Jak zlikvidovat toner?
Jednou z možností, jak se prázdných tonerů zbavit je jejich odevzdání ve sběrovém dvoře. Tam zajistí jejich recyklaci nebo likvidaci dle předpisů. Prázdné tonery nepatří do směsného ani separovaného odpadu. Likvidaci zajistí sběrový dvůr ve vašem městě.Toner jako nebezpečný odpad

Jen pokud nejde výrobky vrátit v režimu zpětného odběru, např. když hrozí vysypání toneru a znečištění okolí nebo dalších zařízení, lze je odevzdat jako standardní odpad, tedy např. do sběrného střediska odpadů jako nebezpečný odpad.Znovu pomocí tlačítek šipka (-/ +) se přesunete na Drum reset (vynulování válce) a držíte tlačítko OK, dokud se vám nezobrazí na displeji Reset. Stisknete tlačítko Start a tlačítkem šipka nahoru (+) se dostaňte až na hodnotu 10. Potvrďte tlačítkem OK. Na displeji se zobrazí přijaté (Accepted).

Jak poznat prazdny toner : Pokud je součástí toneru přepravní pojistka, toner protřepte ještě před jejím vytažení. Jakmile tiskárna zcela přestane kvůli prázdnému toneru tisknout, nemá již jeho protřepávání žádný smysl.

Jak odstranit toner

Vyvarujte se použití teplé, nebo dokonce horké vody, která by mohla zafixovat zbytky toneru do látky. Ponořte kus oděvu do vody a bez použití rukou, nebo kartáče se snažte dostat z povrchu látky zbylé částečky toneru. Ve finální fázi namáčení zkuste odstranit toner z látky pod tekoucí studenou vodou.

Kam vyhodit kazetu od toneru : Z pohledu zákona je použitá tonerová nebo inkoustová kazeta vybavená čipem, což je většina dnes vyráběných kazet, elektroodpadem, který můžete odevzdat u každého prodejce elektra nebo vhodit do sběrné nádoby na elektroodpad.

pokud bude toner skladován při pokojové teplotě, nebude na něj svítit slunce, a nebude vystavován zdroji tepla (například nebude skladován u topení), lze jej takto skladovat a následně použít i po více než 2 letech.

Obnovení dat do továrního nastavení

 1. Stiskněte tlačítko / .
 2. zobrazte položku [Nastavení] a poté stiskněte OK.
 3. zobrazte položku [Resetovat] a poté stiskněte OK.
 4. zobrazte požadovanou možnost resetování a poté stiskněte OK. Obnovit možnosti.
 5. Zobrazí se zpráva s výzvou k potvrzení možnosti resetování. Stiskněte OK.

Jak zjistit kapacitu toneru

Některé tiskárny mají vestavěný displej pro zobrazování úrovně zbývajícího inkoustu a dalších informací. Některé tiskárny hlásí úroveň zbývajícího toneru nebo inkoustu počítači a údaje pak můžete najít v panelu Tiskárny v Nastaveních. Pokud jsou informace dostupné, uvidíte je v podrobnostech o tiskárně.Výměna toneru – jak vyměnit toner v tiskárně

 1. Vypněte tiskárnu.
 2. Otevřete kryt a vyjměte původní prázdnou kazetu.
 3. Vyndejte novou náplň z obalu a zlehka vodorovně protřepte.
 4. Pokud má kazeta pásku zabraňující vysypání toneru, odstraňte ji vytáhnutím ve směru šipky.
 5. Toner vložte do tiskárny dle návodu k tiskárně.

Zkuste rozkrojit citron a potřít jím skvrnu.

Pokud nezabere ani tato verze, vyzkoušejte ocet nebo jedlou sodu (soda bikarbona). V octem si navlhčete papírový ubrousek nebo nějakou čistou bílou tkaninu a jemně přetírejte inkoustový flek.

Sběrné dvory slouží jako stabilní místa zpětného odběru, na kterých můžete vysloužilé tiskárny a další spotřebiče odevzdat bezplatně. Odpad můžete přivézt na jakýkoliv sběrný dvůr v ČR bez ohledu na místo bydliště.

Kam vyhodit staré kazety : Pokud nic speciálního ve své sbírce nemáte, pak CD, DVD, kazety, gramofonové desky i diskety odevzdejte do sběrného dvora. V malém množství je sice můžete vyhodit i do směsného odpadu, ale naše planeta vám bude vděčnější, pokud zvolíte sběrný dvůr.

Kolik vydrzi toner : Jak dlouho vydrží toner Na práškové směsi se toho příliš mnoho nezkazí, obecně se tedy dá říci, že náplň do laserové tiskárny vám vydrží, dokud ji nevypotřebujete. Na obalu každého toneru bývá zpravidla uvedený počet stran, který s ním při 5% pokrytí vytisknete.

Jak často používat toner

Pleťový toner používejte hned po čištění pleti. Doporučuji zahrnout toner do každodenní i noční péče o pleť. Toner by se měl použít nejpozději minutu po čištění. Zní to možná nezvykle, ale fakt to pomáhá.

HP FutureSmart 4 nebo 5

 1. Na hlavní obrazovce ovládacího panelu tiskárny otevřete nabídku Nastavení.
 2. Otevřete následující nabídky: Obecné
 3. Vyberte možnost Resetovat. Zobrazí se upozornění, že provedení obnovení může mít za následek ztrátu dat.
 4. Dalším výběrem možnosti Reset (Obnovit) proces dokončete.

Palec položte na čip z jeho spodní strany a mírným tlakem jej odtrhávejte od těla cartridge. Po chvíli umělohmotné nýtky povolí a čip tak z cartridge vyjmete. Následně jej zasunete do klipu na cartridgi KMP. Po připravení cartridge s čipem je potřeba ještě resetovat tiskárnu, aby přijala čip znovu.

Kolik zbývá toneru : Otevřete hlavní panel systému Windows, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu aplikace Smart Panel ( ) a poté vyberte možnost Smart Panel. V softwaru Smart Panel se zobrazí stav tonerových kazet.