Jak vznikla skupina ABBA?
ABBA je švédská popová skupina založená ve Stockholmu v roce 1972. Jde o jednu z nejúspěšnějších kapel v historii populární hudby. Název této hudební skupiny vznikl jako akronym spojením počátečních písmen křestních jmen jejích členů Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid.ABBA fungovala ještě dva roky, v roce 1982 skončila.„Všichni čtyři jsme měli pocit, že po zhruba 35 letech by mohlo být zábavné spojit zase síly dohromady a jít do (nahrávacího) studia,“ uvedla na sociální síti Instagram skupina, jejímiž členy byli Agnetha Fältskogová (68), Björn Ulvaeus (73), Benny Andersson (71) a Anni-Frid Lyngstadová (72).

V jakém jazyce zpívala ABBA : ABBA , The Best of … (25 top hits) klavír/zpěv/kytara

Vydavatel: Hal Leonard Corporation
Hudební styl: evergreeny • oblíbené melodie populární • rocková hudba
Hudební úprava: klavír / zpěv / akordy
Obsazení: solo
Text skladeb: anglicky

Kdy se založila skupina ABBA

Skupina ABBA vznikla ve Stockholmu v roce 1972 a šlo o jednu z nejúspěšnějších kapel všech dob. Do roku 2010 prodala přes 375 milionů desek a ve své době vydělávala víc než švédský koncern Volvo.

Kdo žije ze skupiny ABBA : Anni-Frid Synni Lyngstadová, nepřechýleně Lyngstad, známá jako Frida (* 15. listopadu 1945 v norském Ballangenu nedaleko Narviku), je švédská zpěvačka, známá hlavně jako členka skupiny ABBA. Je dcerou německého vojáka Alfreda Haaseho a Norky Synni Lyngstad.

ABBA je jednou z nejúspěšnějších hudebních skupin historie, prodala více než 385 milionů nosičů.

ABBA | 45 alb | GRAMODESKY.CZ.