Jak vycistit brýle doma?
Hadřík možno prát v pračce do 40°C, bez použití aviváže a bělidla. Při běžném znečištění stačí vymáchat v ruce. Pokud omylem použijete aviváž, hadřík znovu přepláchněte v čisté vodě.Pokud mají vaše brýle plastový rám, můžete obruby čistit běžným prostředkem na nádobí a vodou. Důležité je vyčistit nosní polštářky a okolní část obruby – v těchto snadno přehlédnutelných štěrbinách se rády skrývají nečistoty a usazeniny.Brýle nikdy nečistěte na sucho! Všechny tvrzené brýlové čočky jsou odolnější proti poškrábání, přesto však aspoň jedenkrát denně brýle omývejte jarovou vodou, abyste opláchli prach a jiné nečistoty z povrchu čoček. Zároveň proudem vody očistíte sedýlka, koncovky a drážky nebo šroubky.

Jak vycistit brýle od barvy : Stačí ponořit brýle do teplé vody s trochou mýdla a jemně otřít. Poté je opláchněte čistou vodou a osušte měkkým hadříkem. Pokud barva zaschne a přilne k brýlovým čočkám, můžete vyzkoušet alkoholové čisticí ubrousky nebo speciální čističe na brýlové čočky.

Čím čistit skla brýlí

Brýlová skla čistěte jedině utěrkou z mikrovlákna

Jediným správným prostředkem na čištění brýlových čoček je utěrka z mikrovlákna, kterou vám přidáme ke každým dioptrickým brýlím.

Jak se zbavit škrábanců na brýlích : Odpověď je zcela jednoduchá. Jakkoliv poškrábané brýle nelze vyčistit. A můžete zkoušet kdejaký způsob. Jediná možnost, jak opět skvěle vidět přes poškrábané brýle, je pořídit si nové brýlové čočky.

Poškrábané brýlové čočky Vám nemohou poškodit zrak. Pokud se rozhodnete, že Vám škrábance vadí, tak zvažte výměnu brýlových čoček nebo nákup nových kompletních brýlí. Staré brýle s poškrábanými brýlovými čočkami pak můžete použít jako náhradní nebo na činnost, kdy je zvýšené riziko poškození brýlí (např. řezání dřeva).

Snadné je také důkladnější čištění brýlí doma: Brýle namočte do jarové vody (mistička vody s pár kapkami jaru), poté je jemným přiložením bez tření osušte a vyleštěte opět suchou mikroutěrkou na brýle. Utěrku na brýle je možné prát v ruce do 40° a bez aviváže, aby utěrka na sklech nenechávala šmouhy.

Jak umýt barvu ze skla

Odpověď: Pro odstranění ""poprašku"" barvy ze skla můžete použít odstraňovač starých nátěrů p 8212, zbytky po odstraní narušené barvy lze umýt vodou se saponátem. pozor, nepotřísnit karoserii , odstraňvač naruší i originální autoemail.Mytí broušeného skla

Broušené sklo nejdříve jemně vyčistěte saponátem, poté opláchněte v čisté vodě a nakonec v octu. Zářezy u broušeného skla vyčistíte starým zubním kartáčkem. Skleničky opláchněte čistou teplou vodou (nesmí být vařící) a postavte dnem vzhůru na odkapávač.Použití brusné pasty: Brusné pasty jsou vhodné pro odstranění menších poškrábání. Aplikujte malé množství brusné pasty na poškrábanou oblast a pomalu a kruhovými pohyby ji vmasírujte do skla. Použijte měkký hadřík nebo bavlněnou látku. Po dokončení omyjte sklo a zkontrolujte výsledky.

Doporučujeme mýt brýle každé ráno, aby po celý den vypadaly co nejlépe a byly bez šmouh. Před mytím brýlí se ujistěte, že nemáte na rukou žádnou špínu nebo mastnotu, které by mohly skla umazat. Ruce si umyjte mýdlem bez krému a osušte si je čistým ručníkem bez žmolků.

Jak vyčistit spálené sklo : Otevřete dvířka krbu a vezměte ubrousek nebo kus papírových novin, které „namočíte“ do popela a krouživými pohyby systematicky čistíte. Je dobré tento postup opakovat s dalším čistým ubrouskem nebo novinovým papírem, než je sklo zcela čisté.

Jak vyčistit čelní sklo zevnitř : Pro šetrné čištění skel i zpětných zrcátek je ideální houba s mikrovlákny, která nezachytává zrníčka prachu a zamezuje tak tvorbě rýh a škrábanců. Nejlepší je postupovat po polovinách skla. Zabráníte tak zasychání čističe na skle a šmouh. Zároveň je dobré čistit sklo jedním směrem a setrvat u něj po celé jeho šířce.

Jak vyleštit poškrábané dioptrické brýle

Nejlepší a nejúčinnější způsob je ultrazvukové čištění. Provádí se v očních optikách a většinou je tato služba prováděna bezplatně. Pokud má brýle celá rodina, je možné si obyčejnější ultrazvukovou čističku pořídit domů. Ultrazvuk vyčistí i místa, kam se při běžném čištění není možné dostat.

Bohužel u všech metod odstraňování škrábanců hrozí, že se zničí jemné vrstvy čoček nebo se škrábance ještě zhorší. Jediný způsob, jak správně odstranit škrábance z brýlí, je vyměnit čočky nebo si pořídit nové brýle.Univerzální čistící a odmašťovací roztok – koncentrát. Je určen na čištění předmětů od šperků a brýlí až po silně znečištěné předměty. Roztok je vhodný pro domácí i průmyslové ultrazvukové čističky.

Jak se čistí sklo : Mytí broušeného skla

Broušené sklo nejdříve jemně vyčistěte saponátem, poté opláchněte v čisté vodě a nakonec v octu. Zářezy u broušeného skla vyčistíte starým zubním kartáčkem. Skleničky opláchněte čistou teplou vodou (nesmí být vařící) a postavte dnem vzhůru na odkapávač.