Jaké vitamíny jsou dobré na chřipku?
Najdete u nás

 • IBALGIN 400 mg 100 potahovaných tablet.
 • JUNIOR-ANGIN Sirup pro děti 100 ml.
 • CELASKON Červený pomeranč 500 mg 30 šumivých tablet.
 • STOPTUSSIN Sirup s dávkovací pipetou 100 ml.
 • COLDREX MAX Grip Citron prášek pro perorální roztok 10 sáčků
 • BRUFEN Rapid 400 mg 24 potahovaných tablet I.
 • NUROFEN 400 mg 24 tablet.

2) Jaká je doporučená denní dávka vitamínu C pro dospělé Doporučený denní příjem vitamínu C u dospělého člověka je podle českých norem cca 80 mg. Při nachlazení se ale dávka může krátce zvýšit až na 2 – 3 x denně 0,5 g.Vhodné jsou především masové a zeleninové vývary. Kromě toho, že doplníte potřebné živiny, dodáte tělu i tekutiny a minerály. Jelikož tyto polévky se připravují slané, lze je použít i v rámci doplňování vypocených solí. Základem stravy je zelenina Maso je třeba volit spíše libové; pečené, vařené nebo dušené.

Jak se zbavit chřipky za 24 hodin : Zbavte se chřipky za 24 hodin!

 1. Vstanete a cítíte se hrozně Máte dilema, jestli zůstat doma, nebo vyrazit do práce
 2. Hodně pijte. Do začátku dne je nejlepší pomerančový džus plný vitaminu C.
 3. Vezměte prášky na milost.
 4. Nenuťte se do jídla.
 5. Zůstaňte vzhůru.
 6. Vzduch pomáhá
 7. Běžte brzy spát.

Co pít při chřipce

Hlavní tekutinou by měla být nesycená stolní voda (bublinky mohou dráždit žaludek). Minerální vody pomáhají doplňovat vypocené soli, ale nepijte pouze minerálky – všeho moc škodí. Odborníci doporučují slabé čaje, ať už klasický černý či zelený, nebo čaje bylinné a ovocné.

Jaký čaj při chřipce : Třapatka stimuluje imunitní systém, černý bez vám pomůže s pocením (ideálně v kombinaci s lípou obecnou) a lichořeřišnice působí protizánětlivě. Černý bez pomáhá také od zalehlých uší. Skvělým pomocníkem je i zázvorový čaj z čerstvého nebo i kvalitního sušeného mletého zázvoru.

Které vitamíny nekombinovat

 • Vitamíny A, D, E a K.
 • Vitamín E a K.
 • Železo a vápník.
 • Vápník a hořčík.
 • Multivitamin a vápník, draslík, zinek nebo hořčík.
 • Zinek a měď
 • Vitamín D3 a vitamín K2.
 • Vitamíny skupiny B.


Vysoké dávky vitamínu C navíc mohou zkracovat dobu života červených krvinek. Pokud překročíte denní dávku vyšší než 4 gramy, může to mít vliv na vznik ledvinových kamenů. Citliví jedinci mohou na dlouhodobější dávkování vitamínu C reagovat průjmem, na jednorázovou vysokou dávku alergickou kožní reakcí – kopřivkou.

Jaké ovoce snižuje teplotu

Naštěstí je mnoho druhů ovoce, které nás dokážou ochladit: jahody, angrešt, rybíz, meloun, borůvky, ananas, banány, kiwi, mango, citrusy. Přidat můžeme ještě takový tvaroh nebo jogurt, vlastně veškeré potraviny, které obsahují hodně vody a jsou lahodné po vychlazení.Jakých 5 jídel doporučujeme jíst při horečce

 1. Kuřecí polévka. Kuřecí polévka by měla být v případě horečky samozřejmostí a „povinnou výbavou“.
 2. Kokosová voda. Zdravé účinky kokosové vody spočívají především v elektrolytech.
 3. Česnek.
 4. Bylinný čaj.
 5. Ovoce a zelenina.

V ČR ročně umírá na nemoci související s chřipkou přibližně 2000 lidí. Nepodceňujte proto „blbou“ chřipku, zůstaňte doma alespoň 7-10 dní a i po odeznění příznaků mějte ještě alespoň týden klid bez větších sportovních výkonů, aby mělo tělo čas na regeneraci a zvýšení potřebné imunity.

Třapatka stimuluje imunitní systém, černý bez vám pomůže s pocením (ideálně v kombinaci s lípou obecnou) a lichořeřišnice působí protizánětlivě. Černý bez pomáhá také od zalehlých uší. Skvělým pomocníkem je i zázvorový čaj z čerstvého nebo i kvalitního sušeného mletého zázvoru.

Které bylinky snižují teplotu : Existuje mnoho bylinek, které jsou známé svým pozitivním vlivem na horečnaté stavy. Mezi ty nejúčinnější patří šalvěj, heřmánek, tužebník či zeměžluč. Pomůže i čaj z květů černého bezu a lípy. Čaj z bylin popíjejte nejlépe třikrát denně, nejlépe s medem a citronem.

Jak zjistit co mi chybí za vitamíny : Nejlepší možnost, jak zjistit, které vitamíny tělu chybí, jsou krevní testy. Hned po krevních testech je druhou nejlepší možností dotazník Mujvit. Dotazník je sestavený našimi specialisty a funguje podobně, jako když byste přišli do nutriční poradny.

Na co je dobrý zinku

K čemu je dobrý zinek

normální syntéze DNA, normální plodnosti a reprodukci, normální funkci imunitního systému a normálním rozpoznávacím funkcím, udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů, pokožky, zraku a hladiny testosteronu v krvi.

Onemocnění z nedostatku vitaminu C se nazývá kurděje neboli skorbut. Projevuje se zvýšenou krvácivostí dásní, krvácením z nosu, anémií, poruchou krvetvorby, sníženou imunitou a odolností proti nemocem.nikdy se nesnažíme dosáhnout normální teploty, stačí snížit teplotu o 1-2 stupně nikdy nesprchujeme ani nedáváme zábaly při mramorované kůži nebo studených, promodralých končetinách. nikdy nedáváme pod dítě igelitovou folii. Abychom nepromáčeli postel, použijeme silnější osušku.

Co je lepší na horečku : Nejznámější, a pravděpodobně i nejúčinnější, jsou léky s obsahem paracetamolu či ibuprofenu, takovými přípravky jsou například Paralen, Panadol, Ataralgina a Ibuprofen a Ibalgin. Většina z nás je zná, jsou samozřejmě volně prodejné a využijete je i při dalších četných příležitostech.