Jak vyčistit hlavu tiskárny?
V závislosti na typu tiskárny vyjměte buď celou cartridge nebo pouze tiskovou hlavu (pokud je to možné) a položte ji tryskami na vlhký kapesník. Z tiskové hlavy se bude postupně uvolňovat inkoust, proto kapesník položte na nějaký omyvatelný předmět. Přibližně po třiceti minutách by měla být tisková hlava opět uvolněná.Nejjednodušším způsobem je umístit tiskovou hlavu (popřípadě celou cartridge, jestliže je hlava její součástí) na kapesník navlhčený teplou vodou. Postupně by se měl začít uvolňovat zaschlý inkoust, který vytvoří výraznou skvrnu. Umístěte proto kapesník s hlavou na snadno omyvatelnou plochu.Čištění tiskové hlavy (aplikace HP Smart)

Otevřete aplikaci HP Smart a poté kliknutím na obrázek tiskárny otevřete nastavení a nástroje pro správu. V části Nástroje klikněte na možnost Nástroje kvality tisku a vyberte možnost Vyčistit tiskovou hlavu nebo Vyčistit.

Jak vyčistit hlavu tiskárny Canon : Čištění tiskových hlav

 1. V místní nabídce nástroje Canon IJ Printer Utility vyberte možnost Čištění (Cleaning)
 2. Klepněte na ikonu Čištění (Cleaning) Po otevření dialogového okna vyberte skupinu inkoustů, u které chcete čištění provést.
 3. Spusťte čištění
 4. Dokončete čištění
 5. Zkontrolujte výsledky.

Jak vycistit trysky u tiskárny

Pokud je součástí náplně i tisková hlava, nebo tiskárna umožňuje vyndání tiskové hlavy, vyndejte ji z tiskárny a položte ji na cca. 30 minut tryskami na papírový kapesník, navlhčený teplou vodou. Inkoust se začne rozpouštět a vsakovat do kapesníku. Po chvíli by měla být na kapesníku výrazná barevná skvrna od inkoustu.

Jak vyčistit trysky v tiskárně HP : Zvolte Nastavení / Ovládací panely / Zařízení a tiskárny – pravým tlačítkem klikněte na Vaší tiskárnu a zvolte Předvolby tisku. Obvykle úplně vpravo bývá záložka Služby nebo Údržba či Maintenance, na tu klikněte a zvolte čištění trysek tiskové hlavy. Potom vytisknete vzorek tisku a zkontrolujete zda, je v pořádku.

Zkuste vyjmout tiskovou hlavu z tiskárny a celou ji ponořit do isopropylalkoholu. Nechte ji ponořenou cca. 24 hodin. Pokud po té tiskárna nebude tisknout, je pravděpodobné, že již nic nepomůže.

Zaschlou skvrnu nejdříve pokapejte vodou a po chvíli přebytečnou vlhkost odsajte savým papírem. Místo, kde byla skvrna, pak pečlivě vyčistěte běžným pracím prostředkem, dokud se skvrna neotlačí. Následně použijte kyselinu citronovou či šťávu z citronu. Potom opět pečlivě vyčistěte běžným pracím prostředkem.

Jak vytahnout tiskovou hlavu

vyndejte z tiskárny všechny inkoustové kazety, pro vyndání tiskové hlavy je potřeba mít tiskárnu bez kazet. zvedněte poté šedivou páku v tiskárně. Tuto páku najdete v místě, odkud jste vyndal inkoustové kazety. Tato páka odjistí tiskovou hlavu (poznáte ji podle 4 stejně velkých koleček + jednoho většího)Se zaseknutým papírem uvnitř tiskárny si poradíte následujícím způsobem:

 1. Vypněte tiskárnu a ze zástrčky vytáhněte síťový kabel.
 2. Zatažením otevřete horní kryt tiskárny.
 3. Opatrně vytáhněte optický válec a kazetu s tonerem.
 4. Pomalu uvolněte zaseknutý papír.
 5. Válec a kazetu s tonerem zasuňte zpět do tiskárny.

Můžete použít speciální čisticí kapalinu, která je účinnější. Po několika minutách se začne usazený inkoust rozpouštět a na kapesníku vytvoří inkoustovou skvrnu. Pokud budete tiskárnu používat pravidelně a v kombinaci s kvalitními originálními či alternativními kazetami, poslouží vám bez potíží několik let.

Tiskárna dělá pruhy

Kde je chyba: Na vině může být zaschlá inkoustová kazeta (cartridge). Jak to napravit: Zaschlou kazetu můžete buď zkusit vyčistit, nebo vyhodit a vyměnit za novou náplň. Příčin zaschlé barvy v inkoustové tiskárně může být vícero a dokáže natropit pořádnou neplechu.

Jak vyčistit inkoustovou tiskárnu : Doporučujeme kazety ubrouskem utřít, pro důkladné vyčištění použijte i čistič oken. Páska je nedílnou součástí inkoustové tiskárny, a je třeba ji pravidelně čistit, aby byla zajištěna optimální funkčnost. Použijte papírový ubrousek s čističem oken a jemně otřete všechen inkoust nebo nečistoty z pásu karet.

Co Rozpousti inkoust : Zkuste rozkrojit citron a potřít jím skvrnu.

Pokud nezabere ani tato verze, vyzkoušejte ocet nebo jedlou sodu (soda bikarbona). V octem si navlhčete papírový ubrousek nebo nějakou čistou bílou tkaninu a jemně přetírejte inkoustový flek.

Jak odstranit skvrny na podlaze

Smíchejte ¼ šálku octa s jednou kapkou saponátu a teplou vodou v půllitrové nádobě. Nalijte do rozprašovače. Mop při čištění podlahy udržujte jen vlhký, nesmí z něj kapat voda. Podlahu jemně postříkejte, ale opravdu jen málo.

Zkontrolujte, že je v podavači listů vložen papír velikosti A4. Otevřete dialogové okno EPSON Printer Utility3. V dialogovém okně Utility (Nástroj) klepněte na tlačítko Head Cleaning (Čištění hlavy). Postupujte podle pokynů na obrazovce.Se zaseknutým papírem uvnitř tiskárny si poradíte následujícím způsobem:

 1. Vypněte tiskárnu a ze zástrčky vytáhněte síťový kabel.
 2. Zatažením otevřete horní kryt tiskárny.
 3. Opatrně vytáhněte optický válec a kazetu s tonerem.
 4. Pomalu uvolněte zaseknutý papír.
 5. Válec a kazetu s tonerem zasuňte zpět do tiskárny.

Co dělat když mi tiskárna nebere papír : Zkontrolujte zda:

 1. Papír není pomačkaný či zkroucený
 2. Papír nepřesahuje přes značku uvnitř podavače.
 3. Stoh papírů nepřesahuje daný limit pro vaši konkrétní tiskárnu.
 4. Papír neuvízl uvnitř tiskárny. Pokud ano, je potřeba jej odstranit.
 5. Inkoustové kazety mají stále náplň. Pokud jsou prázdné, vyměňte je.