Jak vyměnit barvy v tiskárně?
Nutné je, inkoust tlačili do kazety pomalu, aby nedošlo k jeho přetečení. Jakmile máte kazetu naplněnou, tak ji opětovně zalepte nálepkou. Nalepte ji tak, aby nebyly přelepeny dírky na kazetě. Pokud dojde k přeplnění inkoustové náplně, tak natáhněte inkoust zpět do stříkačky a poté ho vytlačte do lahvičky s inkoustem.Jak vyměnit barvu v tiskárně Epson

 1. Na docházející náplň upozorní blikající kontrolka.
 2. Připravte si nové kazety a otevřete kryt tiskárny.
 3. Znovu zmáčkněte tlačítko.
 4. Nové kazety protřepte a vyjměte z obalu.
 5. Otevřete kryt zásobníku kazet a vyjměte kazetu ze zásobníku.
 6. Vložte do zásobníku novou kazetu.

Jak postupovat při výměně inkoustové kazety

 1. Nejprve vyjměte novou inkoustovou kazetu z obalu a opatrně odlepte pásku z trysky kazety.
 2. Pokud je kazeta v pořádku, otevřete kryt tiskárny a počkejte, až držák kazet vyjede na střed, abyste se k němu pohodlně dostali.
 3. Vyjměte starou inkoustovou kazetu.

Jak naplnit barvy do tiskárny : Postup plnění cartridge:

 1. Nejdříve odlepte nálepku na inkoustové náplni.
 2. Vezměte injekční stříkačku a nasajte cca 5ml inkoustu.
 3. Injekční stříkačku vložte do díry (víz obrázek v návodu)
 4. Pomalu tlačte na stříkačku a vpouštějte inkoust do kazety.
 5. Jakmile máte kazetu naplněnou, tak ji opětovně zalepte nálepkou.

Jak změnit barvu tisku

Přejděte na Word > Předvolby. V části Výstup a sdílení vyberte Tisk. V části Možnosti tisku zaškrtněte políčko Tisknout barvy pozadí a obrázky . Zavřete dialogové okno Tisk a přejděte na Soubor > Tisk.

Jak odstranit barvu do tiskárny : Zkuste rozkrojit citron a potřít jím skvrnu.

Pokud nezabere ani tato verze, vyzkoušejte ocet nebo jedlou sodu (soda bikarbona). V octem si navlhčete papírový ubrousek nebo nějakou čistou bílou tkaninu a jemně přetírejte inkoustový flek. Skvrnu pak dočistěte vlhkou bílou textilií nebo zašpiněnou látku dejte prát.

Zapněte tiskárnu. Zvedněte dvířka pro přístup k inkoustu a počkejte, až se vozík kazet zastaví. Stisknutím modrého tlačítka na vozíku otevřete kryt tiskové hlavy. Vyjměte tiskovou hlavu z vozíku a následně ji odložte na chráněný povrch.

Používá se jednoduše tak, že si nastavíte míru 132 mm a vložíte konce mezi články řetězu a roztáhnete ke krajům článků. Jakmile dosáhnete míry 133 mm (spíše 132,9 mm), je nutné řetěz vyměnit.

Jak nastavit barvy na tiskárně

Postup pro nastavení barev v ovladači tiskárny:

 1. Otevřete okno nastavení ovladače tiskárny.
 2. Zvolte ruční nastavení barev.
 3. Vyberte opravu barev.
 4. Nastavte barevný režim.
 5. Nastavte ostatní položky.
 6. Dokončete nastavení

Ujistěte se, že je zařízení zapnuto, a poté otevřete přední kryt, poté otevřete zásobník papíru. Nyní se přesune tisková hlava do polohy pro výměnu cartridge a kryt hlavy se automaticky otevře. Zatlačte páčku zámku inkoustové kazety, dokud nezapadne. Nyní vyjměte použitou kazetu.Olejové barvy se nejlépe čistí olejem, případně terpentýnem. V mastnotě jsou rozpustné, a tak se z látky barva ráda pustí, v oleji je jí totiž „lépe“. Pod místo, kde je skvrna od olejové barvy, dáte vrstvu savých ubrousků, nakapete na skvrnu olej a překryjete dalšími savými ubrousky. Následně přitlačíte.

vyndejte z tiskárny všechny inkoustové kazety, pro vyndání tiskové hlavy je potřeba mít tiskárnu bez kazet. zvedněte poté šedivou páku v tiskárně. Tuto páku najdete v místě, odkud jste vyndal inkoustové kazety. Tato páka odjistí tiskovou hlavu (poznáte ji podle 4 stejně velkých koleček + jednoho většího)

Jak opravit zaschlou barvu v tiskárně : Nejjednodušším způsobem je umístit tiskovou hlavu (popřípadě celou cartridge, jestliže je hlava její součástí) na kapesník navlhčený teplou vodou. Postupně by se měl začít uvolňovat zaschlý inkoust, který vytvoří výraznou skvrnu. Umístěte proto kapesník s hlavou na snadno omyvatelnou plochu.

Jak poznat opotřebenou kazetu na kole : Když se podíváme na ozubené kolečko kazety zezadu, kde řetěz zabírá na zubech, hledáme zuby, které mají lesklý, hladký povrch v porovnání s ostaními. To je známka opotřebení. Naproti tomu zuby s malým nebo žádným opotřebením, mají ještě na zubech známky originálního ražení.

Jak rozebrat kazetu

Kazetu nasadíme na ořech a stahovákem dotáhneme matici. Některé kazety mají zezadu šroubek na malý imbusový klíč. Po jeho odšroubování můžete jednoduše rozebrat celou kazetu, odstranění nečistot je pak ještě dokonalejší.

Ujistěte se, že je zařízení zapnuto, a poté otevřete přední kryt, poté otevřete zásobník papíru. Nyní se přesune tisková hlava do polohy pro výměnu cartridge a kryt hlavy se automaticky otevře. Zatlačte páčku zámku inkoustové kazety, dokud nezapadne. Nyní vyjměte použitou kazetu.K odstraňování se používá plamen benzínové lampy, plynového nebo horkovzdušného hořáku. Plamen nahřeje nátěr, který měkne nebo se přímo rozloží. Změklý nahřátý lak velice jednoduše odstraníte starou štětkou nebo malířskou škrabkou. Se zbytky seškvařeného nátěru pak skoncujete broušením papírem nebo pemzou.

Jak vymýt barvu : Vyzkoušejte jedlou sodu

Třeba právě při odstranění nežádoucí barvy na vlasy. Začněte tím, že malé množství kondicionéru nanesete na vlasy. Nechte ho 10-15 minut působit a poté vlasy umyjte rozjasňujícím šamponem. Po použití šamponu a kondicionéru vlasy důkladně opláchněte.