Jak uspořádat zahradní nářadí?
Zahradní nářadí lze vlastně uložit kdekoli – v dílně, kolně, garáži, stodole, v zahradním domku, boudě na nářadí, zimní zahradě, skleníku, průjezdu, skříni, ale i pod zastřešenou pergolou a podobně. Místo musí být vždy suché, nesmí dovnitř zatékat, nesmí zde být vysoká vzdušná vlhkost, ale nemusí zde být vytápěno.Nářadí s dlouhými násadami se často zavěšuje na speciální úchyty. Pro zavěšení můžeme využít sestavy háčků či držáků nabízených v hobby marketech či zahradních centrech. Pokud si úchyty na nářadí vyrobíme sami, nejlépe využijeme prostor. Ale dobře přístupné bude i v ohraničeném prostoru, který rozdělíme přepážkami.Nikdy proto nenechávejte zahradní nářadí venku a vždy jej uložte v chladné a suché kůlně nebo v zahradním domku. Dobrá cirkulace vzduchu v kůlně či domečku zabrání vzniku rzi, korozi, hnilobám a plísním.

Jak Zavesit nářadí : Stěna na nářadí nabízí velmi efektivní využití prostoru ve vaší garáži – zavěsíte si ji jednoduše na stěnu a uložíte na ni nářadí. Na šrouby, matky, ventily nebo jiné malé součástky vám poslouží úložné boxy. Na ruční nářadí, jako jsou klešte, kombinačky či kladivo, využijete různé úchyty a háčky.

Jak uložit nářadí

Nářadí můžete roztřídit podle typu a funkce

Pomohou kovové dílenské skříně. Vnitřní uspořádání různých modelů se může lišit, ale většinou nabízejí několik polohovatelných polic a zásuvek. Dílenské skříně jsou odolné a počítá se s jejich použitím v náročných prostředích, jako jsou dílny a průmyslové provozy.

Jak uklidit zahradu : Připravte svoji zahradu na jaro

 1. Uklidit, vyfoukat a vyhrabat. Jakmile roztaje poslední sníh a půda začne vysychat, je čas zahájit jarní úklid.
 2. Odstranit plevel.
 3. Nakypřit půdu.
 4. Prořezat stromy.
 5. Ostříhat keře.
 6. Posekat trávník.
 7. Vyžnout okraje trávníku.
 8. Proveďte kontrolu motorového nářadí

Jaké nářadí byste měli mít v domácnosti

 1. Sada šroubováků Spolehlivá sada šroubováků je nezbytná pro celou řadu úkolů, od montáže nábytku až po utahování uvolněných šroubů kolem domu.
 2. Nastavitelný hasák.
 3. Kladivo.
 4. Svinovací metr.
 5. Nůž
 6. Sada kleští
 7. Elektrická vrtačka.
 8. Vodováha.


Kde a jak skladovat zahradní hadici Zahradní hadici byste měli skladovat nejlépe ve svinutém stavu tak, aby se nemohla zlomit. Existuje několik variant držáků na stěnu a hadicových bubnů, na které lze hadici navinout.

Jak uskladnit lopaty

Skladování elektrického nářadí a zařízení

Elektrické a benzínové sekačky a další se skladují stejně jako klasické lopaty, motyky, zahradnické nůžky a hrábě. Doporučujeme je odložit hned po posledním použití, dokud je motor ještě teplý, aby se zabránilo kondenzaci. Pro dodatečnou ochranu lze zařízení zakrýt plachtou.Nářadí a materiály zapomenuté na ponku uložte na svá místa a nepotřebné věci nekompromisně vyhoďte.

 1. Ponk v dílně – všechno harampádí musí pryč
 2. Rozdělte si dílnu do několika sekcí a vytvořte přehledný systém.
 3. Nejpoužívanější nářadí umístěte nad pracovní stůl.
 4. Spojovací materiál roztřiďte do stohovatelných boxů

Při výběru kufru na nářadí se můžete řídit podle několika kritérií. Nejprve je potřeba vybrat velikost. Pokud jen někam potřebujete uložit šroubky, šroubováky a jiné menší náčiní, postačí vám kufr o rozměrech 546 x 380 x 194 mm. K uložení více věcí budete potřebovat alespoň 30 cm nebo 40 cm vysoký model.

Jak oddělit zahradu od sousedů

 • Orientace domu. Zajistit soukromí na zahradě vám dokáže zejména dobře promyšlená orientace domu.
 • Zahradní plot. Vhodné oplocení pozemku mezi sousedy je bezpochyby základem.
 • Dřevěná zástěna.
 • Stínící tkaniny, rohože, rolety, markýzy a venkovní závěsy.
 • Drobné stavby.
 • Živý plot.

Co dát místo trávy : Jako náhrada trávníku se uplatňují třeba i lesní nebo měsíční jahody, ze kterých si během léta přinesete vitaminovou sklizeň. Ve stínu ale budou dobře prospívat i nenáročné bylinky jako česnek medvědí (Allium ursinum) nebo mařinka vonná (Galium odoratum).

Jaké nářadí do dílny : V dílně žádného kutila by neměla chybět sada plochých i křížových šroubováků, hoblík, hasák, nůžky, nůž, provázek, kombinačky, pilka, sada šroubků i šroubů, vrtačka, hmoždinky, lepicí páska, obyčejná tužka, metr, svěrák, kladívko, kleště a prodlužovací kabel.

Co je to nářadí

Jako pracovní nářadí se označují nástroje ovládané ručně, i když mohou být poháněny elektricky (vrtačka, bruska, pila) nebo pneumaticky, stlačeným vzduchem (sbíječka, vrtačka). Jednoduché ruční nářadí je používáno už od dob starověku a jeho tvar, provedení nebo účel se za tu dobu měnil.

Důležitou roli hraje i celková délka hadice. Tlakové ztráty v 1/2" hadici jsou několikanásobně větší než u 3/4", a proto u délky hadice nad 30 m by měl vždy být větší průměr. U 3/4" hadice je zase krajní délka přibližně 50 m, a to nejen z důvodu ztráty tlaku, ale i kvůli obtížné manipulaci s těžkou a dlouhou hadicí.K namontování na stěnu se používají jednoduché držáky, na které se hadice namotá nebo pověsí. K ručnímu navíjení hadice je určený hadicový naviják nebo navíjecí buben. Jako mobilní zařízení pro navíjení hadice a její následný převoz slouží pojízdný vozík na hadici.

Jak uspořádat zahradni domek : Pro zahradnické projekty a údržbu zahrady budete potřebovat dostatek pracovních ploch. Umístěte stůl nebo pracovní stěnu do prostoru tak, aby byla dostatečně prostorná a stabilní. Zvažte možnost přidání vodovodu nebo umyvadla, abyste měli přístup k vodě přímo v domku. To usnadní práci a čištění po dokončení projektů.