KÁVY COLD BREW

Zvolte hrubší stupeň mletí, jako pro frenchpress či klidně i víc. Doporučujeme používat vždy čerstvě upraženou kávu a namlít ji těsně před přípravou. Pro cold brew se velice hodí jednodruhové kávy. Kávu zalijte studenou vodou a to v poměru ideálně 1 díl kávy na 10 dílů vody.Každý způsob přípravy si žádá svou vlastní hrubost. Neexistuje žádné univerzální mletí. Obecně do všech filtrovaných káv (Chemex, Hario V60) patří hrubější mletí. Zde už nejde tolik o to, aby jemně namleté částice nepropadávaly přes filtr, protože papírové filtry jsou poměrně husté, jako spíše o samotnou extrakci.Pokud připravujete kávu v moka konvičce, káva by měla být namletá na středně jemnou hrubost. To lze prakticky přirovnat k hrubosti hrubě namleté mouky. Pokud byste kávu namleli příliš hrubě, byla by káva podextrahovaná a chutnala by nakysle. Naopak pokud byste namleli příliš jemně káva by mohla chutnat příliš hořce.

Jak má být namletá káva na espresso : Jemné mletí kávy se hodí na přípravu espressa nebo přípravu aeropressu (při době přípravy 1-2 min). Hrubost je jako trochu jemnější kuchyňská sůl. Pokud koupíte už namletou kávu, pravděpodobně bude takto mletá.

Jak dlouho vydrzi cold brew v lednici

Cold brew vydrží až dva týdny

Jakmile máte cold brew hotové, nenechávejte ho příliš dlouho v ledničce. Zatímco horká káva stojí za nic už po několika hodinách, cold brew nějakou dobu vydrží. Jako nejdelší čas se uvádí dva týdny, ačkoliv chuť pomalu mizí už po prvním týdnu.

Jak udělat doma dobrou kávu : Na 350 ml nápoje potřebujeme 20 g namleté kávy a 330 g vody, zaléváme vodou o teplotě 93 až 94 stupňů. Nejdříve se do kávy nalije právě takové množství vody, aby se do daného množství kávy vsákla. Přibližně po půl minutě začneme pomalu krouživým pohybem dolévat zbytek vody.

Příprava v cafetiérii: kávu nasypeme do konvice (5g – 8g na jeden šálek) a zalijeme vroucí vodou. Nasadíme sítko a po 4 minutách protlačíme sedlinu na dno konvičky. V mocca konvičkách: do sítka dáme 7 g kávy na porci a do spodní šroubovací části čerstvou vodu.

Kromě papírového filtru na kávu můžete kávu připravit přes látkový nebo kovový filtr. A pokud zůstanete u papírového, můžete u svého dripperu Hario V60 experimentovat s různými typy papírových filtrů s odlišnou propustností.

Kolik g kávy se dává do Moka Konvicky

Namelte kávu středně jemně (viz "hrubost mletí"). Vložte trychtýř a nasypejte do něj potřebné množství mleté kávy. Na 3 šálky moka kávy potřebujete 15 g kávy a cca 160 ml vody.Jaký vliv má káva na krevní tlak Káva může dočasně zvýšit krevní tlak, ale toto zvýšení je obvykle krátkodobé a neovlivňuje výrazně zdraví lidí bez předchozích problémů s krevním tlakem. U lidí s vysokým krevním tlakem by však mohla káva způsobit zvýšení krevního tlaku a zhoršení stavu.Zcela nový kávovar má mlýnek nastavený mezi úrovněmi 3 a 4, což je optimální úroveň mletí. Pokud však dáváte přednost silnější nebo slabší kávě, můžete nastavit mlýnek vašeho kávovaru na espresso podle typu použitých zrn.

Pro přípravu Cold Brew jednoduše přidejte do filtru na každých 100 ml studené vody 6 gramů mleté ​​kávy. Pak už jen nasaďte víko a máte hotovo.

Jak dlouho se louhuje cold brew : Cold brew je způsob přípravy kávy, při kterém se namletá káva nechá louhovat v studené vodě po dobu minimálně 12 hodin, obvykle v chladu.

Jak si udělat zrnkovou kávu : Do skleněné nádobky FRENCH PRESS nasypte potřebné množství co nejhruběji namleté kávy (60 g na 1 litr vody), zalijte horkou vodou 90 – 4 °C (po varu počkat půl minuty, až zchladne), nechte vyluhovat 3-4 minuty, zamíchejte, stlačte sítko dolů a nalejte do šálku. Nepoužívejte hrubou sílu.

Jaký je rozdíl mezi Lungem a Americanem

Stejně jako následující Americano je Lungo určeno těm, kteří mají raději větší šálek kávy. V podstatě se jedná o espresso dolité horkou vodou v poměru 1:1. Podobně jako Lungo je Americano klasické espresso doplněné horkou vodou, v tomto případě ve větším množství a to až 1:5 (1 díl espressa a 5 dílů vody).

Caffé espresso

Název Množství kávy Množství vody
Caffé Espresso 7 g 20 – 30 ml
Caffé Ristretto 7 g max. 20 ml
Caffé Lungo 7 g max. 80 ml
Caffé Doppio 14 g 50 ml

V průměru se z každého 1 kg kávy připraví cca 100 šálků. Při spotřebě 6 kg za měsíc tedy vypijete cca 600 porcí kávy, což je při 20 pracovních dnech v měsíci přibližně 30 šálků denně.

Kolik g kávy na šálek : Kolik gramů kávy na 1 šálek, podle metody přípravy

zrnka/nápoj kávový nápoj a jeho objem dávka kávy
1/4 Lungo 72 ml 18 g
1/6 Moka konvička 50 ml 8 g
1/12 AeroPress 220 ml 18 g
1/13 Překapávací kávovar 200 ml 15 g