Kam vyhodit kazetu od tonerů?
Prázdné tonery a cartridge nejsou běžný komunální odpad. Nespadají do nebezpečného odpadu, ale do kategorie ostatních odpadů. Proto je potřeba toner odevzdat k odborné recyklaci do lokálního sběrného dvora nebo firmě, která se zabývá plněním tonerů.Odevzdání tonerů ve sběrovém dvoře

Použité prázdné tonery a inkoustové náplně obsahují zbytky látek, které nepatří do běžného ani separovaného odpadu. Jednou z možností, jak se prázdných tonerů zbavit je jejich odevzdání ve sběrovém dvoře. Tam zajistí jejich recyklaci nebo likvidaci dle předpisů.Sběrné dvory slouží jako stabilní místa zpětného odběru, na kterých můžete vysloužilé tiskárny a další spotřebiče odevzdat bezplatně. Odpad můžete přivézt na jakýkoliv sběrný dvůr v ČR bez ohledu na místo bydliště.

Jak vymenit toner v tiskárně : Pro výměnu toneru v tiskárně doporučujeme následující postup:

 1. Vypněte tiskárnu.
 2. Vyjměte prázdnou tonerovou kazetu.
 3. Plastová kazeta nepatří do koše.
 4. Zkontrolujte nový toner.
 5. Protřepat, nemíchat.
 6. Pryč s ochrannými prvky.
 7. Připravit návod a vložit.
 8. Tiskárnu zavřete, zapněte, a máte hotovo.

Kam vyhodit tonerové kazety

Z pohledu zákona je použitá tonerová nebo inkoustová kazeta vybavená čipem, což je většina dnes vyráběných kazet, elektroodpadem, který můžete odevzdat u každého prodejce elektra nebo vhodit do sběrné nádoby na elektroodpad.

Kam vyhodit kazety : Pokud nic speciálního ve své sbírce nemáte, pak CD, DVD, kazety, gramofonové desky i diskety odevzdejte do sběrného dvora. V malém množství je sice můžete vyhodit i do směsného odpadu, ale naše planeta vám bude vděčnější, pokud zvolíte sběrný dvůr.

Tam ale bohužel skončí v přihrádce nebezpečný odpad a ten se likviduje v nějaké spalovně nebezpečného odpadu, nijak se již materiálově nevyužije. Na další využití se ze střediska odpadů dostane jen v případě, že bude součástí tiskárny, kopírky či multifunkčního zařízení – pak přijde do kontejneru na elektrozařízení.

Standardní inkoustová kazeta Kazeta HP Instant Ink

 1. Zapněte tiskárnu.
 2. Otevřete přístupová dvířka inkoustové kazety.
 3. Než budete pokračovat, počkejte, až se vozík přestane pohybovat.
 4. Slabým stisknutím inkoustovou kazetu uvolněte a poté ji vytáhněte ze slotu.
 5. Vyjměte novou inkoustovou kazetu z obalu.

Kam vyhodit krabici od pracího prášku

Papírové obaly od pracích prášků by měly být suché a čisté a bez zbytků obsahu patří do sběrných nádob na tříděný papír.Není recyklovatelná.

Bohužel v těchto magnetických páskách je Mylar potažen toxickými kovy, zejména chrómem. Tyto kovy umožňují na pásku zaznamenat magnetický signál (hudbu, video). Pokud se Vám nechce třídit, můžete odvézt kazety do sběrného dvora, kde toto rozdělení provedou za Vás.Většinou stačí zavolat na vám příslušný obecní úřad a informovat se, zda vaše obec takovým sběrným boxem disponuje. Vhazování je zdarma. Další možností je odevzdání na sběrný dvůr. V některých městech jsou sběrné dvory vybaveny plastovými nádobami pro sběr použitých tonerových a inkoustových kazet.

Z pohledu zákona je použitá tonerová nebo inkoustová kazeta vybavená čipem, což je většina dnes vyráběných kazet, elektroodpadem, který můžete odevzdat u každého prodejce elektra nebo vhodit do sběrné nádoby na elektroodpad.

Kam umístit tiskárnu : 5 tipů při výběru místa pro tiskárnu:

Postarejte se o to, aby k tiskárně měli všichni stejný přístup a vzájemně se nerušili. Ideální je roh kanceláře. Tiskárnu neumísťujte v okolí automatu na kávu, dřezu nebo květin. Zapadnutý list může způsobit poškození zapékací jednotky laserové tiskárny.

Kam se starými kazetami : Pokud nic speciálního ve své sbírce nemáte, pak CD, DVD, kazety, gramofonové desky i diskety odevzdejte do sběrného dvora. V malém množství je sice můžete vyhodit i do směsného odpadu, ale naše planeta vám bude vděčnější, pokud zvolíte sběrný dvůr.

Kam s platy od vajíček

Platilo totiž, že tyto materiály obsahují natolik znehodnocená papírová vlákna, že jejich další zpracování již není možné. Jenže recyklační technologie jsou dnes na takové úrovni, že výše zmíněné materiály lze třídit do modrých kontejnerů na papír (plata od vajec je možno při zachování správného postupu i kompostovat.

Co mám dělat se starými CD, DVD, videokazetami a audiokazetami Malé množství „cédéček“ můžete bez obav a pocitu provinilosti vyhodit do směsného odpadu. Pokud se ovšem jedná o vyšší počet, využijte sběrného dvoru. Tam patří i DVD a zmiňované video a audio kazety.Pokud nic speciálního ve své sbírce nemáte, pak CD, DVD, kazety, gramofonové desky i diskety odevzdejte do sběrného dvora. V malém množství je sice můžete vyhodit i do směsného odpadu, ale naše planeta vám bude vděčnější, pokud zvolíte sběrný dvůr.

Kam vyhodit prázdnou tonerovou kazetu : Co tedy s prázdným tonerem nebo prázdnou inkoustovou kazetou V řadě obcí narazíte na sběrné boxy určené speciálně pro použité tonerové a inkoustové kazety. Bývají umístěny na obecních úřadech, v místních knihovnách, základních či mateřských školách.