Jak zahustit omáčku bezlepkovou moukou?
Pokud jste se rozhodli omezit při domácí přípravě jídla pšeničnou mouku, můžete začít třeba zahušťováním přirozeně bezlepkovou rýžovou moukou. Chuťově bude Vaše omáčka stejně dobrá, ale rýžová mouka má daleko lepší vlastnosti – krásně zahustí a nedělá hrudky.Bramborový nebo kukuřičný škrob je velmi často používán v asijské kuchyni. Pár lžiček škrobu se rozmíchá ve skleničce s malým množstvím vody a na závěr vaření se přilije do omáčky. Důležité je omáčku již dále dlouho nevařit. Mohlo by se vám stát, že docílíte opačného efektu a omáčka vám zřídne.zahušťování, omáčky,.. může se použít jednodruhová mouka rýžová, jáhlová, luštěninová, kukuřičná, pohanková nebo i bezlepkové směsi. Je třeba myslet na to, že bezlepkové směsi při zahušťování mohou způsobit hrudky, vždy je třeba důkladně rozmíchat předem s vodou.

Jak zahustit guláš bez mouky : Zahušťování guláše bramborem

Podobně jako chleba i brambor si užívá zahušťovací výsluní. Brambory obsahují polysacharidy, které si při vaření štěpí a nasávají vodu, a tím přirozeně guláš zahustí. Nejlepší je, když brambor do omáčky nastrouháte a necháte tak 20 minut povařit.

Co použít na zahuštění místo mouky

Brambory, vločky i ovoce

Zelňačku, fazolačku a jiné vydatné polévky můžete zahustit místo obvyklé jíšky například najemno či nahrubo nastrouhanými bramborami. Stejně fungují brambory i při zahušťování sekané, které dodají hutnost i šťavnatost zároveň. Ostatně, i klasické bramboráky se dají připravit zcela bez mouky.

Čím se dá zahustit omáčka : Čím můžete zahustit omáčky

Někdo zahušťuje na malé kousky nakrájeným chlebem, někteří sáhnou po škrobu a jiní vsadí na stejný poměr masa a cibule, která se ve výsledku rozvaří a omáčku tak zahustí. Naprosté dokonalosti však dosáhnete pouze se starou dobrou jíškou.

Jak zahustit omáčku bez mouky: Znáte tyto chytré triky našich

 1. Brambory. Stará dobrá klasika.
 2. Škrob kuzu. Do asijských jídel se často používá kukuřičný nebo bramborový škrob.
 3. Obiloviny. Omáčku skvěle zahustí obiloviny, jako jsou jáhly, quinoa nebo ovesné vločky.
 4. Psyllium.
 5. Více zeleniny.


Brambory, vločky i ovoce

Zelňačku, fazolačku a jiné vydatné polévky můžete zahustit místo obvyklé jíšky například najemno či nahrubo nastrouhanými bramborami. Stejně fungují brambory i při zahušťování sekané, které dodají hutnost i šťavnatost zároveň.

Čím nahradit hladkou mouku na zahuštění

Brambory, vločky i ovoce

Zelňačku, fazolačku a jiné vydatné polévky můžete zahustit místo obvyklé jíšky například najemno či nahrubo nastrouhanými bramborami. Stejně fungují brambory i při zahušťování sekané, které dodají hutnost i šťavnatost zároveň. Ostatně, i klasické bramboráky se dají připravit zcela bez mouky.Brambory, vločky i ovoce

Zelňačku, fazolačku a jiné vydatné polévky můžete zahustit místo obvyklé jíšky například najemno či nahrubo nastrouhanými bramborami. Stejně fungují brambory i při zahušťování sekané, které dodají hutnost i šťavnatost zároveň. Ostatně, i klasické bramboráky se dají připravit zcela bez mouky.Pšeničná (či jiná) mouka

Stačí mouku smíchat s vodou nebo ji opéct do jíšky a poté přidat do omáčky, aby se zahustila. Pokud připravujete tmavou omáčku, zvažte použití směsi Knorr Demi Glace k jejímu zahuštění a přidání syté barvy, krásného lesku a intenzivní chuti.

Jinou možností, jak zahustit koprovou omáčku je záklechtka – ve vodě co nejlépe rozmícháme hladkou mouku, kterou přidáme do polévky a povaříme. Místo vody lze k rozmíchání mouky použít mléko nebo smetanu.

Jak zahustit bez hladke mouky : 8 tipů, jak zahustit pokrm bez mouky

 1. ŠKROB. Když chcete snížit kalorickou hodnotu pokrmu, vyberte si na zahuštění bramborový či kukuřičný škrob.
 2. BRAMBORY. Na zahuštění většiny zeleninových a krémových polévek je brambor nejvhodnější.
 3. ZELENINA.
 4. CHLÉB.
 5. ŽLOUTEK.
 6. ZAKYSANÁ SMETANA.
 7. MÁSLO.
 8. JÁHLY A POHANKA.

Jak zahustit omáčku moukou a vodou : Jednoduše smíchejte mouku s vodou do konzistence tekutějšího těsta na lívance. Opravdu důkladně promíchejte, ať nemáte žádné hrudky nebo nepromíchanou mouku na dně. Vodu s mouku přilévejte za stálého míchání do vařící se omáčky. Nechte 20 minut vařit, aby se mouka dostatečně provařila.

Jak správně zahustit omáčku

Zahustit lze i tvrdým chlebem

Výpeky zahustí i studené máslo postupně zašlehané do horké tekutiny, pak už se ale nevaří. Další možností zahuštění je tzv. francouzské (moučné) máslo. Také žloutky rozmíchané v tekutině a zahřáté k bodu varu ji zahustí.

Pšeničná (či jiná) mouka

Stačí mouku smíchat s vodou nebo ji opéct do jíšky a poté přidat do omáčky, aby se zahustila. Pokud připravujete tmavou omáčku, zvažte použití směsi Knorr Demi Glace k jejímu zahuštění a přidání syté barvy, krásného lesku a intenzivní chuti.Čím můžete zahustit omáčky

Někdo zahušťuje na malé kousky nakrájeným chlebem, někteří sáhnou po škrobu a jiní vsadí na stejný poměr masa a cibule, která se ve výsledku rozvaří a omáčku tak zahustí. Naprosté dokonalosti však dosáhnete pouze se starou dobrou jíškou.

Jakou mouku použít na zahuštění omáčky : Mouka se používá hladká, ale zdaleka nemusí být jen pšeničná, klidně použijte mouku na bezlepkové pečení, celozrnnou, pohankovou apod. Použití polohrubé nebo hrubé mouky neudělá jemnou jíšku.