Jak Zvětšit písmo ve Windows?
Zvětšení textu a aplikací

 1. Pokud chcete přejít na nastavení přístupnosti v počítači, stiskněte klávesu s logem Windows+U nebo vyberte Start > Nastavení > Přístupnost.
 2. Vyberte Velikost textu.
 3. Přetažením posuvníku Velikost textu doprava zvětšíte velikost ukázkového textu.

K přiblížení nebo oddálení lze použít také klávesové zkratky: Zvětšení obsahu: Windows a Linux: Stiskněte Ctrl a +. Mac: Stiskněte ⌘ a +.Změna velikosti písma

 • Spusťte v zařízení aplikaci Nastavení .
 • Klepněte na Displej.
 • Klepněte na Rozšířená nastavení .
 • Klepněte na Velikost písma.
 • Pomocí posuvníku vyberte velikost písma.

Jak zvětšit písmo v prohlížeči : Nastavení velikosti stránky nebo písma pro všechny webové stránky

 1. Na počítači spusťte Chrome.
 2. Vpravo nahoře klikněte na ikonu možností Nastavení.
 3. Klikněte na Vzhled.
 4. Proveďte požadované změny: Změna velikosti veškerého obsahu: Vedle možnosti Přiblížení/oddálení stránky klikněte na šipku dolů .

Jak zvětšit obrazovku na Windows 10

Zvětšení přiblížení: Stiskněte Ctrl + Alt + Zvýšit jas . Můžete také stisknout Ctrl + Alt a poté po touchpadu přejet dvěma prsty nahoru.

Jak zvětšit ikony na ploše : Klikněte na plochu pravým tlačítkem (nebo ji stiskněte a podržte), nastavte ukazatel na Zobrazit a pak vyberte Velké ikony, Střední ikony nebo Malé ikony. Tip: Ke změně velikosti ikon na ploše můžete použít taky kolečko myši.

K maximalizaci okna pomocí klávesnice držte zmáčknutou klávesu Super a zmáčkněte ↑ , nebo zmáčkněte Alt + F10 . Když chcete obnovit původní velikost okna, táhněte jej pryč od okraje obrazovky. Pokud je plně maximalizováno, můžete pro jeho obnovení dvojitě kliknout na jeho záhlaví.

Stiskněte a podržte tlačítko CTRL a zmáčkněte tl. + (plus). Opakovaný mačkáním + při držení CTRL dosáhnete dalšího zvětšení okna.

Jak zvětšit písmo

Pokud chcete změnit zobrazení ve Windows, vyberte Start > Nastavení > Usnadnění > Velikost textu. Pokud chcete zvětšit jen text na obrazovce, upravte posuvník vedle položkyVelikost textu.Vyberte text nebo buňky s textem, který chcete změnit. Pokud chcete vybrat celý text wordového dokumentu, stiskněte kombinaci kláves Ctrl + A. Na kartě Domů klikněte na velikost písma v poli Velikost písma.V řadě aplikací můžete zvětšit velikost textu kdykoliv zmáčknutím Ctrl + + . Zmenšit ji můžete zmáčknutím Ctrl + – . Velký text zvětší velikost textu 1,2 krát. Pro větší, nebo naopak menší text můžete použít aplikaci Vyladění.

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODA

Zvolte v OS Windows Start/Ovládací panely/Zobrazení, kde na záložce Vzhled vyberete odpovídající velikost písma.

Jak se dělá full screen : Zapnutí režimu celé obrazovky

Režim celé obrazovky zapnete zmáčknutím F11 .

Jak zvětšit obrazovku na počítači : Zvětšení nebo zmenšení stránky

Aktuální webovou stránku můžete zvětšit nebo zmenšit a zároveň zachovat velikost ostatních prvků na obrazovce. Zvětšení stránky: Stiskněte Ctrl a +. Zmenšení stránky: Stiskněte Ctrl a -. Resetování velikosti zobrazení: Stiskněte Ctrl + 0.

Jak změnit ikony na ploše Windows 10

Pokud chcete změnit obrázek ikony:

 1. Klikněte pravým tlačítkem na ikonu a klikněte na vlastnosti.
 2. Klikněte na kartu zkratka (Pokud je dostupná) a potom klikněte na změnit ikonu.
 3. V seznamu klikněte na ikonu, kterou chcete použít, klikněte na OKa potom klikněte na OK.


Změna úrovně přiblížení

 1. Zvětšení přiblížení: Stiskněte Ctrl + Alt + Zvýšit jas . Můžete také stisknout Ctrl + Alt a poté po touchpadu přejet dvěma prsty nahoru.
 2. Zmenšení přiblížení: Stiskněte Ctrl + Alt + Snížit jas . Můžete také stisknout Ctrl + Alt a poté přejet dvěma prsty dolů.

Postup: stiskneme a podržíme tlačítko CTRL a hýbeme kolečkem myši dopředu pro zvětšení / dozadu pro zmenšení velikosti obrazu.

Jak upravit velikost obrazovky : Klikněte pravým tlačítkem do prázdné oblasti plochy a vyberte možnost Nastavení zobrazení. V levém podokně klikněte na položku Obrazovka. Pokud je k počítači připojeno více monitorů, vyberte monitor, u kterého chcete změnit škálování DPI. V části Měřítko a rozložení klikněte na možnost Upřesnit nastavení měřítka.