Jak zjistit hladinu inkoustu v tiskárně Epson?
Některé tiskárny mají vestavěný displej pro zobrazování úrovně zbývajícího inkoustu a dalších informací. Některé tiskárny hlásí úroveň zbývajícího toneru nebo inkoustu počítači a údaje pak můžete najít v panelu Tiskárny v Nastaveních. Pokud jsou informace dostupné, uvidíte je v podrobnostech o tiskárně.Vážený zákazníku, stav inkoustu v kazetách se dá zjistit pomocí programu Epson status monitor, který se instaluje při instalaci tiskárny. Druhou možností jak zjistit stav inkoustu je položka Epson Status Monitor ve vlastnostech tiskárny (tam kde vidíte tiskovou frontu).Pokud je součástí náplně i tisková hlava, nebo tiskárna umožňuje vyndání tiskové hlavy, vyndejte ji z tiskárny a položte ji na cca. 30 minut tryskami na papírový kapesník, navlhčený teplou vodou. Inkoust se začne rozpouštět a vsakovat do kapesníku. Po chvíli by měla být na kapesníku výrazná barevná skvrna od inkoustu.

Jak vyměnit inkoust v tiskárně : Pro výměnu toneru v tiskárně doporučujeme následující postup:

 1. Vypněte tiskárnu.
 2. Vyjměte prázdnou tonerovou kazetu.
 3. Plastová kazeta nepatří do koše.
 4. Zkontrolujte nový toner.
 5. Protřepat, nemíchat.
 6. Pryč s ochrannými prvky.
 7. Připravit návod a vložit.
 8. Tiskárnu zavřete, zapněte, a máte hotovo.

Jak vyčistit trysky v tiskárně

V závislosti na typu tiskárny vyjměte buď celou cartridge nebo pouze tiskovou hlavu (pokud je to možné) a položte ji tryskami na vlhký kapesník. Z tiskové hlavy se bude postupně uvolňovat inkoust, proto kapesník položte na nějaký omyvatelný předmět. Přibližně po třiceti minutách by měla být tisková hlava opět uvolněná.

Jak často tisknout na inkoustové tiskárně : Při občasném tisku vám postačí inkoustová tiskárna, ale nesmíte zapomínat na to, že u ní hrozí zasychání inkoustu. Proto se doporučuje vytisknout alespoň jednu stránku za týden. Pokud tisknete nepravidelně či méně než jednou týdně, raději zvolte tiskárnu laserovou.

Jak vyměnit barvu v tiskárně Epson

 1. Na docházející náplň upozorní blikající kontrolka.
 2. Připravte si nové kazety a otevřete kryt tiskárny.
 3. Znovu zmáčkněte tlačítko.
 4. Nové kazety protřepte a vyjměte z obalu.
 5. Otevřete kryt zásobníku kazet a vyjměte kazetu ze zásobníku.
 6. Vložte do zásobníku novou kazetu.


Zobrazit stav toneru pomocí aplikace Smart Panel

Otevřete hlavní panel systému Windows, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu aplikace Smart Panel ( ) a poté vyberte možnost Smart Panel. V softwaru Smart Panel se zobrazí stav tonerových kazet.

Jak vyčistit hlavu tiskárny Epson

Zkontrolujte, že je v podavači listů vložen papír velikosti A4. Otevřete dialogové okno EPSON Printer Utility3. V dialogovém okně Utility (Nástroj) klepněte na tlačítko Head Cleaning (Čištění hlavy). Postupujte podle pokynů na obrazovce.Víme, jak na to:

 1. Zapomeňte na úkoly a starosti. Pořád si v hlavě přemítáte, co všechno ještě musíte v následujících dnech udělat, stihnout
 2. Přeprogramujte myšlenky. Vydejte se na procházku, na jógu nebo si jděte zaběhat.
 3. Relaxujte. Tělo odpočinek potřebuje.
 4. Zkuste aromaterapii.
 5. Nebojujte se strachem.

Péče o inkoustovou tiskárnu je jednoduchá. Po odpojení zařízení z elektrické sítě a jeho vychladnutí můžete začít čistit tiskárnu. Otevřete hlavní kryt tiskárny a pomocí vysavače opatrně vysajte veškerý prach a nečistoty. Tyto prostory můžete dočistit také jemným bavlněným hadříkem, který nezanechává vlákna.

Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu tiskárny na hlavním panelu a dále zvolte položku Head Cleaning (Čištění hlavy). Pokud se nezobrazí ikona tiskárny, přidejte ji podle pokynů v následující části. Postupujte podle pokynů na obrazovce. Indikátor napájení v průběhu čisticího cyklu bliká.

Jak vyčistit ucpané trysky v 3d tiskárně : Filament ucpaný v trysce

Pokud je Vaše tryska navíc již opotřebovaná, může být lepší ji rovnou vyměnit za novou. Chcete-li trysku mechanicky vyčistit, zahřejte ji po vyjmutí z hotendu pomocí horkovzdušné pistole nebo případně fénu a vyjměte zaseknutou hmotu pomocí kleští nebo pomocí pinzety.

Jak zjistit množství toneru v tiskárně Samsung : stiskněte MENU – System setup (nastavení) – Mainterance (údržba) – Supplies Life (životnost součástí) a pak vyberte ten toner, u kterého chcete zobrazit kapacitu. Dozvíte se tím počet vytištěných stran s tímto tonerem.

Jak zjistit množství barvy v tiskárně Canon

1. V rozevírací nabídce nástroje Canon IJ Printer Utility vyberte možnost Ink Level Information (Informace o hladině inkoustu). Zobrazí se obrázek typů inkoustu a jejich stav. Pokud se vyskytne varování nebo chyba související se zbývající hladinou inkoustu, ovladač tiskárny zobrazí informační ikonu.

V závislosti na typu tiskárny vyjměte buď celou cartridge nebo pouze tiskovou hlavu (pokud je to možné) a položte ji tryskami na vlhký kapesník. Z tiskové hlavy se bude postupně uvolňovat inkoust, proto kapesník položte na nějaký omyvatelný předmět. Přibližně po třiceti minutách by měla být tisková hlava opět uvolněná.Nejjednodušším způsobem je umístit tiskovou hlavu (popřípadě celou cartridge, jestliže je hlava její součástí) na kapesník navlhčený teplou vodou. Postupně by se měl začít uvolňovat zaschlý inkoust, který vytvoří výraznou skvrnu. Umístěte proto kapesník s hlavou na snadno omyvatelnou plochu.

Jak resetovat hlavu : Myslete v tom všem i na sebe, není to sobecké, podporuje to pořádek ve vaší hlavě, ve vaší mysli. Vyhraďte si čas, kdy se zajímáte o sebe, můžete si zajít do posilovny, na masáž, zaplavat si, do knihovny, pročistit si hlavu v přírodě.