Jak zmenšit písmena na klavesnici?
Změna velikosti písma

 1. Spusťte v zařízení aplikaci Nastavení .
 2. Klepněte na Displej.
 3. Klepněte na Rozšířená nastavení .
 4. Klepněte na Velikost písma.
 5. Pomocí posuvníku vyberte velikost písma.

Klikněte na položku Pošta. Klikněte na Zobrazení > Nastavení zobrazení. Klikněte na Další nastavení. Pokud chcete změnit písmo nebo jeho velikost u záhlaví sloupců ve složce Doručená pošta (například u sloupců Od a Předmět), klikněte na Písmo sloupce a pak udělejte potřebné úpravy.Pokud chcete změnu velikosti písmen vrátit zpět, stiskněte kombinaci kláves CTRL+Z. Chcete-li použít klávesovou zkratku pro přepínání mezi malými písmeny, velkými písmeny a velkými písmeny u každého Word, vyberte text a stiskněte opakovaně klávesy SHIFT+F3, dokud se nepoužije velikost písmen, která chcete použít.

Jak změnit velikost písma na ploše : Pokud chcete přejít na nastavení přístupnosti v počítači, stiskněte klávesu s logem Windows+U nebo vyberte Start > Nastavení > Přístupnost. Vyberte Velikost textu.

Jak zmenšit písmena na klavesnici

Windows a Linux: Stiskněte Ctrl a -. Mac: Stiskněte ⌘ a -. Chrome OS: Stiskněte Ctrl a -.

Jak zmenšit velikost písma na PC : Pokud chcete změnit zobrazení ve Windows, vyberte Start > Nastavení > Usnadnění > Velikost textu.

Windows a Linux: Stiskněte Ctrl a -. Mac: Stiskněte ⌘ a -. Chrome OS: Stiskněte Ctrl a -.

Nastavení velikosti stránky nebo písma pro všechny webové stránky

 1. Na počítači spusťte Chrome.
 2. Vpravo nahoře klikněte na ikonu možností Nastavení.
 3. Klikněte na Vzhled.
 4. Proveďte požadované změny: Změna velikosti veškerého obsahu: Vedle možnosti Přiblížení/oddálení stránky klikněte na šipku dolů .

Jak vypnout velká písmena

1. Klepněte na tlačítko Soubor – Možnosti – Kontrola pravopisu a mluvnice – Možnosti automatických oprav. 2. Na zobrazené záložce odškrtněte volbu Velká písmena na začátku vět.Klávesová zkratka: Rozložení klávesnice se dá přepínat stisknutím kláves Alt+Shift. je jen příkladem. Ukazuje, že jazykem aktivního rozložení klávesnice je angličtina. Skutečná ikona zobrazená na vašem počítači závisí na jazyce aktivního rozložení klávesnice a verzi systému Windows.Windows a Linux: Stiskněte Ctrl a -. Mac: Stiskněte ⌘ a -. Chrome OS: Stiskněte Ctrl a -.

Na kartě Domů klikněte na požadovanou velikost písma v poli Velikost písma. Můžete také zadat jakoukoli vámi požadovanou velikost v násobcích čísla 0,1, třeba 10,3 nebo 105,7.

Jak zmenšit obrazovku pomocí klávesnice : K přiblížení nebo oddálení lze použít také klávesové zkratky:

 1. Zvětšení obsahu: Windows a Linux: Stiskněte Ctrl a +. Mac: Stiskněte ⌘ a +.
 2. Zmenšení obsahu: Windows a Linux: Stiskněte Ctrl a -. Mac: Stiskněte ⌘ a -.
 3. Použití režimu celé obrazovky: Windows a Linux: Stiskněte F11. Mac: Stiskněte ⌘ + Ctrl + f.

Jak změnit písmo : Přejděte na Upravit > Předvolby > Úpravy obsahu > Možnosti písma. V rozbalovacím seznamu Výchozí písmo pro Přidat text zvolte vhodné písmo. V rozbalovacím seznamu Velikost písma zvolte vhodnou velikost písma. Klikněte na OK.

Jak odstranit capslock

Stisknutím klávesy Shift vypněte Caps Lock ve Windows 8, 10.

Chceme-li napsat velké písmeno, musíme si pomoct klávesou „Shift“. Při držení této klávesy a současném stisknutí klávesy s písmenem se dané písmeno napíše velké.Chcete-li zadat malé písmeno pomocí kombinace kláves obsahující klávesu SHIFT, stiskněte současně klávesy CTRL+SHIFT+symbol, uvolněte je a potom zadejte písmeno. ALT+CTRL+SHIFT+ ALT+CTRL+SHIFT+! Znak kódování Unicode pro příslušný kód znaku (šestnáctkový) kódování Unicode.

Jak zvětšit písmena na klávesnici : Zvětšení obsahu:

Windows a Linux: Stiskněte Ctrl a +. Mac: Stiskněte ⌘ a +.