Kam s 9 měsíčním miminkem?
Nadále mu zpívejte, opakujte mu jednoduché a zvučné říkanky, pouštějte hudbu a mluvte na něj. Na žvatlání reagujte úsměvem a odpovězte mu na ně. Nechte dítě, aby si říkalo o různé věci pomocí zvuků a gest. Opakujte pojmenování pro různé věci, aby se dítě naučilo nová slova.Nejprve bude stát bez hnutí, až postupně začne přenášet váhu těla z nohy na nohu. Bude se pevně přidržovat nábytku či jiných záchytných bodů a dělat bude jen drobné úkroky do strany. Toto období je zlomové v tom, že dítě začíná rozpoznávat specifické předměty, a sice co se týká možnosti manipulace s nimi.Dítě si zároveň zdokonaluje motorické dovednosti:

 • Převaluje se, kutálí, leze po čtyřech nebo se plazí, aby se mohlo samostatně pohybovat v prostoru.
 • Občas se mu podaří stát vzpřímeně na obou nohách, zatímco se opírá o nábytek nebo vaše nohy.
 • Je schopné sedět nebo se posadit bez pomoci.

Kolik přibírá miminko v 9 měsíci : Během prvního měsíce života děti přibírají průměrně 28 gramů denně, následně se tento růst zpomaluje na přibližně 20 g denně a po dosažení věku 6 měsíců kojenec přibírá asi 10 g nebo méně denně.

Jak by mělo spát 9 mesicni miminko

V 6 až 12 měsících spí většina dětí v noci asi 11 hodin a dvakrát denně po dobu 1 až 1,5 hodiny. Krátká zdřímnutí by neměla být delší, protože by tak vaše dítě mohlo mít problémy se spánkem po celou noc. Někteří rodiče se bojí své miminko probudit, protože si myslí, že tělo potřebuje spánek.

Co vařit 9 měsíčnímu dítěti : Kolem 9. měsíce života bude dítě zkoušet papat rukama. Podávejte mu menší kousky, které je schopno si samo strkat do pusinky, např. doměkka uvařené těstoviny, měkké kousky nakrájeného ovoce nebo kousky pečiva s máslem či zeleninovou pomazánkou.

Jeho denní potřeba mateřského mléka nebo náhradní mléčné výživy se pohybuje okolo 750 ml. Ráno zkuste střídat obden kojení, popř. náhradní mléčnou výživu, s müsli nebo mléčnou kaší. Obecně platí, že když vaše dítě již běžně sní celý obsah skleničky, není nutné dále podávat k chodu mléčnou stravu.

Kolem 9. měsíce života bude dítě zkoušet papat rukama. Podávejte mu menší kousky, které je schopno si samo strkat do pusinky, např. doměkka uvařené těstoviny, měkké kousky nakrájeného ovoce nebo kousky pečiva s máslem či zeleninovou pomazánkou.

Kdy miminko zdvojnasobi vahu

Jak je to tedy v konkrétních měsících 4 měsíce: Běžně bývá váha dítěte lehce přes 6 kg a výška okolo 65 cm. 6 měsíců: Dítě má dvojnásobek porodní váhy. 7 měsíců: Dítě překročilo dvojnásobek své porodní váhy a růst se zpomaluje.pro kojence od 9. měsíce do ukončeného 10. měsíce

Je třeba dbát na pestrou a vyváženou stravu, která by měla být podávána pravidelně, nejlépe 5x denně. Mateřské mléko či náhradní mléčnou výživu nabídněte ráno po probuzení a před spaním, případně dle chuti dítěte během dne.

 • Kefír s rozmixovanými jahodami. Okoun s vařenými bramborami a mrkví
 • Mangové pyré s bílým jogurtem. Krůtí karbanátky s bílým zelím.
 • Mléčný koktejl s banánem a jahodami.
 • Pokrájený meloun.
 • Kachní prsa s dušenou růžičkovou kapustou.
 • Rýžová kaše s meruňkami.
 • Ovocné pyré z banánů, hrušky a hroznového vína.


měsíce. V tomto věku by kojenec měl mít v jídelníčku 3 hlavní jídla denně prokládané zdravými, ovocnými svačinkami a měl by bez problémů papat 3složkové příkrmy se zeleninou, obilovinami a masem. Můžete také pomalu zkoušet podávat opravdovou pevnou stravu, jako je půlka krajíce chleba s máslem.

Co k snídani pro 9 mesicni miminko :

 • Kefír s rozmixovanými jahodami. Okoun s vařenými bramborami a mrkví
 • Mangové pyré s bílým jogurtem. Krůtí karbanátky s bílým zelím.
 • Mléčný koktejl s banánem a jahodami.
 • Pokrájený meloun.
 • Kachní prsa s dušenou růžičkovou kapustou.
 • Rýžová kaše s meruňkami.
 • Ovocné pyré z banánů, hrušky a hroznového vína.

V kolika stupnich jít s miminkem ven : Obecně platí, že s miminkem, který váží více než 3 kilogramy byste neměli chodit ven při teplotách nižších než -5 °C. Nejvhodnější doba k procházce s novorozencem je mezi 11-14 hod. Při teplotě mezi -5 °C do -10 °C můžete vyrazit s miminkem ve věku 3-6 měsíců. Procházku byste měli vynechat v případě silného větru.

Co má dítě umět v 10 měsících

Dítě si procvičuje klešťový úchop, tj. uchopování předmětů mezi palec a ukazováček. Pravděpodobně dokáže lézt po čtyřech, plazit se, bezpečně samostatně sedět; případně se dokáže postavit a chodit s oporou.

Kolik dítě potřebuje spánku

VĚK CELKOVÝ POČET HODIN SPÁNKU POČET HODIN SPÁNKU PŘES DEN
6 měsíců 14 4
9 měsíců 14 3
1 rok 14 3
1,5 roku 13,5 2,5

Kolik dítě potřebuje spánku

VĚK CELKOVÝ POČET HODIN SPÁNKU POČET HODIN SPÁNKU PŘES DEN
6 měsíců 14 4
9 měsíců 14 3
1 rok 14 3
1,5 roku 13,5 2,5

Co ke svačině pro 9 mesicni dítě :

 1. Brokolicová pomazánka s jogurtem. Dušené hovězí s červeným zelím.
 2. Chléb se zeleninovou pomazánkou, kousky nakrájené zeleniny. Losos s kuskusem a dušenou zeleninou.
 3. Zakysaná smetana s malinami.
 4. Jáhlová kaše s hruškami.
 5. Jogurt s banánem.
 6. Pomazánka z červené řepy a zakysané smetany.
 7. Mléčný koktejl s banánem a jahodami.