Kde bydlí Ariel?
Disney princezny zvou na návštěvu! Devět oblíbených princezen vás zve do zámků a paláců, aby vám ukázaly své domovy a v nich honosné sály, útulné komnaty, praktické kuchyně i skrytá sklepení či tajemné půdy. Uvidíte, kdo všechno v zámcích s princeznami žije, a znovu si připomenete jejich nezapomenutelné příběhy.Ariel patří mezi nejznámější značky vyrábějící prací prášky, prací gely a gelové kapsle. Zaměřuje se na ochranu životního prostředí, proto mezi své produkty zařadila i prací prášek bez obsahu fosfátů, zmenšila balení při zachování stejné síly a neustále se snaží o inovaci celého pracího procesu.Film se měl natáčet v Praze, ale nakonec se natáčelo v Los Angeles.

Kam se starými knihami Praha : Nově mohou Pražané knihy odkládat do tří určených sběrných dvorů (re-use center) ve Vysočanech, Spořilově a Horních Počernicích.

Na jakém hradě se natáčela pohádka princezna a půl království

Pohádka se točila na hradě Bouzov a na zámku Hradec nad Moravicí. Dále se točilo v kostele svatého Jana Křtitele v Sudicích. Vesnické scény byly natočeny v hlineckém Betlémě, ve Svobodných Hamrech a na Veselém Kopci.

Na kterém hradě se natáčela pohádka Jak si nevzít princeznu : Natáčení probíhalo na hradech Frýdlant a Pernštejn. Snímek byl natočen v koprodukci ČT, KiKa, RTVS, UPP a FilmWorx Studios.

Záleží samozřejmě na tom, o jaké kousky se jedná, ne každé knížky se lze „zbavit“ stejně.

 1. Veřejné knihovny. Ministerstvo kultury eviduje kolem 6,5 tisíce knihoven.
 2. Prodej v bazaru.
 3. Sousedská miniknihovna.
 4. Darování známým.
 5. Pouliční knihovny.
 6. Antikvariát.
 7. Charita apod.
 8. Kniha jako tvůrčí materiál.


Některé knihy pro dospělé možná od vás vezme domov pro seniory, zařízení pro lidi zdravotně postižené, charita. V den kdy neprší, můžete zkusit dát knihy na nějakou zídku nebo obdobné místo u popelnice, a když večera nezmizí, tak si je zase vezmete zpátky. Dejte inzerát, že prodáte krabici knih za korunu a odvoz.

Na kterém hradě se natáčela pohádka

V pohádkovém příběhu se objeví zámek Sychrov, ale i další různá místa po celém Česku. Kde všude se nová vánoční pohádka roku 2023 natáčela, vám prozradí Kudy z nudy.Je neuvěřitelné, že pohádka se na zámku v Hradci nad Moravicí poprvé natáčela teprve v loňském roce. A to i přesto, že tato perla Slezska zvítězila v anketě o nejpohádkovější zámek už před 12 lety! V pohádce Princezna a půl království hraje Červený zámek panovnické sídlo samolibého krále Egona v podání Jakuba Prachaře.Film byl natáčen na začátku roku 2014 na hradech Marksburg a Velhartice, v Martinickém paláci na Hradčanech v Praze, v Průrvě Ploučnice, na řekách Litavce a Svitávce.

Zkuste státní knihovny

Zeptejte se v knihovně ve svém okolí, zda odebírá knihy. Některé pobočky je vezmou kdykoli. Jiné organizují například jednou nebo víckrát do roka akce, během nichž tituly přijímají. A další mají třeba boxy, kam je lze odevzdat.

Co se stane když ztratím knihu z knihovny : Ztracenou knihovní jednotku (= věc půjčená z knihovny; kniha, zvukový nosič, výtvarné dílo…) má čtenář povinnost plně nahradit. Stejnou povinnost má u věci, kterou poškodí tak, že už je dále nepoužitelná. Náhrada se řídí Knihovním řádem (Hlava XIII., čl.

Co se natáčelo na hradě Zvíkov : Stojí na skalnaté ostrožně asi jeden kilometr severně od obce Zvíkovské podhradí v nadmořské výšce 370 m. Od roku 1963 je chráněn jako kulturní památka a v roce 1978 byl zapsán na seznam národních kulturních památek. Na Zvíkově se točily například pohádky Marie Růžička, Sedmero krkavců, či Lotrando a Zubejda.

Jaké pohádky se natáčely na hradě Bouzov

Natáčelo se zde

 • Kopretiny pro zámeckou paní (1981)
 • O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)
 • Princezna Fantaghiro (1991)
 • Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993)
 • Princezna zakletá v čase (2020)
 • Princezna zakletá v čase II (2021)


Připomeňte si příběh hlavních hrdinek Rendy, Jarky a Lucky při návštěvě Mikulova i vy. Věděli jste, že se v roce 1983 Mikulově a blízkém okolí natáčel také film Třetí skoba pro kocoura Dále záběry na Mikulov najdete ve filmech Škola otců z roku 1957, Druhý tah pěšcem z roku 1984 či novějším filmu Bobule.Slavné filmové pohádce Pyšná princezna (1952) bude letos neuvěřitelných 69 let. Populární je i díky místům, kde se natáčela. Pyšná a půvabná Krasomila žila na zámku v Hluboké nad Vltavou, zatímco sídlo krále Miroslava se nacházelo v Telči.

Kam dát knihy které už nechci : Pouliční knihovny

V některých městech už jsou zřízeny pouliční knihovny, do kterých lze odevzdat zajímavé tituly také. Většinou je provozuje parta nadšenců, kteří chtějí dát knihám druhou šanci. Často bývají u autobusových zastávek či vlakového nádraží.