Jak vyčistit ucpané trysky v tiskárně Epson?
Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu tiskárny na hlavním panelu a dále zvolte položku Head Cleaning (Čištění hlavy). Pokud se nezobrazí ikona tiskárny, přidejte ji podle pokynů v následující části. Postupujte podle pokynů na obrazovce. Indikátor napájení v průběhu čisticího cyklu bliká.V závislosti na typu tiskárny vyjměte buď celou cartridge nebo pouze tiskovou hlavu (pokud je to možné) a položte ji tryskami na vlhký kapesník. Z tiskové hlavy se bude postupně uvolňovat inkoust, proto kapesník položte na nějaký omyvatelný předmět. Přibližně po třiceti minutách by měla být tisková hlava opět uvolněná.Můžete použít speciální čisticí kapalinu, která je účinnější. Po několika minutách se začne usazený inkoust rozpouštět a na kapesníku vytvoří inkoustovou skvrnu. Pokud budete tiskárnu používat pravidelně a v kombinaci s kvalitními originálními či alternativními kazetami, poslouží vám bez potíží několik let.

Jak vyčistit zaschlou cartridge : Nejjednodušším způsobem je umístit tiskovou hlavu (popřípadě celou cartridge, jestliže je hlava její součástí) na kapesník navlhčený teplou vodou. Postupně by se měl začít uvolňovat zaschlý inkoust, který vytvoří výraznou skvrnu. Umístěte proto kapesník s hlavou na snadno omyvatelnou plochu.

Jak vyčistit ucpanou trysku

Chcete-li trysku mechanicky vyčistit, zahřejte ji po vyjmutí z hotendu pomocí horkovzdušné pistole nebo případně fénu a vyjměte zaseknutou hmotu pomocí kleští nebo pomocí pinzety. Pokud jste používali PLA nebo ABS, je možné trysku chemicky vyčistit. ABS se rozpouští v acetonu a PLA v tetrahydrofuranu nebo ethylacetátu.

Proč netiskne tiskárna Epson : Na vině mohou být opět znečištěné tryskové hlavy, ale i spousta jiných věcí: možná není náplň kompatibilní, je potřeba přeinstalovat ovladač, kazeta není v tiskárně ve správné pozici nebo je zanesená. Zkuste vyčistit trysky a pokud vaše tiskárna disponuje možností čištění kazet, spusťte i to.

Chcete-li trysku mechanicky vyčistit, zahřejte ji po vyjmutí z hotendu pomocí horkovzdušné pistole nebo případně fénu a vyjměte zaseknutou hmotu pomocí kleští nebo pomocí pinzety. Pokud jste používali PLA nebo ABS, je možné trysku chemicky vyčistit. ABS se rozpouští v acetonu a PLA v tetrahydrofuranu nebo ethylacetátu.

Se zaseknutým papírem uvnitř tiskárny si poradíte následujícím způsobem:

  1. Vypněte tiskárnu a ze zástrčky vytáhněte síťový kabel.
  2. Zatažením otevřete horní kryt tiskárny.
  3. Opatrně vytáhněte optický válec a kazetu s tonerem.
  4. Pomalu uvolněte zaseknutý papír.
  5. Válec a kazetu s tonerem zasuňte zpět do tiskárny.

Jak vyčistit plynové trysky

Směs na čištění připravíte následovně: smíchejte 3 lžíce sody s 5 lžícemi citrónové šťávy, aby vám vznikla pasta. Naneste ji na hořáky, ale pozor opatrně aby se pasta nedostala do otvorů a nepoškodila průchod plynu. Nechte působit přibližně 15 minut, následně setřete pastu ze varné desky vlhkým hadříkem.Zaschlou skvrnu nejdříve pokapejte vodou a po chvíli přebytečnou vlhkost odsajte savým papírem. Místo, kde byla skvrna, pak pečlivě vyčistěte běžným pracím prostředkem, dokud se skvrna neotlačí. Následně použijte kyselinu citronovou či šťávu z citronu. Potom opět pečlivě vyčistěte běžným pracím prostředkem.Ocet – neředěný ocet nalijte na zaschlá místa na plynovém sporáku a nechte přes noc působit. Druhý den vezměte do ruky houbičku, saponát a špinavá místa šetřete. Většinou to jde dolů lehce, někdy dokonce stačí sporák opláchnout pouze vodou. Soda – sporák a případně i hořáky posypejte sodou a postříkejte octem.

Držte tlačítko stisknuté a stiskněte a podržte tlačítko "Storno". Obě tlačítka na pár sekund podržíte, poté nejprve uvolněte tlačítko „Storno“ a po 3-4 sekundách uvolněte i tlačítko napájení. Potom by se mělo obnovit tovární nastavení.

Co delat kdyz mi netiskne tiskárna : Zkontrolujte, zda je tiskárna připojená k síti a nemá zapnutý off-line režim. Zkuste restartovat tiskárnu i počítač, odinstalovat a opětovně nainstalovat zařízení a ovladače. Pokud je tiskárna připojena přes USB kabel, zkontrolujte, zda je dobře zastrčený.

Proč Tiskárna tiskne prázdný papír : Hlavní příčiny tisku prázdných stránek

Uživatelé často přehlédnou potřebu doplnění nebo výměny inkoustu či toneru. Zaschnutí inkoustu: U inkoustových tiskáren může docházet k vysychání inkoustu, pokud nejsou pravidelně používány, což brání správnému tisku.

Co dělat když mi Tiskárna nebere papír

Zkontrolujte zda:

  1. Papír není pomačkaný či zkroucený
  2. Papír nepřesahuje přes značku uvnitř podavače.
  3. Stoh papírů nepřesahuje daný limit pro vaši konkrétní tiskárnu.
  4. Papír neuvízl uvnitř tiskárny. Pokud ano, je potřeba jej odstranit.
  5. Inkoustové kazety mají stále náplň. Pokud jsou prázdné, vyměňte je.


Ocet – neředěný ocet nalijte na zaschlá místa na plynovém sporáku a nechte přes noc působit. Druhý den vezměte do ruky houbičku, saponát a špinavá místa šetřete. Většinou to jde dolů lehce, někdy dokonce stačí sporák opláchnout pouze vodou. Soda – sporák a případně i hořáky posypejte sodou a postříkejte octem.Demontovat plynový hořák, zbavit ho všech nečistot (tlakově profouknout), provést vizuální kontrolu štěrbin hořáku, očistit trysky, dále očistit elektrody a primární výměník (spaliny-voda). Celou spalovací komoru vyčistit vysáním prachu. Před uzavřením spalovací komory seřídit vzdálenost elektrod.

Co Rozpousti inkoust : Zkuste rozkrojit citron a potřít jím skvrnu.

Pokud nezabere ani tato verze, vyzkoušejte ocet nebo jedlou sodu (soda bikarbona). V octem si navlhčete papírový ubrousek nebo nějakou čistou bílou tkaninu a jemně přetírejte inkoustový flek.