Kam si jít vycistit hlavu?
Vydejte se na procházku, na jógu nebo si jděte zaběhat. Teploty jsou pro pobyt venku ideální a když v těle rozproudíte endorfiny, vyčistíte si hlavu a budu se hned cítit lépe.Cestovat sama Nejvhodnější destinace pro ženy

 • MADEIRA – pro rozené turistky.
 • KYPR – pro zkušené cestovatelky a milovnice koček.
 • MAĎARSKO – pro unavené managerky.
 • MALEDIVY A MAURICIUS – pro náročné samotářky i obdivovatelky přírody.
 • JORDÁNSKO – pro obdivovatelky památek.
 • ITÁLIE – pro milovnice života a dobrého jídla.

Když jste v úzkých a vaše mysl se zmítá v myšlenkách, můžete ji vyčistit a uvolnit se tím, že se několikrát zhluboka nadechnete. Dýchejte zhluboka z podbřišku a pomalu. Při nádechu pomalu v duchu počítejte do čtyř a totéž dělejte při výdechu. Opakujte alespoň třikrát.

Kam cestuji Češi : Nejoblíbenější destinace Čechů

 • Chorvatsko. Chorvatsko každoročně navštěvuje přes 700 000 Čechů, kteří sem jezdí nejčastěji vlastním vozidlem, případně autobusem.
 • Slovensko.
 • Jižní Evropa a Středomoří
 • Rakousko.
 • Egypt.
 • Turecko a Tunisko.
 • Madeira.
 • Bulharsko.

Proč cestovat sám

Proč cestovat sami. Cestování ve dvou nebo v partě je jednoduché. Na každou aktivitu máte parťáka, rozdělíte náklady a získáte větší pocit bezpečí. Na druhou stranu, když cestujete sami, máte absolutní volnost dělat cokoliv chcete, kdy chcete a s kým chcete.

Jak uvolnit tělo a mysl : Máme pro vás pět jednoduchých kroků:

 1. Vraťte se do přítomnosti. Starosti, obavy, pocity viny, vztek a další negativní emoce nás uvrhávají do přemítání o minulosti nebo budoucnosti.
 2. Smiřte se se skutečností Akceptujte svoje pocity.
 3. Zaměřte svoji pozornost na dech.
 4. Dostaňte myšlenky z hlavy na papír.
 5. Začněte jednat.

Pojďte se vlastně zamyslet, jaké ty aktivity vás baví (i když vám třeba nejdou) a dokážete si u nich vyčistit hlavu. Hledejte jak aktivity z pohodlí domova, sportovní aktivity, které můžete provádět samostatně, tak i aktivity v kolektivu s blízkými přáteli. Nechte si pár volných chvilek pro sebe a své myšlenky.

Nejpopulárnější destinace

# Země % z těch, kteří plánují jet do zahraničí
1 Slovensko 17 %
2 Itálie 16 %
3 Řecko 13 %
4 Chorvatsko 13 %

Kolik Čechů cestuje

Podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) se v roce 2022 uskutečnilo celkem 33 milionů delších i kratších cest. 6,8 milionu (20,7 %) z nich bylo do zahraničí. Meziročně se tak počet zahraničních cest zvýšil více než dvojnásobně. V roce 2021 totiž Češi vyrazili do ciziny pouze na 3,2 milionu cest.KROK DO NEZNÁMA: Jak překonat strach z cestování

 1. Setkáte se s novými lidmi, což vám pomůže rozvíjet sociální dovednosti a schopnost komunikace.
 2. Nevyhýbejte se neočekávaným situacím.
 3. Usnadněte si orientaci v neznámém prostředí pomocí navigace.

Podívejte se na těchto 15 úžasných míst, kam cestovat, když jste mladí a máte málo peněz:

 1. Thajsko. Thajsko je jednou z nejlevnějších zemí pro cestovatele.
 2. Vietnam. Vietnam je cenami velmi podobný Thajsku.
 3. Kambodža.
 4. Mexiko.
 5. Bali, Indonésie.
 6. Lisabon, Portugalsko.
 7. Marrakech, Maroko.
 8. Peru.


Aby vám energie vydržela a nepřepálili jste začátek, máme pro vás několik tipů, jak rychle zklidnit svoji mysl.

 1. Dechová cvičení pomohou zklidnit celé tělo.
 2. Protáhněte se u videa.
 3. Krátká procházka na čerstvém vzduchu.
 4. Seznam pozitivních věcí
 5. Vůně napomáhají relaxaci.

Co pomůže uklidnit mysl : Soustřeďte se na dýchání Dalším způsobem, jak můžete zklidnit mysl, jsou dechová cvičení. Jednoduše řečeno, soustřeďte se na nadechování a vydechování. Tím vytěsníte myšlenky, které vám kolují v hlavě, navíc hluboké nádechy a výdechy zpomalují srdeční rytmus, což napomáhá s usínáním.

Jak si srovnat myšlenky v hlavě : Pět způsobů, jak zastavit černé myšlenky a dostat je z hlavy

 1. Mluvte o svých problémech. Většina lidí se negativním myšlenkám brání tak, že se snaží na ně nemyslet, nemluvit o nich, nerozebírat je.
 2. Sepište své negativní myšlenky.
 3. Soustřeďte se na to dobré
 4. Rozptylte se něčím.
 5. Praktikujte „mindfulness“

Po čem se vyprázdnit

Pomáhá sklenice vody po ránu

Přirozený způsob, jak podpořit činnost střev, je obohacení jídelníčků o vlákninu v podobě několika porcí ovoce, zeleniny či luštěnin denně, výměny bílého pečiva za celozrnné a pravidelné pohybové aktivity. Čistou vlákninu lze koupit i v lékárně (Psylium), podává se rozpuštěná ve vodě.

Chorvatsko je oblíbené především díky své dostupnosti, a to nejen co se vzdálenosti týká, ale i ceny a jazyka. U Jadranu se člověk domluví, i když neumí anglicky a německy, chorvatština má k češtině blízko a řada místních se díky velké vlně českých turistů našemu jazyku i přiučila.K nejnavštěvovanějším zemím dále tradičně patřilo sousední Slovensko, následované Itálií, Řeckem a Rakouskem. Za zmínku stojí i africké země, především Egypt. Ke stále oblíbenějším destinacím posledních let patří také Turecko.

Kam jezdí Češi : Po první trojici nejoblíbenějších destinací následovalo Bulharsko, Tunisko, Chorvatsko, Španělsko, Kanárské ostrovy, a nejvyhledávanější desítku uzavírala Česká republika spolu s Itálií. Výrazně však vzrostl zájem i o vzdálenější exotické lokality.