Jak vyrobit doma kostým na karneval?
Asi nejjednodušší kostým, který můžete vytvořit, je kostým ducha. Vezměte bílé prostěradlo a položte ho na rovnou plochu. V jeho středu vystřihněte otvory pro oči a ústa a obtáhněte černou fixou. Můžete nakreslit třeba i pavučinu a pavouka pro dodání té správné strašidelné atmosféry.Položte bílé prostěradlo na rovnou plochu. Ve středu prostěradla vystřihněte otvory pro oči. Černým permanentním fixem, nebo fixami na textil obtáhněte díry na oči a nakreslete úsměv a noc. Vyzkoušejte, zda maska dobře sedí a otvory pro oči jsou na správném místě.Kostým malého ducha či strašidla vyrobený ze starého prostěradla představuje mezi halloweenskými kostýmy na poslední chvíli oblíbenou klasiku. Stačí jen do prostěradla vystřihnout dvě malé díry na oči a dvě velké na ruce, namalovat děsivý obličej a dokonalý kostým je rázem hotový.

Jak vyrobit masku zombie : Zombie: Vezměte si staré roztrhané oblečení a naneste na něj barvy dle libosti, abyste vypadali jako zombie – zelenou, modrou, hnědou. Obličej namalujte šedou, světle zelenou nebo bledě modrou barvou na tělo.

Jak si doma vyrobit masku

Potřebovat budete 1 zralé jablko, 1/2 lžičky mleté skořice lžičku medu, lžičku bílého jogurtu a lžičku ovesných vloček. Očištěné jablko rozmixujte nebo nastrouhejte na jemném struhadle, přidejte ostatní ingredience a vzniklou kašovitou směs naneste na pokožku obličeje. Masku nechte působit 20 minut.

Jak udělat ducha z prostěradla : Vystačíte si jen s bílým prostěradlem, fixou a nůžkami. Kostým ducha z prostěradla vyrobíte tak, že nositeli přehodíte prostěradlo přes hlavu a v místech, kde má oči a pusu, si vyznačíte tři body. Po stažení prostěradla na vyznačených místech vystřihnete tři otvory, průzory pro oči a pro pusu. A vlastně máte hotovo.

Nastříhejte noviny na proužky nebo natrhejte na malé kousky a nechte je přes noc máčet se ve vodě. Příští den přidejte tapetové lepidlo a promíchejte. Výslednou hmotu pak už budete jen vrstvit na alobalovou nebo plastovou masku. Alobalovou masku zespodu podložte.

Postačí vám bílá dlouhá sukně, či šaty ušité z ubrusu nebo jiného oblečení. Ty pak polepte z papíru vyrobenými hvězdičkami, anebo hvězdy namalujte stříbrným fixem. Nakonec nezapomeňte ještě vystřihnout hvězdičku ze zlatého nebo žlutého papíru, kterou přilepte na čelo.

Jak vyrobit kostým námořníka

Jak vyrobit kostým námořníka Oblečte si námořnické pruhované tričko a volné bílé kalhoty. Hodit by se vám mohla i kapitánská čepice, ale bohatě postačí i bavlněný šátek, který lze uvázat po pirátsku na hlavu, nebo si ho můžete dát kolem krku. Nezapomeňte také na rekvizity v podobě lahve "rumu".Jednu lžíci medu tedy smíchejte s lžící olivového nebo mandlového oleje a přidejte pár kapek citronu. Pro dosažení nejlepšího výsledku masku aplikujte v lehké vrstvě na noc. Uvidíte, že se ráno probudíte s krásně hladkými a vláčnými rty!Příprava je jednoduchá, rozdrolíte droždí a smícháte s trochou vody, aby vám vznikla příjemná kašička. Kdo si chce dopřát, dá se droždí rozdělat i s trochou mléka. Masku nechte působit čtvrt hodiny a jednoduše smyjte.

Zázračná japonská maska

Jak na to: Rýži vložte do hrnce a uvařte ji doměkka. Pak ji sceďte a rýžovou vodu si dejte stranou. Do misky nasypte rýži, přidejte lžíci horkého mléka a a med. Masku naneste na obličej a nechte 1,5 hodiny působit.

Jak vyrobit kostým z prostěradla : Kostým ducha z prostěradla vyrobíte tak, že nositeli přehodíte prostěradlo přes hlavu a v místech, kde má oči a pusu, si vyznačíte tři body. Po stažení prostěradla na vyznačených místech vystřihnete tři otvory, průzory pro oči a pro pusu. A vlastně máte hotovo.

Jak vyrobit masku doma : Smíchejte vaječný žloutek, lžíci medu, lžíci olivového oleje a půl šálku ovesných vloček (pro snazší aplikaci je můžete rozdrtit). Naneste masku na obličej a nechte ji působit 15 – 20 minut. Poté masku důkladně opláchněte vlažnou vodou. Nezapomeňte po použití masky pleť hydratovat vhodným pleťovým krémem!

Jak si vyrobit masku

Smíchejte vaječný žloutek, lžíci medu, lžíci olivového oleje a půl šálku ovesných vloček (pro snazší aplikaci je můžete rozdrtit). Naneste masku na obličej a nechte ji působit 15 – 20 minut. Poté masku důkladně opláchněte vlažnou vodou. Nezapomeňte po použití masky pleť hydratovat vhodným pleťovým krémem!

Vikingové často nosili tuniky – vyrobit ji můžeš nejjednodušeji z velikého trička (třeba nějaké staré po tátovi). Stačí ustřihnout lem okolo krku, nastřihnout vepředu, udělat dírky na řemínek a přidat pásek.Smíchejte vaječný žloutek, lžíci medu, lžíci olivového oleje a půl šálku ovesných vloček (pro snazší aplikaci je můžete rozdrtit). Naneste masku na obličej a nechte ji působit 15 – 20 minut. Poté masku důkladně opláchněte vlažnou vodou. Nezapomeňte po použití masky pleť hydratovat vhodným pleťovým krémem!

Co vyrobit ze starého prostěradla : Přinášíme vám zajímavé inspirace, jak ho využít.

  1. Látková hračka. Pokud ovládáte šití na stroji, můžete dětem vyrobit látkovou hračku.
  2. Zástěra. Ze starého povlečení si můžete ušít zástěru.
  3. Látková taška.
  4. Ozdoba ramínek.
  5. Pytel na špinavé prádlo.
  6. Ochrana před dětskými hrami.
  7. Čistá malba.
  8. Pelíšek pro zvířecí miláčky.