Jak zateplit kamenné základy?
Výborné řešení na zateplení kamenného zdiva je použít paropropustnou tepelněizolační omítku v kombinaci s ochranným nátěrem, který dokáže celý dům chránit zvenku před vodou (nepropustí vodu ani vlhkost do zdiva), ale zároveň je paropropustný a z vnitřní strany dokáže ze zdiva vytáhnout přebytečnou vlhkost.Pro zateplování soklů se používají tepelné izolace na bázi extrudovaného polystyrénu (XPS). Výrobek je určený pro nalepení na podkladní konstrukci vyrovnanou omítkou, dle údajů výrobce má součinitel tepelné vodivosti λ 0,032 W/m.K a systém jako celek splňuje požadavky ETICS.Výška soklu je minimálně 30 cm

Norma uvádí výšku zateplení soklu minimálně 30 centimetrů nad budoucí okolní terén. Do této výšky bychom měli použít nejen soklový polystyren, ale také svislou hydroizolaci kolem stavby.

Jak izolovat kamenné základy : Nejúčinnější bariérou proti vodě je montáž pásů nopové fólie. Je nutné klást ji do výkopu výstupky (nopy) směrem k základům. Díky nopům vzniká mezi fólií a materiálem základů určitá větrací mezera. Nopová fólie se vyvede zhruba dvacet centimetrů nad úroveň terénu.

Jak zpevnit kamennou zídku

Korunu zídky lze realizovat nepravidelně, anebo s pomocí plochých kamenů či kamenných desek. Zároveň můžete celou zídku zpevnit tím, že ji osadíte rostlinami. K tomuto účelu se nejlépe hodí sukulenty, kterým nevadí sucho. U jiných rostlin je zapotřebí do spár přidat společně s rostlinou i trochu substrátu.

Jak Tluste zateplení domu : Doporučuje se zateplit fasádu alespoň 20 cm a střechu 30 cm izolantu. Tyto tloušťky jsou i podmínkou pro proplacení státní dotace včetně Nové zelené úsporám Light. Vzhledem k rostoucím cenám energií se nicméně vyplatí na fasádu dát až 28 cm a do střechy 40 cm.

Pro zateplování základů a částí konstrukcí od 300 mm nad povrchem země se používají výhradně polystyreny s minimální mírou nasákavosti a s lepšími mechanickými vlastnostmi (odolnější, tvrdší) než obyčejný polystyren. U výběru konkrétního typu výrobku je nutné počítat s budoucí povrchovou úpravou soklu.

Optimální řešení soklu domu v praxi

Sokl domu je obložen extrudovaným polystyrenem (XPS) do výšky až 1,2 v případě domu bytového a 0,6 m u domu rodinného. Extrudovaný polystyren není nasákavý, ukládá se do země (cca do 0,5 metru pod úroveň terénu, použije se nopová izolace) či do soklových lišt.

Kolik stojí zateplení m2

Kontaktní zateplení fasády polystyrenem stojí kolem od 1.800 Kč za m², zateplení s minerální izolací pak zhruba 2.800 Kč za m². Provětrávaná fasáda je pak mnohem dražší, tady zaplatíte zhruba 6.000 Kč za m².Izolace pomocí polystyrenu může stát 600 až 1 000 Kč za metr čtvereční. Samotný materiál vyjde na 60 až 250 Kč za metr čtvereční. Jde o nejrozšířenější typ materiálu, který se dneska používá pro zateplení v České republice. Je oblíbený zejména díky své výhodné ceně a výborným tepelně-izolačním vlastnostem.Izolace svislých stěn lze ochránit přilepenými deskami z extrudovaného polystyrenu (poslouží zároveň jako tepelná izolace). Jsou nenasákavé a lze je tedy zahrnout zeminou. Alternativou je též ochrana nopovou fólií, nebo přizdívkou z cihel.

Nejčastěji se používá pěnový polystyren EPS F (fasádní), který nabízí výhodnou cenu a vynikající tepelnou izolaci. Dalším oblíbeným typem izolace je minerální vata, která je vhodná pro zateplování dřevostaveb a konstrukcí ze dřeva.

Jak polozit přírodní kámen : Následná pokládka pomocí malty na přírodní kámen se provádí systémem mokré na mokré. Správně rozmíchaná malta na přírodní kámen má tuhou konzistenci. Pokud se namíchá příliš řídká, mohly by se sousední desky vyplavit. Naneste maltu pouze na tak velkou plochu, kterou budete moci obložit, dokud bude malta „otevřená“.

Jak očistit zeď z kamene : Použít též lze houbičku, vodu a trochu mýdla či obyčejného saponátu. Odstraníme tak nejběžnější skvrny. V každém případě se musíme vyvarovat jakýchkoli abraziv a také prostředků určených k čištění vodního kamene. Použít lze samozřejmě i speciální prostředky, které jsou přímo určené k čištění přírodního kamene.

Jak dlouho vydrzi zateplení domu

Jak dlouho zateplení polystyrenem vydrží Při správné zateplovací aplikaci je pěnový polystyren vysoce stabilní a jeho prokazatelná životnost je více než50 let, s předpokladem 100 až 200 let při zachování všech vlastností.

Doporučuje se zateplit fasádu alespoň 20 cm a střechu 30 cm izolantu. Tyto tloušťky jsou i podmínkou pro proplacení státní dotace včetně Nové zelené úsporám Light. Vzhledem k rostoucím cenám energií se nicméně vyplatí na fasádu dát až 28 cm a do střechy 40 cm.V závislosti na původní vrstvě je možné vysypat podlahu štěrkem, ten přikrýt armaturou a následně jej zalít vrstvou betonu. Alternativou může být použití cementové stěrky a následně aplikovat asfaltovou izolaci. Pak už je na řadě izolace, například v podobě polystyrénu.

Čím zateplit starý dům : Nejčastěji se používá pěnový polystyren EPS F (fasádní), který nabízí výhodnou cenu a vynikající tepelnou izolaci. Dalším oblíbeným typem izolace je minerální vata, která je vhodná pro zateplování dřevostaveb a konstrukcí ze dřeva.