Jakou barvu střešní krytiny?
Polyuretanové barvy jsou již dost vhodným řešením pro nátěr střechy. Střecha opatřena polyuretanovou barvu má podstatně delší životnost a udrží si lesk, než při nátěru syntetickou barvou.Průsečíkem všech ideálních vlastností střechy je betonová střešní krytina. Tento druh střechy je pevný, odolný, stálobarevný a odráží sluneční záření. Betonová střešní krytina je navíc relativně lehká a snadno se pokládá. Je tedy nejlepší střešní krytinou pro většinu domů.Typy střešní krytiny – jaký je nejlevnější typ krytiny

  • Pálené tašky – od 300 Kč za m2.
  • Betonová taška – od 200 Kč za m2 .
  • Vláknocementová krytina – od 200 Kč za m2 .
  • Hliníková střešní krytina – od 230 Kč za m2 .
  • Asfaltový šindel – od 200 Kč za m2 .
  • Bitumenové krytiny – od 180 Kč za m2 .

Jakou krytinu na střechu s malým sklonem : úhlem sklonu pouhých 12° se nejlépe osvědčí střešní lepenka, plech nebo zelená střecha. Ale nejen! modelech navržených pro tak to nízké sklony střech: CREATON – PREMION, FUTURA a SINFONIE.

Kolik je za nátěr střechy

1 Střechy

Nátěry kovových střech 200 – 550 Kč/m2
Nátěry asfaltových střech 120 – 300 Kč/m2
Oprava asfaltové střechy položením nového pásu + ochranný nátěr 200 – 550 Kč/m2
Pokládka nové střechy Od 300 Kč/m2
Čištění střechy 50 – 120 Kč/m2

Čím zateplit střechu : Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.

Střešní krytiny lze zakoupit v rozmezí od 180 do 350 Kč za metr čtvereční. Cena pokládky se pak pohybuje okolo 140 – 200 Kč/m2.

Rovná střecha je přitom nejlevnější. Náklady na údržbu jsou však vyšší než u ostatních typů střech. Pultové a sedlové střechy mají jednodušší konstrukci, a proto jsou také relativně levné.

Kolik stojí m2 střešní krytiny

Cena nové střešní krytiny + pokládka střešní krytiny

Střešní krytiny lze zakoupit v rozmezí od 180 do 350 Kč za metr čtvereční. Cena pokládky se pak pohybuje okolo 140 – 200 Kč/m2.Můžeme ale téměř s jistotou říci, že cena kompletní střechy (včetně krovů, izolace, oplechování, okapového systému a práce) se bude pohybovat v rozmezí od 2500 Kč/m2 do 3500 Kč/m2 bez DPH.Pro minimální sklon doporučujeme navrhovat střechy od 3°. U střech se sklonem menším jak 3° je riziko vzniku kaluží. Pokud plánujete plochou střechu se sklonem menším jak 3°, ujistěte se, že sklon hydroizolační vrstvy dostatečně zajistí odtok vody.

Pravdou je, že nejčastěji se u plochých střech setkáme s asfaltovou krytinou krytou štěrkem, ale výběr je daleko širší. Ve hře je například PVC folie nebo kombinace PVC a bitumenové krytiny. Polyolefinovo-kopolymerovo-bitumenové pásy (POCB). Pro ploché střechy lze v řadě případů využít i plechové střešní krytiny.

Jak často natírat plechovou střechu : Stejně jako snad všechny jiné povrchy, i plechy je potřeba natírat minimálně dvakrát. Pokud ovšem renovujeme stávající nátěry, nejprve je nutné zlikvidovat případnou původní nesoudržnou nebo sprašující vrstvu. A to mechanicky, ať už broušením, špachtlí, nebo drátěným kartáčem. Účinná bývá i tlaková voda z wapky.

Kolik stojí m2 střechy : Můžeme ale téměř s jistotou říci, že cena kompletní střechy (včetně krovů, izolace, oplechování, okapového systému a práce) se bude pohybovat v rozmezí od 2500 Kč/m2 do 3500 Kč/m2 bez DPH.

Co se dává na střechu

Základem je hydroizolace

Nejdůležitější částí ploché střechy je hydroizolace, která je nejsvrchnější vrstvou. Ta má bránit pronikání srážkové vody do dalších vrstev střechy a do obytných prostor. Nejrozšířenější jsou hydroizolační pásy na bázi PVC a nebo asfaltu. Poměrně oblíbené jsou také plechy.

V případě fasády se proto doporučuje 20–28 cm ověřeného izolantu, do střechy se doporučuje dát 30–40 cm. Každý centimetr izolace navíc sice něco stojí, ale cenový rozdíl je bohatě kompenzovaný budoucími energetickými úsporami. Nezapomeňte, že životnost izolantu z minerální vaty je v řádech mnoha desítek let.Cena plechové střechy se pohybuje od 172 Kč za m2. Pozinkovaný vlnitý plech, používaný především na průmyslové objekty, je v cenové hladině kolem 338 Kč za m2. Při objednávce většího množství se cena snižuje. Konkrétní ceny najdete níže u produktů střešní krytiny.

Kolik stojí nová střecha na dům : Rekonstrukce střechy stojí v průměru 239.000 Kč, ceny se obvykle pohybují od 194.000 do 284.000 Kč. Maximální částka, se kterou můžete počítat za výměnu střechy je 335.000-400.000 Kč.