Jak zateplit sokl starého domu?
Nejčastěji se používá pěnový polystyren EPS F (fasádní), který nabízí výhodnou cenu a vynikající tepelnou izolaci. Dalším oblíbeným typem izolace je minerální vata, která je vhodná pro zateplování dřevostaveb a konstrukcí ze dřeva.Standardní tloušťka je cca od 100 mm výše. Není-li tepelná izolace řešena jinak, měla by zasahovat až do nezámrzné hloubky, tj. v našich zeměpisných podmínkách nějakých 80 cm pod zemí.Výška soklu je minimálně 30 cm

Norma uvádí výšku zateplení soklu minimálně 30 centimetrů nad budoucí okolní terén. Do této výšky bychom měli použít nejen soklový polystyren, ale také svislou hydroizolaci kolem stavby.

Čím zateplit vlhký dům : doporučujeme prodyšný – paropropustný zateplovací systém NEW THERM. Dokáže váš dům tepelně zaizolovat a přitom jej neuzavře. Dům zůstane difúzně otevřený a zbytková vlhkost odejde skrze zateplovací systém.

Proč Nezateplovat starý dům

Rizika spojená se zateplováním domů

Může být poškozen silným nárazem (třeba i dětským míčem), dokonce si zde dělá své dutiny datel (považuje polystyrenové zateplení za útulné místo pro život). A právě i drobné mechanické poškození, každá prasklina vyžaduje bezprostřední opravu.

Kolik stojí zateplení stareho domu : Cena zateplení domu za metr čtvereční

Typ zateplení Cena za metr čtvereční izolace
Zateplení pomocí polystyrenu 600 až 1 000 Kč za metr čtvereční
Zateplení minerální izolační vatou 800 až 1 500 Kč za metr čtvereční
Zateplení dřevěným vláknem 800 až 1 200 Kč za metr čtvereční

Zateplení kamenného soklu u starého domu pomocí STRYCON tepelně izolačních desek (cemento polystyrenové) je efektivní způsob, jak zlepšit tepelnou izolaci domu, kde je zvýšená vlhkost zdiva a zároveň tak chránit konstrukci před vnikáním vlhkosti a chladu.

V závislosti na původní vrstvě je možné vysypat podlahu štěrkem, ten přikrýt armaturou a následně jej zalít vrstvou betonu. Alternativou může být použití cementové stěrky a následně aplikovat asfaltovou izolaci. Pak už je na řadě izolace, například v podobě polystyrénu.

Kolik stojí zateplení m2

Kontaktní zateplení fasády polystyrenem stojí kolem od 1.800 Kč za m², zateplení s minerální izolací pak zhruba 2.800 Kč za m². Provětrávaná fasáda je pak mnohem dražší, tady zaplatíte zhruba 6.000 Kč za m².Pravidelně větrejte

V zimě větrejte krátce a intenzivně, v létě klidně i celý den. Je dobré, když můžete udělat průvan, který vlhkost z bytu vyžene. Pokud nemůžete mít stále otevřená okna, nechte proudit vzduch alespoň takzvanou mikroventilací, kdy je okno pootevřené jen na malou mezeru.9 pokojových rostlin pohlcujících vlhkost

 • KAPRADINA. Kapradiny patří mezi nenáročné pokojové rostliny, které pohlcují vlhkost a nevyžadují moc světla.
 • TILANDSIE. Mezi další rostliny proti vlhkosti patří tilandsie.
 • BŘEČŤAN.
 • LOPATKOVEC.
 • CHAMÉDOREA.
 • DYPSIS.
 • FILODENDRON.
 • ZELENEC.


Jako tepelná izolace se pro vnitřní zateplení nejlépe osvědčila paroproustná minerální vata. Pořizujeme desky minerální vaty odpovídající tloušťky a lepíme je na stěnu a ostění oken celoplošně vysoce nasákavou lepicí maltou. Dosáhneme tak nasákavé izolační skladby.

Jak dlouho vydrzi zateplení domu : Jak dlouho zateplení polystyrenem vydrží Při správné zateplovací aplikaci je pěnový polystyren vysoce stabilní a jeho prokazatelná životnost je více než50 let, s předpokladem 100 až 200 let při zachování všech vlastností.

Jak zateplit sokl stareho domu : Zateplení kamenného soklu u starého domu pomocí STRYCON tepelně izolačních desek (cemento polystyrenové) je efektivní způsob, jak zlepšit tepelnou izolaci domu, kde je zvýšená vlhkost zdiva a zároveň tak chránit konstrukci před vnikáním vlhkosti a chladu.

Co nejlépe izoluje

Příklady tepelných izolantů

Z pevných látek jsou dobrými tepelnými izolanty především ty látky, které obsahují hodně plynu (vzduchu), např. minerální vlna (kamenná nebo skelná), peří, srst, papír, dále např. sklo, dřevo, polystyren, ap. Ve stavebnictví se kvůli lepší tepelné izolaci používají cihly s dutinami.

Cena zateplení domu za metr čtvereční

Typ zateplení Cena za metr čtvereční izolace
Zateplení pomocí polystyrenu 600 až 1 000 Kč za metr čtvereční
Zateplení minerální izolační vatou 800 až 1 500 Kč za metr čtvereční
Zateplení dřevěným vláknem 800 až 1 200 Kč za metr čtvereční

Pohlcovač vlhkost je jednoduché zařízení, které absorbuje vodu z okolí, čímž vysušuje okolní vzduch. Jako nejlepší pohlcovač vlhkosti do bytu se ukázal Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°. Do koupelny se potom hodí speciální model Ceresit Stop. Mnohem výkonnější jsou odvlhčovače vzduchu.

Jak se zbavit vlhkosti ve starém domě : Na výběr máte několik možností:

 1. podřezání zdiva řetězovou pilou.
 2. podřezání zdiva diamantovým lanem.
 3. vrážení nerezových plechů do zdiva.